از تخلیه شهر تهران تا رهایی از همه مشکلات

اهه اهه اهه… به گزارش خبرگزاری‌ها، و بنا بر تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوا، مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌ها و مدارس شهر تهران و شهرستان‌های ورامین، قرچک و پاکدشت در تمامی مقاطع تحصیلی روز شنبه ۳۰ آذر و یکشنبه اول دی‌ ماه تعطیل خواهند بود، همچنین ورود کامیون‌ها به تهران ممنوع است و طرح زوج و فرد از در منازل اجرا می‌شود!

از تخلیه شهر تهران تا رهایی از همه مشکلات
ادامه آلودگی شدید هوای پایتخت
اهه اهه اهه… چند روز پیش، خبرگزاری ایلنا از قول جناب پیروز حناچی، شهردار تهران بزرگ، از وضعیت خطرناک هوای تهران خبر داد: «شب گذشته ذرات معلق در هوا به ۲۰۰ پی‌پی‌ام رسید که یک حالت خطرناک است و وقتی در چنین شرایطی قرار می‌گیری باید شهر تخلیه شود و اگر باران نمی‌بارید اکنون شهر تخلیه شده بود»!

اگر باران نمی‌بارید…
پرسش: اگر باران نمی‌بارید آیا شهر تهران تخلیه می‌شد؟ آیا مسئولان محترم ما توانایی این کار را دارند؟ و آمادگی‌اش را؟
پاسخ: معلومه که نعععععع!

از تخلیه شهر تهران تا رهایی از همه مشکلات

یادتان باشد: تکذیب خبر
خوشبختانه تمامی مسئولان ما یک چیز را خوب بلدند: «تکذیب خبر»، و ابتدا سخنگوی شهرداری تهران در توییتر خبر داد که منظور شهردار تعطیلی شهر بود و نه تخلیه شهر، و کمی بعد هم خبرگزاری فارس از قول خود شهردار خبر داد: «منظور تخلیه شهر نبوده است. یادتان باشد که تخلیه اصلا امکان پذیر نیست. بلکه سخن ما تعطیلی بود آن هم تعطیلی همه فعالیتهایی که منجر به افزایش هیدروکربن‌ها می‌شود»!

تخلیه شهر امکان پذیر نیست!
این سخن را ما و همشهریان و کارشناسان باید می‌گفتیم نه شهردار محترم تهران!

حیف شد: تخلیه شهر در آیین‌نامه نیست!
خبرگزاری ایرنا به نقل از عباس شاهسونی، رئیس گروه سلامت هوا و مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت و نماینده وزارت بهداشت در کارگروه کاهش آلودگی هوا، گفت‌: «چیزی به عنوان تخلیه شهر در آیین‌نامه اجرایی اقدامات مربوط به شرایط اضطرار آلودگی هوا وجود ندارد» و حداکثر کاری که می‌توانند طبق آیین‌نامه اجرایی انجام دهند اعلام «محدودیت کامل رفت‌وآمد در شهر مثل تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها، ادارات و سازمان‌ها و تعطیلی کامل» می‌باشد!

تخلیه شهر در هنگام زلزله
شهرداری تهران یک سری نقشه برای مناطق مختلف شهر تهران کشیده تا اگر زلزله آمد، مردمی که زنده ماندند خانه‌هایشان را تخلیه کنند و با استفاده از مسیر رسم شده در این نقشه‌ها به پارک‌ها و مساجد و حسینه‌ها و مدارس اطرافشان بروند!

از تخلیه شهر تهران تا رهایی از همه مشکلات

تخلیه شهر در هنگام آلودگی شدید هوا
اهه اهه اهه… تنها روش تخلیه‌ای که فعلا برای ساکنان شهر تهران در مواقع بحرانی و هوای سمی در دسترس است مردن است و سفر به دیار باقی!

یادتان باشد با مردن نه فقط از شر هوای آلوده تهران آسوده می‌شوید، بلکه از شر ترافیک و گرانی و بیکاری و تنهایی و فساد و بوی گند و هزار مشکل و گرفتاری دیگر نیز برای همیشه آسوده خاطر می‌شوید!

به قول شاعر:
بمیرید بمیرید در این شهر بمیرید
در این شهر چو مردید همه روح پذیرید

بمیرید بمیرید و زین مرگ مترسید
کز این خاک برآیید سماوات بگیرید

پایان خوش
به گزارش خبرگزاری ایرنا، چند روز پیش، شهردار تهران برای حل مشکل آلودگی هوای سارایوو اعلام آمادگی کرد و گفت: «تهران آمادگی دارد تا مشاوران و شرکت‌های فعال در این زمینه را به سارایوو معرفی کند»!

تعطیلی مدارس تا پایان هفته
به گزارش خبرگزاری ایسنا، بر اساس مصوبه امروز کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران، کلیه مقاطع تحصیلی مدارس استان تهران به جز مدارس فیروزکوه و دماوند و در دو نوبت صبح و عصر تا پایان هفته تعطیل شدند!!!

اهه… اهه… اهه…

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments