نوازش کردن گربه ممکن است به مرگ شما منجر شود

پژوهش تازه‌ای نشان داده است که نوازش کردن گربه می‌تواند منجر به عفونت‌هایی گردد که می‌توانند کشنده باشند. این بیماری که «خراش گربه» نام دارد می‌تواند منجر به تب و جوش گردیده و در صورت تشدید منجر به مرگ می‌شود.

نوازش کردن گربه ممکن است به مرگ شما منجر شوداین بیماری در بین گربه‌ها از طریق کک منتقل می‌شود و انسان‌ها نیز ممکن است در نتیجه بوسیدن یا نوازش کردن گربه و یا گاز گرفته شدن توسط گربه به این بیماری مبتلا شوند.

این بررسی در مقیاسی بزرگ توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) ایالات متحده انجام گرفته است و نشان می‌دهد که گربه‌ها و سایر حیوانات ولگرد ناقل این باکتری می‌باشند.

دکتر کریستینا نلسون اعلام کرد: «گستره و تاثیر این بیماری اندکی بزرگتر از میزانی است که ما از آن باخبر هستیم. خراش گربه قابل پیشگیری است.

اگر ما بتوانیم جمعیتی که در معرض این بیماری هستند را تشخیص دهیم می‌توانیم اقدامات پیشگیری خود را به صورت هدفمند پیش ببریم. همچنین در این میان شناخت الگوهای بیماری نیز ضروری می‌باشد.»

پزشکان توصیه می‌کنند که صاحبان گربه‌ها همواره بعد از نوازش گربه دست‌های خود را بشویند و از تماس گربه با سایر حیوانات ولگرد جلوگیری نمایند.

این مطالعه در بازه زمانی هشت سال انجام گرفته و بیش از ۱۳۰۰۰ گربه را مورد بررسی قرار داده است و بدین نتیجه رسیده است که به ازای هر صدهزار گربه 4.5 مورد ناقل این بیماری هستند که بسیار بیشتر از میزان مورد انتظار می‌باشد.

فقط موارد اندکی از این بیماری منجر به مرگ شده‌اند و این موارد زمانی رخ داده‌اند که فرد بعد از ابتلا به بیماری به پزشک مراجعه نکرده است.

ابتلا به این بیماری در مناطق گرم بیشتر می‌باشد زیرا کک‌ها می‌توانند در هوای گرم به راحتی تولید مثل کرده و افزایش یابند.

والدین نیز باید فرزندان خود را از بوسیدن و بازی کردن با گربه‌ها به خصوص در منازلی که چندین گربه وجود دارند منع کنند.

کک‌ها در دمای گرم و مرطوب تابستان افزایش می‌یابند اما در پاییز نیز همچنان احتمال ابتلا به این بیماری زیاد می‌باشد زیرا هوای پاییز محیط مناسبی را برای بیرون آمدن کک‌ها از تخم‌های خفته را فراهم می‌آورد.

ساده‌ترین روش برای جلوگیری از این شیوع این بیماری محافظت از گربه‌ها در مقابل کک می‌باشد. همچنین روش دیگر نیز شستشوی گربه با سرکه، آب لیمو یا آب سیب است.

گردآوری: سایت خبری به روز نیوز
مترجم: رسول رحیمی
منبع: independent.co.uk

نوازش کردن گربه ممکن است به مرگ شما منجر شود
5 (100%) 1 vote
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar