در حاشیه بازگشت احتمالی کوپن کالاهای اساسی

پس از وقوع جنگ ایران و عراق، و در اثر گرانی و کمبود کالا و مشکلات اقتصادی، ستاد بسیج اقتصادی تشکیل شد تا کالاهای اساسی مورد نیاز مردم با استفاده از کوپن و کارت و دفترچه توزیع شود.

در آن زمان کالاهای اساسی عبارت بودند از روغن و برنج و قند و شکر و مرغ و گوشت و‍ پودر لباسشویی و نفت و گاز و بنزین و شیر و سیگار…

در حاشیه بازگشت احتمالی کوپن کالاهای اساسی

این روزها، در وضعیت اقتصادی متفاوت اما مشابه، بررسی توزیع سراسری کوپن برای تامین کالای اساسی در دستور کار جای گرفته و هر چند سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرده که «اعطای کوپن هنوز قطعی نشده، اما اجرای برنامه‌های حمایتی حتمی است».

کالای اساسی عصر ما
کالای اساسی، احتمالا به کالایی گفته می‌شود که مردم برای ادامه حیات روزانه خود به آن نیاز دارند، و فهرست این کالاها از نظر کارشناسان مختلف متفاوت است، مثلا برخی از کارشناسان عقیده دارند که سبزی و میوه نیز باید در فهرست کالاهای اساسی جای گیرد.

برخی از خانم‌ها و آقایان نیز عقیده دارند که لوازم آرایشی و پوشک و نوار بهداشتی باید کوپنی شود!

در حاشیه بازگشت احتمالی کوپن کالاهای اساسی

اما آیا در چرخه حیات چیزی مهم‌تر آب وجود دارد، برخی از کارشناسان معتقدند که بطری‌های آب معدنی و بهداشتی نیز باید در فهرست کالاهای اساسی ثبت شود و کوپن آب آشامیدنی بدون آلودگی نیز صادر شود!

برخی از جوانان برومند و جوانان دیروز نیز معتقدند که تریاک و مواد مخدر سالم و بهداشتی نیز باید کوپونی شود تا معتادان گرامی و بی‌آزار بتوانند همچنان در عالم ه‍پروت سیر و سفر کنند!

برخی نیز معتقدند موبایل و تبلت نیز باید کوپنی شود!

کوپن ویژه VIP
بچه‌های از ما بهتران نیز نگران اوضاع و احوال فعلی نباشند، حتما کوپن ویژه زندگی لاکچری برای آن‌ها تهیه و توزیع خواهد شد!

شما بگویید
بنظر شما چه کالاهایی جز آنچه در این نوشته به آن اشاره شد باید کوپنی شود و به قیمت ارزان بدست تمامی مردم عزیز ایران برسد؟

 

نکته
در ضمن تلفظ صحیح کوپن کوپُن Coupon می‌باشد!

در حاشیه بازگشت احتمالی کوپن کالاهای اساسی
به این مطلب امتیاز دهید

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar