ماجرای گرانی دلار و سیروان خسروی و امیرمهدی ژوله و بهاره رهنما

با آشفته شدن بازار ارز، برخی از هنرمندانی که در زمان انتخابات حامی حسن روحانی بودند، منتقد وضعیت فعلی قیمت دلار و کاهش ارزش پول ملی کشور شدند، سیروان خسروی، آهنگساز، مدل تبلیغاتی، تنظیم‌کننده، خواننده پاپ، راک، صدابردار و ناظر ضبط موسیقی در واکنش به این هنرمندان در اینستاگرامش نوشت:

«مشمئزکننده‌تر از وضعیت اسفناک کشور، پست‌های انتقادی سلبریتی‌هایی هستش که پارسال همین موقع در حال یارگیری بنفش بودن، قبل‌تر هم مشغول یارگیری سبز و امروز هم که منتقدند و فردا هم حامی رنگ مد روز و باب میل اکثریت خواهند بود.
وقتی سلبریتی‌هایی که بیشترشون حتی در زمینه شغلی خودشون بی‌سواد هستن، الگو می‌شن، انتظاری بیش از این نباید داشت.
# هم از توبره هم از آخور»

ماجرای گرانی دلار و سیروان خسروی و امیرمهدی ژوله و بهاره رهنما
امیرمهدی ژوله، نویسنده و فیلمنامه‌نویس و طنزپرداز و بازیگر و روزنامه‌نگار، در پاسخ سیروان خسروی در اینستاگرامش نوشت که رای دادیم که بتونیم انتقاد کنیم:

«سیروان جان
نفهمیدم الان دقیقا از کجای ماجرا مشمئز می‌شی؟
به قول خودت عده‌ای از سلبریتی‌ها برای سبز و بنفش یارگیری می‌کردند. الان هم دارن انتقاد می‌کنن.
خب؟ الان با سبز و بنفش بودن مشکل داری یا با انتقاد کردن؟
برادر ما رای دادیم چون یه بار رای نداده بودیم احمدی‌نژادی رییس جمهورمون شد که الان کل نظام دنبال خودش و پرونده‌هاش و اعوان انصارش کردن.
ما ور سبز و بنفش بودیم چون فکر می‌کردیم ور مردمه. ور خواسته‌های اکثریت مردم. ور آزادی‌های بیشتر اجتماعی و بازتر شدن فضای سیاسی و شفافیت و کارایی اقتصادی و روابط خوب با جهان و آزادی رسانه‌ها و قانونگرایی و پاسخگویی و فضای فرهنگی کاش باز شه بیایم کنسرتت و ال و بل.
درست فکر می‌کردیم یا غلط ولی این ور بودیم. راست می‌گفتند یا نه ولی این ور بودیم. شد یا نشد ولی این ور بودیم.
شما کدوم ور بودی که حالا مشمئز می‌شی از ما؟؟ ور کاندیداهای رقیب بودی یا زیر پتو پای شعر یادت نره مبارزه منفی و قهر سیاسی می‌کردی؟
ور دیگه که نداریم.
و رای دادیم و اصلا رای دادیم که بتونیم انتقاد کنیم. بتونیم مراقبت کنیم، تذکر بدیم، موأخذه کنیم. اصلا پشیمون بشیم. پیامبر که به رسالت برنگزیدیم، رئیس جمهور انتخاب کردیم. اگر انتقاد و سوال و توضیح خواستن، گام بعدی رای دادن هم نباشه (که هست) باز هم ممکنه ما از رأی‌مون پشیمون بشیم، همونقدر که رئیس جمهورمون ممکنه وعده‌هاش رو نتونه یا نخواد یا نذارن عملی کنه.

تو چیکار می‌کنی برادر؟ انتخاب می‌کنی بعد می‌ری رو سایلنت مود که رئیس جمهورت چوب جادوش رو بزنه رو مملکت و به‌به سوئیس شد؟

یا از همون زیر پتو، همشون لنگه همه‌ن و سگ زرد و ایشالا یه چیزی می‌شه همین روزها؟ حالت دیگه که نداریم.

سیروان جان خیلی سختم بود نوشته‌ای محترمانه بنویسم در جواب نوشته سطحی و کودکانه و بی‌ادبانه و دور از هوش و سوادی که ازت سراغ دارم. لااقل تو زمینه شغلی خودت.

تکمله: با احترام به همه تحریمی‌ها و احترام به همه رای‌دهندگان به کاندیداهای غیر رئیس جمهور و با احترام به شعر یادت نره.»

واکنش بهاره رهنما، بازیگر، که دو تا لیسانس و دو تا فوق لیسانس داره، در توییترش:

«یعنی خداییش با دو تا لیسانس و دو تا فوق لیسانس دلم می‌خواد در این حد جواب اقا رو فقط بدم چون حدش همینه:
هر کی می‌گه نون و پنیر تو یکی؟ تو یکی چی؟ اهان همون!
پسر خوب افرین، در حد ادب و سوادت حرف زدم که بفهمی!»

«و جالبتر اینکه اگر از “در افشانی“ اقای خواننده اسمش رو بردارین و زیرش بنویسین به نقل از روزنامه”کیهان“ برا ادم کاملا قابل قبوله!»

«هک شدن اینستاگرام امیر مهدی ژوله بعد از جواب دندان شکنش به این جوان جویای نام بخوبی نشون می‌ده چه ادمایی پشت این افاضات فرمایشی ایشون بودن، قابل ذکر هست که امروز در تماسی از طرف خود ژوله متوجه هک شدنش شدم!»

«به اونایی که جواب نداده بلاک می‌کنم: خیلی واقعا ریز می‌بینمتون و متاسفم که حتی ارزش یک جواب هم ندارین!»

«یعنی فقط به این اکانت‌ها و ادم هایی که بخاطر افاضات سیروان به منتقدین این افاضات بی‌ادبی می‌کنن نگاه کنین کافیه تا شمام باور کنین ایشون مزدور چه کسایی بوده و از کجا بهش دیکته شده، من دیگه حرفی ندارم واقعا! خدا رو شکر طرفداراش دستشو رو کردن»

«خب من دیگه می‌رم بخواب خوش
اونام که می‌خوان لیچار بگن تا صبح بیدار بمونن فحشایی که لیاقت ذاتشونه بدن
منم فردا با مگس کش برمی‌گردم=بلاک، منظورم اینه که زندگی ادامه دارد و‌ منم از رو‌کلا نمی‌رم فقط شما خسته می‌شید»

«من فقط شما رو دعوت می‌کنم زیر پست مربوط به من و مادرم در صفحه اینستاگرامم (اخرین پست) دیالوگ‌ها و لجن پراکنی‌ها و تهمت‌ها و در کل ادبیات طرفداران سیروان خسروی رو حتما ببینید از عمد پست رو باز گذاشتم و بسیار خوشحالم که دوستان خودشون و بتشون رو دارن کاملا معرفی می‌کنن با کامنت هاشون!»

مطلب مرتبط:
بهاره رهنما و ما زن‌ستیزها

منبع:
خبرگزاری تسنیم
خبرآنلاین
اینستاگرام سیروان خسروی
instagram.com/sirvankhosravi

اینستاگرام امیرمهدی ژوله
هک شده و فعلا در دسترس نیست

اینستاگرام بهاره رهنما
instagram.com/baharehrahnamaoriginal

ماجرای گرانی دلار و سیروان خسروی و امیرمهدی ژوله و بهاره رهنما
5 (100%) 1 vote
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar