لمس شرایط بهتر در دستور دولت حسن روحانی

گویا رئیس جمهور ایران برای لمس شرایط بهتر مردم در دنیای مجازی برنامه‌های آنچنانی دارد!

به گزارش خبرگزاری ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، روز یکشنبه در جمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی، گفت:

«در زمینه این که بتوانیم شبکه ملی اطلاعات داخلی را آنچنان تقویت کنیم که مردم بتوانند برای نیازمندی‌های خود نیازی به خارج نداشته باشند و اخیرا هم رهبر معظم انقلاب در این زمینه دستوری دادند که در شورای عالی فضای مجاری آن را دنبال می‌کنیم مردم شرایط بهتری را لمس خواهند کرد.»

لمس شرایط بهتر در دستور دولت حسن روحانی

تقویت شبکه ملی اطلاعات
برخی معتقدند که معنی «تقویت شبکه ملی اطلاعات» آمادگی برای قطع اینترنت جهانی است، همان چیزی که در آبان ماه امسال مردم مزه‌اش را چشیدند!

درباره شبکه ملی اطلاعات
ایدهٔ اولیهٔ این شبکه در سال ۱۳۸۴ در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تحت عنوان «اینترنت ملی» و «شبکهٔ ملی اینترنت» طرح شد و مراحل مطالعاتی آن در دولت نهم انجام شد.

در سال ۱۳۸۹ با عنوان «شبکهٔ ملی اطلاعات» در قانون برنامه پنجم توسعه گنجانده شد و طبق قانون برنامه بنا بر آن بود که این شبکه تا پایان این برنامه، سال ۱۳۹۵، کامل گردد.

با فرارسیدن دولت حسن روحانی، نصرالله جهانگرد، رئیس سازمان فناوری اطلاعات، اعلام کرد «وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از شبکهٔ ملی اطلاعات به عنوان مهم‌ترین برنامه کاری خود یاد کرده و دولت یازدهم تلاش دارد تا با تجمیع فعالیت‌ها و برنامه‌ها، امکان ارائه سرویس در این شبکه را در زمان پیش‌بینی شده فراهم کند.»

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر شنبه ۶ شهریور ۹۵ خبر از آغاز به کار فاز اول شبکه ملی اطلاعات داد.

این طرح تا سال ۱۳۹۸ حدود ۱۹ هزار میلیارد تومان هزینه در بر داشته‌است.

یادآوری
دکتر حسن روحانی در سال ۹۲ وعده داده بود: «دولت تدبیر و امید آنچنان رونق اقتصادی ایجاد کند و آنچنان درآمد سرشار در اختیار مردم قرار بگیرد که مردم اصلا به ۴۵ هزار تومان یارانه نیاز نداشته باشند. زندگی خوب داشته باشند و همه افراد در خانواده باافتخار شاغل باشند»!

منبع:
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری فارس
ویکیپدیا

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments