کراس هلمت ایکس‌وان: کلاه ایمنی با دید ۳۶۰ درجه

یک شرکت تجاری کلاه ایمنی جدیدی به نام کراس هلمت ایکس‌وان تولید کرده که دارای دید ۳۶۰ درجه و صفحه کنترل لمسی و امکان حذف صداهای مزاحم و آزاردهنده و چراغ ایمنی در دو طرف آن است.

کراس هلمت ایکس‌وان: کلاه ایمنی با دید ۳۶۰ درجهبه گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از نیواطلس کلاه ایمنی (CrossHelmet X1) دارای صفحه کنترل لمسی بوده و قادر به حذف اصوات و صداهای محیطی مزاحم و آزاردهنده است.

کراس هلمت ایکس‌وان: کلاه ایمنی با دید ۳۶۰ درجهدوربین ضبط تصاویر ۳۶۰ درجه این کلاه ایمنی مشاهده زوایایی از محیط پیش رو که از داخل آن توسط چشم به سادگی ممکن نیست را امکان پذیر می‌سازد. تصاویر یادشده در بخش بالایی سرپوش جلوی چشم به نمایش درمی‌آیند و به خصوص در زمان دور زدن و پیچیدن به مشاهده بخش‌هایی از جاده که جزء نقاط کور چشم محسوب می شوند، کمک می‌کنند.

کراس هلمت ایکس‌وان: کلاه ایمنی با دید ۳۶۰ درجه
بر روی این تصاویر اطلاعاتی همچون داده‌های ناوبری و کنترل، زمان، سطح باتری و قطب نما هم نمایش داده می‌شوند. اما نکته جالب آن است که سرعت حرکت فرد از این طریق قابل مشاهده نیست.

این کلاه ایمنی مجهز به یک رابط کاربری صوتی بلوتوث است که استفاده از خدمات چند رسانه‌ای، پاسخ به تماس‌ها و برقراری ارتباط با گروهی دیگر از موتورسواران و دوچرخه سواران که از همین کلاه ایمنی استفاده می‌کنند را ممکن می‌سازد.

سیستم حذف اصوات مزاحم این کلاه ایمنی نیز صدای موتور و هرگونه صدای مزاحم دیگر محیط اطراف را حذف می‌کند تا هدایت موتورسیکلت یا دوچرخه با آرامش بیشتری صورت بگیرد.

قیمت این کلاه ایمنی قابل اتصال به گوشی‌های اندرویدی و آیفون ۱۵۹۹ دلار است. البته این محصول که ۱.۷۸ کیلوگرم وزن دارد در اوایل سال ۲۰۱۹ به بازار می‌آید.

در ایران
برای بسیاری از موتورسوارهای کشور ما افت دارد که کلاه ایمنی سرشان بگذارند و از مغزشان محافظت کنند، اما از این‌ کوچولوها که بگذاریم، خیلی‌ها هم، حتی اگر از پس قیمت گران این کلاه برآیند، تمایلی به خرید این کلاه ندارند چون این دسته از موتورسواران از صدای گاز و موتور و اگزوز و بوق خوششان می‌آید و تحمل رانندگی در سکوت و آرامش را ندارند!

پیشنهاد
به شرکت کراس هلمت توصیه می‌کنیم برای بازار ایران در فکر تولید کلاه ایمنی مجهز به کپسول هوای پاک باشند!

سایت کراس هملت
http://crosshelmet.com