سوسن حسنی دخت: مردم را آزار ندهید!

سوسن حسنی دخت گوینده خبر به مناسبت این ایام آخرین پست خود را به صدای بلندگوهای دسته‌جات عزاداری اختصاص داده: «توصیه اکید مقام معظم رهبری: صدای بلندگوها موجب آزار مردم نشود»!

سوسن حسنی دخت: مردم را آزار ندهید!رهبر انقلاب در فرمایشات خود در تاریخ ششم شهریور ماه ۱۳۶۶ به عزاداران حسینی فرمودند:

«توصيه‌ى من به عزاداران اين است كه موجبات ناراحتى مردم را فراهم نكنند… اين حرف كه: «نه! مال امام حسين است كسى كه خوابش نمى‌برد مى‌خواهم خوابش نبرد»، اين حرف غلطى است، به هيچ‌وجه مورد قبول نيست.

بعضى‌ها – شنيده شده – سينه زنى مى‌كنند پشت بلندگو. خب سينه زنى پشت بلندگو چرا؟ يا روضه‌خوانى و مرثيه‌خوانى و سخنرانى اگر بناست از بلندگو پخش بشود، بايد در بين مستمعين پخش بشود.

در خيابان، در پشت بام، در محله كه مستمعى ندارد اين گوينده! در داخل مجلس مستمع دارد و اگر احتياج هست آن‌جا بلندگو بگذاريد.

بيرون مجلس، ساعت‌هاى ديروقت شب، مردم را اذيت كردن، يك بيمار را از خواب انداختن، اين با هيچ منطق اسلامى و حسينى تطبيق نمى‌كند.»

سوسن حسنی دخت: مردم را آزار ندهید!

به نوشته مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی:

«از جنبه فقهی، روضه‎خوانی مستحب است؛ ولی اگر برای همسایه‎ها و مردم مزاحمت داشته باشد، نه تنها ثواب و پاداش ندارد، بلكه گناه است.

مزاحمت برای آسایش مردم، به هر شكلی كه باشد، حرام است و گناه، و از نظر حقوقی و قضایی نیز جرم است و قابل پيگیری، بنابراین متولیان امور، و گردانندگان مجالس وعظ و خطابه، بايد اولاً مراعات حال مردم را بكنند، تا برای آنان مزاحمتی ايجاد نكنند.»

با هم نظرات مخالفان و موافقان عزاداری با بلندگو و طبل زدن در ساعات استراحت و آسایش مردم را از اینستاگرام سوسن حسنی دخت می‌خوانیم:

توصیه اکید مقام معظم رهبری: صدای بلندگوها موجب آزار مردم نشود!


کو گوش شنوا آقا


شور حسینی بعضیها خیلی تنده، متاسفانه سال به سال ظاهرش پر رنگ تر میشه و باطنش کمرنگتر، کاریش هم نمیشه کرد


احسنت


شعور مهمه


خانم حسنی دخت پستاتون عالیه. دوستدارتون پاکزاد.


شعوووور حسینی از شووور حسینی صدها طبق مهمتره.


لبیک آقا جان


دختره اومده هیئت، انگار اومده عروسی، دیدم که میگم، دیدم. شعور نیست، ولی شور کاذبه.


چقدرم رعایت میشه


این تذکر بجا، هم بسیار دیر عنوان شد! و هم صرف سخن باقی می ماند!


هر چیزی متعادلش خوبه، درسته که صدای ازار دهنده بلندگو و ابزار عزا خوب نیست و رعایت حال مردم واجبه، اما بعضیام خدا وکیلی توی این نظراشون ته دلشون اصلا با عزاداری و امام حسین و… اصلا موافق نیستن، پشت اون چهره واقعیشون با نقاب رعایت حق مردم و احترام به اسایش مردم قایم شدن و مثلا از حقوق شهروندی میگن


یعنی راحت بگم ته دل بعضی از حضرات روشنفکر صاحب نظر اگه کلا عزاداری و دم ودسنگاه امام حسین ع تعطیل بشه بهتر حال میکنن و بجاش دیسکو راه بندازن رسمی و قانونی!! با خودتون رو راست باشید


آخ گفتید داغ دلمونو تازه کردید. بغل دست ما حسینه است تا یک شب چه میکنن.


فک کنم ته دل بعضیا هم ازار مردمه، من خودم هم کربلا رفتم، هم مذهبی ام، اما این هیات ها شورش رو در اوردن دیگه، من امروز ساعت 3 بعدازظهر ! از سر کار اومدم، نیم ساعت بخوابم، مگه گذاشتن، بابا هر چیزی حدی داره، ملت کار و زندگی دارن، تا یااااازده شب باید مداحی زورکی گوش بدیم، چه خبره، بخدا اگه کسی بخواد بره هیات، میره، نخوادم بره با بلندکردن صدا نمیره


کو گوش شنوا. کرشدم این چن روزه از بس طبل زدن


امروز جوري طبل ميزدم من فكر كردم حمله كردن، الان ساعت ٣:٢٢ صبحه صداى طبل مياد ! باور ميكنيد ؟؟؟؟


یه سؤال دارم از محضر همه اساتید شاکی از صدای بلندگو.. عروسی هم باشه شاکی میشید؟؟ دیسکو باشه دختر وسط برقصه چهار صبح وسط خیابون هم که باشه شاکی که نمیشید هیچ نگاهم میکنید.. اینقدر چوب نندازین که چوب میخورید.. ده شب تحمل کنید تموم میشه!


جو الکی هم ندین که انگار همه چیمون سر جاشه فقط گیر شده صدای بلندگو.


کو گوش شنوا


کنار بیمارستان اخه جای طبل زدن هست بیماران مغزی و قلبی دارد


شبا تا ساعت دوازده ما آسایش نداریم. یه دسته میره یکی دیگه میاد. هیچکس هم زنجیر نمیزنه. همه طبل دارن یکی هم پای میکروفون داد و بیداد میکنه


واقعا كوگوش شنوا


شاید کمی اذیت کننده باشه ولی به نظرم اصلا اشکالی نداره برای چند روز اگر چه تا دوازده شب باشه اگر چه ترافیک درست کنه


از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعدظهر از بلندگوهای مساجد نوحه پخش میکنند با صدای بلند و از ۵ بعدظهر به بعد دسته های عزاداری با طبل و بلنگو سروصدای شدید میکنند. خواهش میکنم این کارو نکنید ، مگر چه خبر است، مگر شما فکر نمی کنید، مگر حق با شماست، آخه یکم آدم منطقی باشه این کارارو نمیکنه، البته از حضرت آیت الله خامنه تشکر ویژه دارم که این مهم رو گوشزد کردند، واقعا کم کم باید یه کاری کرد و به این آلودگی های صوتی پایان داده شود.


داد و فریاد؛ شلوغی؛ مزاحمت؛ ترافیک؛ راه بندان؛ امام حسین یا اسلام اینارو گفته؟؟؟؟؟


گاهی دسته ها باعث ایجاد ترافیک شدید میشه. حق الناس هست. چهره امام و بد نشون میدن


گفته ميشود ولي عمل نميشود، چون نظارت نميشود! مثل تمام امور…


اصلا عمل نمیشه__خیابون کاملا مسدود میشه و تو خونه شیشه پنجره ها از شدت صدای زیاد طبل ها و بلندگوها مدام به لرزه می افتن چاره ای جز تحمل نداریم


کو گوش شنوا


دقيقا


سلام و درود بر شما، خیلی خیلی عالی.


سوسن حسنی دخت: مردم را آزار ندهید!
سوسن حسنی دخت: مردم را آزار ندهید!

instagram.com/soosanhosnidokht

سوسن حسنی دخت: مردم را آزار ندهید!
5 (100%) 1 vote

1
لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar
1 نظرات مستقل
0 پاسخ به دیگران
0 دنبال کنندگان
 
نمایش نظرات بیشترین امتیاز
نمایش نظرات با بیشترین پاسخ
1 تعداد نظر دهندگان
محمد Recent comment authors
محمد
مهمان
محمد

سلام هم آزار رساندن به مردم جرم و گناه است و هم لجبازی و عناد با هر نشانه ای از ارزشها و اعتقادات مردم!! به نظر بنده ، و با توجه به محدود بودن ایام عزاداری سالار شهیدان میتوان نوعی تعادل در خواسته مردم ایجاد کرد ..یعنی با وضع مقرراتی کاربردی و قابل اجرا ، هم دستجات را مجاب به رعایت ساعت و مکان عزاداری نمود ،هم به شور حسینی نیز پرداخت این مهم علاوه بر قانون نیاز به منبر روحانیون محترم در سراسر کشور دارد …قطعا مردم یک محله از روحانی مسجد خود (که نفوذ خوبی بر جوانان محل هم دارد) حرف شنوی دارند ،همانطوری که آن روحانی عزیز نیز باید از ولایت فقیه حرف شنوی داشته باشد ضمنا… ادامه »