چه کسی باید پزشکان را خوش خط کند؟

قرار شده که از این به بعد به پزشکان بد خط تذکر بدهند، مثل کارت زرد در فوتبال، شاید هم کارت قرمز!

چه کسی باید پزشکان را خوش خط کند؟

خبرگزاری ایرنا خبر داده که از این به بعد، سازمان نظام پزشکی به پزشکان بد خط و پزشکانی که خط ناخوانا در نسخه‌های پزشکی خود دارند، تذکر می‌دهد.

در خبر نیامده که چگونه به پزشکان تذکر می‌دهند، شاید یک آقایی برود مطب دکترها و به آرامی بزند پشت کمرشان و بگوید: «پسر جون این چه خطیه که تو داری، توی آفتاب بذاری راه می‌افته؟!»

در خبرها نیامده که بعد از تذکر اول و دوم و سوم چه خواهد شد، و قرار است چه کاری جدی شود و چرا حالا و از این به بعد؟

موضوع جدی است

چندی پیش علی فاطمی نایب رئیس انجمن داروسازان ایران اعلام کرده بود که سالانه حدود ۴۵ هزار نفر از هموطنان، قربانی دست خط بد پزشکان شده، داروی اشتباهی به آنها داده می‌شود و از این تعداد ۳ هزار نفر به دلیل خطاها و عوارض دارویی جان خود را از دست می‌دهند.

چه کسی باید پزشکان را خوش خط کند؟

ایرج فاضل رئیس کل سازمان نظام پزشکی معتقد است که «پزشکان بعد از اینکه پزشک شدند، نمی‌توانند آموزش خط را فراگیرند و باید آموزش و پرورش پیگیر این موضوع باشد»، و ایشان با یک شوت بلند، مشکل را پرت کردند توی زمین آموزش و پرورش، البته در اینکه آموزش و پرورش در زمینه آموزش و پرورش مشکلات اساسی و کمبودهای بسیاری دارد شکی نیست، اما مشکل بدخطی پزشکان یک راه آسان دارد.

راه خوش خط کردن خط پزشکان

کافی است که مقامات مربوط به پزشکان دستور بدهند که از همین امروز و همین لحظه نسخه‌های خود را با کامپیوتر تایپ کنند، والسلام!

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments