وقتی ازدواج پیر نمی‌شود

برای بسیاری از ما، ازدواج یعنی اینکه بزرگ یا بزرگتر خانواده چشم بسته دستمان را بگذارد در دست یکی دیگر، و برویم به امان خدا!

وقتی ازدواج پیر نمی‌شود
۸۱ سال با هم بودن

برای بسیاری، ازدواج وسیله‌ای برای فرار از وضعیت بد فعلی خانواده‌ است، بدون آنکه بخوبی وضعیت بعدی را سبک سنگین کرده باشند تا از چاه به چاله نیفتند، یا از چاله به چاه.

بسیاری از جوانان و نوجوانان با یک نگاه عاشق می‌شوند و نیروی عشق و جاذبه طرف مقابل کورشان می‌کند و در داغی موجی که آن‌ها را فرا می‌گیرد، بدون شناخت کامل از زوج خود و خانواده‌اش توانای‌ها و ناتوانایی خود و طرف مقابل و بررسی دقیق وضعیت حال و آینده در دریای خروشان ازدواج غرق می‌شوند.

وقتی ازدواج پیر نمی‌شود
۶۰ سال با هم بودن

برای بعضی دیگر، ازدواج کردن یک هدف است، یعنی ازدواج می‌کنند تا به در و همسایه بگویند که ازدواج کردند!

در سویی دیگر، مردان ثروتمند و موفق بازار در جستجوی دختران زیبا و خوش هیکل شهر هستند، و عکس این نیز صادق است، دختران زیبا و خوش هیکل با تور ماهی‌گیری می‌آیند تا مردانی را اسیر کنند که یا ثروتمندند یا بزودی ثروتمند خواهند شد.

وقتی ازدواج پیر نمی‌شود
مراسمی به شکرانه ۷۰ سال با هم بودن

هدف از این نوع کسب و کار، در مورد مردان مانند خریدن لباسی شیک از برندی معروف است برای نمایش و پز دادن، و هدف دختران سوار شدن بر اسب تندرویی است که مدفوعش، اسکناس درشت و رایج کشور باشد.

آیا ازدواج با یک پیراهن یا شلوار، یا اسب یا مدفوع، ازدواج مناسبی است؟

عجیب‌تر از همه این است که این روزها و با وضعیت نابسامان اقتصادی برخی دختران ازدواج می‌کنند تا هر چه زودتر طلاق بگیرند و مالک چند سکه طلا شوند!

وقتی ازدواج پیر نمی‌شود
۷۷ سال با هم بودن

ازدواج چیست؟

احتمالا همه آدم‌ها تعریف ازدواج را می‌دانند، ازدواج یعنی «زندگی مشترک».

اما ازدواج باید زندگی مشترکی باشد که برای دو طرف قراداد، همراه شادی و لذت و عشق باشد و همدلی و همسازی و همزبانی و همراهی و همکاری و همخانگی و هممانی و همخوابی و همبازی و همسفره‌ای و همسفری و…

نکته مهم این است که ما قرار است یک بار و برای بقیه عمرمان ازدواج کنیم، پس باید با سلامت و آمادگی و آگاهی کامل زوج مناسب خود را انتخاب کنیم تا از زندگی با او و فرزندانی که به وجود خواهیم آورد لذت ببریم.

 

***

اگر شما هم تصاویری از گذشته و حال، در عمری با هم بودن، دارید برای ما بفرستید تا با دیگران به اشتراک گذاشته شود.

***

تصاویر از: boredpanda.com و imgur.com

وقتی ازدواج پیر نمی‌شود
5 (100%) 1 vote
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar