از تجویز صدای شجریان تا قتل همسر

«نامزد پزشک» پس از مردن شد «همسر پزشک»!

شایعات چون باد و طوفان در حرکتند و منتظر نمی‌مانند تا کسی آن‌ها را تایید یا تکذیب کند و پی‌ببرد که واقعیت چیست.

علیرضا صلحی پزشک جویای نام و شهرت در بازداشت است و منتظر روشن شدن وضعیت خود و کشف واقعیت کشته شدن عمدی یا سهوی همسر و مادر بزرگ همسر و مسموم شدن دیگر بستگان.

از تجویز صدای شجریان تا قتل همسر
از تجویز صدای شجریان تا قتل همسر

شایعات

شایع شد پزشکی برای بهبود بیمارانش، با خط خوش، صدای محمدرضا شجریان و سالار عقیلی را تجویز می‌کند!

تجویز صدای شجریانشایع شد همان پزشک خیر و نیکوکار هم است و در نسخه دیگری از داروخانه خواسته که اگر بیماری در پرداخت هزینه دارو با مشکل مواجه شد با او تماس بگیرند تا رفع حاجت کند!

شایع شد که این پزشک اصلاح طلب است: «دکتر علیرضا صلحی از فعالان سیاسی آذربایجان شرقی و عضو حزب اتحاد ملت بود [است] که شهرتش به خاطر تجویز نسخه‌های خوش خط و توصیه به گوش دادن صدای شجریان به جای مصرف دارو بود [است].»

تا اینجا قضیه به خوبی پیش می‌رفت تا اینکه…

شایع شد که با دادن غذای نذری مسموم قصد جان پزشک اصلاح طلب را کردند.

شایع شد که مادربزرگ و نامزد این پزشک جزو قربانیان هستند!

شایع شد که این پزشک شخصا غذای نذری را به اعضای خانوادهاش داده و سپس از خانه خارج شده.

و

حسن هاشمی وزیر بهداشت در پیامی نوشت: جناب آقای دکتر علیرضا صلحی، خبر درگذشت همسر گرامی و مادر بزرگ محترم‌تان در روز تاسوعای حسینی موجب تآثر و تالم شد.

و اندکی بعد…

شایع شد که او همسر و مادربزرگ همسرش را مسموم و کشت و اعتراف کرد

احمد شجاعی رئیس سازمان پزشکی قانونی: «بر اساس اعلام نظر پزشکی قانونی، خانواده وی (دکتر صلحی) بر اثر قرص برنج که در غذا استفاده شده بود، فوت کردند و به احتمال قوی پزشک قاتل است. البته این امر بحث قضایی است که باید پیگیری شود و کار پزشکی قانونی در این زمینه تمام شده است.»… »دوربین‌ها نشان داده که غذا از رستوران تهیه شده بوده است»

و کمی بعد…

معلوم شد که این پزشک برای هیچ بیمار خاصی نسخه خوش خط تجویز شنیدن روزی یکبار صدای شجریان را ننوشته و این نسخه را برای «عامه مردم و نه لزوما بیماران» تجویز کرده و… و شاید شهرت طلبی!

به گفته سخنگوی قوه قضاییه معلوم شد این «که اگر فلان مریض آمد، پولش را من می‌دهم. مشخص شده است این با تصمیم قبلی و برنامه ریزی بوده. هنوز چنین مریضی شناسایی نشده که به او مراجعه کرده باشد. به هیچ داروخانه‌ای این نسخه اعلام نشده. این را چه کسی انجام داده بود؟ بعدا مشخص شده که اطلاع داشته و یکی از بستگان نزدیک خودش این کار را کرده تا او را به عنوان پزشک نیکوکار مطرح کند. »

معلوم شد غذای نذری نبوده و پزشک خودش غذا را از رستورانی تهيه كرده است!

به گفته سخنگوی قوه قضاییه معلوم شد «این که گفته‌اند غذا نذری بوده، متهم دروغ گفته بود و تا قبل از بازبینی فیلم رستوران، او اعتراف نکرده بود.»

تا این لحظه….

به گفته سخنگوی قوه قضاییه «تفهیم اتهام قتل به او شده. این که اثبات شود یا نه، بحث بعدی است» و «تاکنون دلیلی مبنی بر داشتن جنون و عدم سلامت روانش ثابت نشده است»!

و…

چند روز پیش سردار محمدرضا مقیمی رئیس پلیس آگاهی ناجا گفت «در تحقیقات انجام شده متوجه شدیم که این پزشک تبریزی علاقه شدید و غیر معمولی به شهرت داشته و برخی از اقدامات قبلی وی نیز با انگیزه شهرت انجام شده است.»

اما آیا تمایل به تمایزطلبی می‌تواند منجر به خشنونت و جنایت شود؟
امان‌الله قرایی مقدم جامعه شناس معتقد است شهرت‌طلبی می‌تواند یکی از عوامل موثر باشد به این مفهوم که آنقدر فرد محو وجهه خواهی شود که دچار جنایت شود اما نمی‌تواند عامل قاطع باشد.

و حکایت همچنان باقی است…

از تجویز صدای شجریان تا قتل همسر
به این مطلب امتیاز دهید

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar