واکنش هنرمندان به حادثه خونین اهواز

بسیاری از هنرمندان در اینستاگرامشان حادثه خونین اهواز را تسلیت گفته‌اند.

چند پیام‌ اینستاگرامی هنرمندان در این ارتباط

واکنش هنرمندان به حادثه خونین اهواز

بهنوش طباطبایی با انتشار تصویر بالا نوشته:
«من اینجا ریشه در خاکم…
من اینجا عاشق این خاکِ از آلودگی پاکم…
من اینجا تا نفس باقی است می‌مانم…
فریدون مشیرى
#تسلیت_اهواز»
.
فریبا کوثری نوشته:
«من کاملا خسته‌ام‌؛ از مردان پیری که جنگ را بوجود می آوردند برای جوانان که در آن کشته شوند‌!
ما دلیر مردمانمان را زیر آوار‌ها در اعماق دریاها در دل زمین از دست داده‌ایم
ما در آب سوختن را بلد شده‌ایم، رقصیدن میان شعله‌ها را، امید به گلستان شدن را، ولی هیچ دستی آوارها را برنداشت، هیچ دستی آتش را خاموش نکرد، دنیای ما خالی از معجزه است اما از ایمان سرشار…!
اهواز عزیزم تسلیت T.me/faribakosari»
.
بهروز شعیبی نوشته:
«می‌خواستم از روز اول مهر و شادی‌هایش بنویسم… خجالت کشیدم از مردم اهواز؛ از بچه‌ای که امروز باید به مدرسه می‌رفت، از پدری که باید فرزندش را تا جلوی مدرسه بدرقه می‌کرد ولی دیگر نیست، از خانواده‌هایی که با نگرانی و دلشوره بچه ها را راهی مدرسه می‌کنند… خجالت کشیدم #اهواز #تسلیت #اهواز_تسلیت»
.
مجید واشقانی نوشته:
«خوزستان مظلوم… این وطن سیاه پوش، لعنت خدا بر کسانیکه کام این مردم را تلخ و تلخ‌تر می‌کنند، این وطن سیاه پوش… 🏴 #اهواز_خونین #ایران #مردم_مظلوم #»
.
بهرنگ علوی نوشته:
«🌷🇮🇷🌷◼️🌷🇮🇷🌷 چه کنیم با این دشت پر از لاله..؟! همچنان از خون جوانان این سرزمین لاله مى‌دمد… #حمله_تروریستى_اهواز #زادروز _صداى_آواز #ایران #صلح #شجریان#سرباز ما یه مشت سربازیم جون به کف✌🏻»
.
سید حسام نواب‌صفوی نوشته:
«با قلبى، آکنده از اندوه فاجعه‌ى تروریستى اهواز را به تمام هموطنانم تسلیت می‌گویم #سید_حسام_نواب_صفوى #اهواز #تسلیت #تروریست»
.
مهراوه شریفی‌نیا نوشته:
«…⚫️⚫️⚫️… روز ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۷، از صبح، سرِ کار، لحظه به لحظه اخبار و عکس‌های حادثه‌ی دلخراش رو دنبال می‌کردیم. همه‌ی حرف‌مون ماجرای حمله‌ی تروریستی اهواز بود و نفرت از مسببین و کسانی که به اشتباه اسم آدمیزاد رو یدک می‌کشند.
من، مثل خیلی‌ از شما، داشتم به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۵۹ فکر می‌کردم که رسماً جنگ ایران و عراق آغاز شد.
اون موقع من یه جنین سه ماهه توی رحمِ مادرم بودم، ولی فکر می‌کنم صدای انفجار موشک‌ها، از همون زمان، از همون دوره‌ی جنینی تو ذهنم نقش بسته و باعث هزار هراس و دلهره تو زندگیم شده.
دیدن تیر و تفنگ و پنجره‌ی شکسته و خون و جنازه و آوار، از ذهن من و همه‌ی بچه‌هایی که تا آخرین روزهای جنگ به دنیا اومدند هیچ‌وقت پاک نمی‌شه.
از ذهن همه‌ی بچه‌هایی که دهه‌ی پنجاه به دنیا ا‌ومدن و کودکی‌شون رو تو روزهای جنگ سپری کردند پاک نمی‌شه.
حالا امروز، وقتی عکس اونهمه بچه رو می‌بینم که به جای دیدن رژه، شاهد رُعب و وحشتِ حمله‌ی وحشیانه‌ی تروریستی بودند با تک‌تک سلول‌های بدنم غمگین می‌شم و می‌دونم اون بچه‌ها هم مثل ما دیگه هیچوقت نمی‌تونند آسوده باشند و از ته دل بخندند، حتی در روزهای خوش کودکی.
••• تسلیت⚫️⚫️⚫️ •••»
.
لیلی رشیدی نوشته:
«روز اول مهر برای همه روز رفتن به مدرسه بود، برای ما روز فرار از شهر، برای همه پاییز شروع شده بود، برای ما‌ جنگ. کیوان مهرگان #کیوان_مهرگان #اهواز_تسلیت#جنگ_و_صلح»
.

واکنش هنرمندان به حادثه خونین اهواز

کارن همایون‌فرنوشته:
«Ahwaz…💔🖤. —— می‌دانم اهواز سی و هشت سال است در جنگ و خون و آتش و دود و غبار و بی آبی و سایر بلاها گرفتار است.
می‌دانم تمام مردم ایران از واقعه‌ی هولناک امروز داغدار شده‌اند. نخواستم عکس‌های ترسناک و خون‌آلود امروز رسانه‌ها را اینجا بگذارم. به اندازه کافی اشک ریخته‌ایم از صبح.
اهواز زیبا را ببینید و برای مردم صبور و تک تک شهرهای خوزستان همیشه قهرمان و هموطنان عزیزمان که امروز از میان ما پرکشیدند شمعی روشن کنیم. .
خوزستان پاره‌ی تن ایران است و این تن خسته است. می‌دانم این تن خسته است دیگر توان این‌ همه مصیبت را ندارد اما ایران ما هزار بار هم که ویران شود باز مانند ققنوس از خاکستر خویش برمی‌خیزد. و باز ساحل زیبای کارون و پل اهواز آرامش را خواهد دید.
روزهای سخت می‌گذرد و زندگی جریان خواهد داشت. قطعه‌ای در کانال اینستاگرام گذاشته‌ام با صدای علیرضا قربانی عزیزم تقدیم به هموطنان عزیز خوزستان باشد.»
.
پدرام علیزاده نوشته:
«مردم شریف و رنج دیده اهواز شریک غمتان هستیم . تسلیت و غم و ناامیدی واژه‌های آشنای ایران این روزهای ما است. امیدوارم تمام تروریست‌ها و ‌آدمکشان و ‌ظالمان عالم رنگ نیستی و نابودی را ببینند و تمام دنیا در اختیار ‌عادلان و ‌پاکان و انسان‌هایی که ارزش و معنای ‌انسان بودن را می‌دانند باشد‌»
.
مهدی سلطانی نوشته:
«تروریسم یا کشتن مردم عادی و بی‌گناه برای انتقام و یا رسیدن به اهداف سیاسی، چرک‌ترین و پست‌ترین نو ع خشونتی‌است که تنها توسط انسان معتقد اما کج‌اندیش صورت می‌پذیرد. 🌑🌑🌑»
.
مینا نوروزی فرد نوشته:
«دلم نمیاد بگم تسلیت، نمی‌خوام باور کنم که باز عزاداریم‌. باز مرگ جوان. فقر ، بیکاری، گرانی، پالم، سرب، ارسنیک، حسرت، نداری، آرزو، کودک کار‌، گرد و غبار و باز و باز و باز تسلیت، تسلیت، تسلیت»
.
تینا پاکروان نوشته:
«بمیرم برای بچه ۹ ساله‌ای که تا آخر عمر خوف این صحنه را با خود حمل خواهد کرد مثل نسل ما که سالهاست صدای بمب و خمپاره در گوشمونه‌. و الهی هزار بار شکر که سالم ماند و دنده‌ها شدند سپر قلب کوچولوش‌. آرش عزیز خدا به همراهت و همه عشق ما .🙏🏻🌹 میان این همه خبر بد این یکی را دلم خواست با شما قسمت کنم که کمی لبخند بزنید 🌹»
.
محمدرضا فروتن نوشته:
«هیچ اتفاقى بر عشق مسلط نمی‌شود. #تسلیت #اهواز»
.
نسرین مقانلو نوشته:
«…. 🖤🥀🖤😔😢🏴🇮🇷🇮🇷🇮🇷 (تسلیت به مردم اهواز و ایران نجیبم) . خداوند به بازماندگان حمله تروریستی مراسم رژه نیروهای مسلح و دیگر بازماندگان مردم عزیزمان صبر اعطا فرماید. .#ایرانم #مردم#نجیب #اهواز #تسلیت😢 #تسلیت😔 #تسلیت»
.
بیژن بنفشه‌خواه نوشته:
«تسلیت اهواز، تسلیت ایران تروریسم از هر نوعش با هر تفکری محکوم است چه کردیم که این شد، و چه نکردیم»
.
سارا منجزی نوشته:
«ای وای، خدایا 🖤🖤🖤🖤🖤🖤»
.
آناهیتا همتی نوشته:
«… هموطنان عزیزم مرا در غم و اندوه خود شریک بدانید. #تسلیت_اهواز #تسلیت_ایران #آناهیتا_همتی #آناهیتاهمتی #prayforahvaz #prayforiran #anahitahemmati»
.
نسرین مقانلو نوشته:
«….. 🖤🥀🖤😢😫😔🇮🇷🏴🏴🇮🇷 . ایرانم‌، مردم، اهواز (تسلیت، تسلیت) باز هم داغی دیگر و تسلیتی برای ایران زمینمان خدا از باعث و بانیش نگذره😢😢 حمله تروریستی در اهواز امروز جان چندی از سربازان و نظامیان و مردم هموطنمان را گرفت، تسلیت. تسلیت به مردم اهواز، به همه بازماندگان این حادثه تروریستی، خداوندا به بازماندگانشان صبر اعطا کن.😢🖤 . . #ایرانم #اهواز #تسلیت😢»
.
سوسن پرور نوشته:
«هر دم‌ ازین باغ بری می‌رسد…
تسلیت به همه خانواده‌های داغدار
خدا بهتون صبر بده»
.
نیوشا ضیغمی نوشته:
«این حجم از نا انسان بودن و بی شرفی غیر قابله درکه خدایا به مردم ایران صبر ایوب عطا بفرما… خدایا این چه ابر شوم و سیاهیست که آسمان کشورمان را گرفته و نفسه همه ما را تنگ کرده‌… خدایا امانمان بده….»
.
پولاد کیمیایی نوشته:
«متأسفانه امروز هم روز سیاهی بود برای ما
تسلیت عرض می‌کنم به همه خانواده‌های شهدای سانحه‌ی تروریستی اهواز
خدا رو شکر که هنوز امنیت هست !
#بیگناهان #تروریست #امنیت»
.

واکنش هنرمندان به حادثه خونین اهواز

شیلا خداداد نوشته:
«تصویر سمت چپ: اهواز آغاز جنگ ۱۳۵۹- تصویر سمت راست: اهواز امروز۱۳۹۷ #ننگ بر تروریست #ننگ بر جنگ»
.
ویدا جوان نوشته:
«لعنت به جنگ و بانیان و مسببانِ ریختنِ خونِ مردمِ بی گناه 🏴 #اهواز #ایران #iran»
.
هستی مهدوی‌فر نوشته:
«آرزوی جهانی دارم به دور از جنگ… بدون کودک آزاری بدون حیوان آزاری.
جهانی بدون تروریست، بدون نژادپرست. خالی از خشونت و خون…
جهانی بدون دروغگو‌، بدون کلاه بردار بدون خیانتکار ‌.
جهانی پر از کامیون‌های نوتلا‌، هر کدام برای یک نفر خالی از ترس و اضطراب برای هر نفر
جهانی بدون مرز… بدون مرز… خالی از خشونت … پر از آزادی… . پر از عشق …پر از عشق… پر از عشق…
#اهواز»
.
حمید گودرزی نوشته:
«حملات وحشیانه تروریستی از جانب هر کس وتحت هر شرایطی محکوم است.
مسوولان محترم لطف کنید دیگه تو کشورمون هر چی میبینیم از این چیزا نبینیم
ممنونم
چطور باید از مراسم به این مهمی مراقبت نکرد در عجبم
ایشالا رسوا شه هر کس که بود
اهواز عزیز تسلیت»
.
رویا تیموریان نوشته:
«تسلیت به مردم نازنین‌ و شریف کشورم
#تسلیت #اهواز_تسلیت
خون زنان و کودکان بی دفاع در خیابان‌ها ریخته شد شرم بر ما»
.
رضا رشیدپور نوشته:
«ما به قول این جماعت کل سهممونو بردیم آخه با هم از یه سفره تا گلو گلوله خوردیم #تسلیت»
.
سارا خوئینی‌ها نوشته:
«پاییزمان را به خیر کند خدا…
#اهواز#تسلیت#تروریسم»
.
آزاده صمدی نوشته:
«به عکس‌های اخیرم در صفحه اینستاگرام که نگاه می‌کنم شبیه آگهی تسلیت روزنامه‌هاست
بیشتر از خبرهای خوش در این مدت اخیر تسلیت گفتیم و همدردی کردیم فعلأ اوضاع بر این منوال است و آرزوی صبر برای همه هموطنان و امید به روزهای کمی خوشتر 🤲🏻»
.
هومن سیدی نوشته:
«در نیست در نیست راه نیست شب نیست ماه نیست نه روز و نه آفتاب، ما بیرون زمان ایستاده‌ایم با دشنه تلخی در گرده‌هایمان هیچ‌کس با هیچ‌کس سخن نمی‌گوید که خاموشی به هزار زبان در سخن است در مُرده‌گان خویش نظر می‌بندیم با طرح خنده‌ای، و نوبت خود را انتظار می‌کشیم بی‌ هیچ (احمد شاملو)
تسلیت»
.
هانیه توسلی نوشته:
«این انفجارهای پیاپی، و ابرهای مسموم، آیا طنین آیه‌های مقدس هستند؟
ای دوست، ای برادر، ای همخون وقتی به ماه رسیدی تاریخ قتل عام گل‌ها را بنویس
تسلیت به اهواز و ایران🖤🖤🖤🖤»
.
سحر دولتشاهی نوشته:
«از جنگ و از مرگ کاش حرفى نبود 😞
تسلیت تسلیت تسلیت»
.
مجید صالحی نوشته:
«حال همه ما بد است…
و تو این بار باور کن🖤💔🖤💔»
.
پوریا رحیمی‌سام نوشته:
«بسیار پرهیز می‌کنم از حرف بیهوده اما از صبح چنان حالم بد است که دق می‌کنم اگر نگویم در میان همه‌‌ی فاصله‌های بینمان (چه انداختند، چه خود انداختیم) در میان همه‌ی فحش‌هایمان (بی‌پشتوانه‌ی عملی کوچک البته) در میان همه‌ی فقط‌ به‌ خود اندیشیدن‌هایمان کاش یک‌بار برای همیشه می‌فهمیدیم هر آنچه از کمبود، هر آنچه از افتضاح اقتصادی و فقر و هر چه و هر چه داریم به خداوندی خدا با هیچ جنگی، با هیچ انقلابی، به لحاظ مصیبت قابل‌قیاس نیست…
نگاه کنید در حضور یک دولت واحد (هر چه!) از روزنی دلمان را اینگونه می‌لرزانند، وای و هزاران وای به روز بلبشو و تکه‌تکه‌ شدن وطن و حضور هزار غیر اهل در میهن…
برای این امنیت (همین‌قدر که داریمش) کنار هم صبوری کنیم و نگذاریم از هم جدایمان کنند
آه برای اهوازم… تمام جانم درد برای این همه مظلومیت‌تان
#اهواز #pouryarahimisam #پوریا_رحیمی_سام»
.

واکنش هنرمندان به حادثه خونین اهواز
نیلوفر پارسا با انتشار عکس بالا نوشته:
«#امنیت_ملی #ایران #وطن #اهواز #مردم #تسلیت»

 

حمله خونین اهواز در سالروز حمله عراق به ایران

چهار فرد مسلح در حمله‌ای مرگبار، روز شنبه ۳۱ شهریور (۲۲ سپتامبر) مراسم رژه نیروهای نظامی را در شهر اهواز به رگبار گلوله بستند.

حسین زاده، معاون سیاسی استانداری خوزستان، اعلام کرده است که شمار کشته‌شدگان این حادثه به ۲۵ تن رسیده است. در همین حال مجتبی‌ ذالنور، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران، گفته است که در این حمله ۲۹ تن کشته شده‌اند.

ایرج نظری رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیز در گفتگو با خبرنگار مهر تعداد مجروحان حادثه را ۶۰ نفر اعلام کرده است. مطابق اعلام مقامات ایران حال شماری از مجروحان وخیم گزارش می‌شود و احتمال می‌رود شمار کشته‌شدگان افزایش یابد.

حمله مسلحانه به مراسم رژه در اهواز واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشته است. یعقوب حر التسطری، سخنگوی گروه موسوم به جنبش الاحوازیه در یک گفتگوی تلویزیونی مسئولیت این حمله را برعهده گرفته و گروه تروریستی داعش هم با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که نیروهای داعش این حمله را انجام داده‌اند.

 

اسامی شهدای حادثه تروریستی اهواز

«فرزاد حسینی» مدیرکل پزشکی قانونی استان خوزستان با تسلیت به خانواده شهدای حادثه تروریستی که در جریان برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح به مناسبت هفته دفاع مقدس در روز 31 شهریور در اهواز رخ داد، اسامی 24 نفر از شهدا را به شرح زیر اعلام کرد.

۱- ‎نبی دریس
۲- ‎هادی الماسیان
۳- ‎خلیل هاشمی فرد
۴- ‎علی سلمان وند
۵- ‎امید نریموسایی
۶- ‎سینا اغاجاری
۷- ‎حسن فاروق
۸- ‎حسین منجزی
۹- ‎حسن سواری
۱۰- ‎یونس پورجلو
۱۱- ‎رضا شعیبی
۱۲- ‎اسماعیل شفیعی نژاد
۱۳- ‎میلاد جهانگیری نژاد
۱۴- ‎سعید کریمی
۱۵- ‎امید فرخی زنگنه
۱۶- ‎علی کمایی
۱۷- ‎علی لویمی
۱۸- ‎امید حسینی
۱۹- محمد طاها اقدامی (‎پسربچه)
۲۰- ‎مهران زراوشان
۲۱- ‎سعید زارع
۲۲- ‎حسین ولایتی فر
۲۳- ‎محمد افشنگی
۲۴- ‎محمد عذاری

منبع:
اینستاگرام
یورونیوز فارسی
خبرگزاری اهل‌بیت(ع)

واکنش هنرمندان به حادثه خونین اهواز
به این مطلب امتیاز دهید
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar