صندلی اتوبوس می‌فروشیم؛ تکذیب می‌کنیم

انگار خبر رسانی از سوی مقامات و سپس تکذیب خبر از سوی مقامات تمامی ندارد و آخرین مورد خبر فروش صندلی‌های اتوبوس‌های عمومی و سپس تکذیب آن است همراه توهین و دشنام!

سیستم جدید تقاضامحور
در سایت اطلاع‌رسانی شرکت واحد اتوبوس رانی تهران، در تاریخ سوم آذر ۹۸ از قول پیمان سنندجی، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، خبر داده شده که قرار است «از سیستم جدید تقاضامحور استفاده کرده به این معنی که در مکان‌هایی که ظرفیت مسافر بالاست، در ساعات پیک با استفاده از سیستم‌های جدید، مسافر صندلی خود را خریداری و سر ساعت اتوبوس از این مسیر حرکت کند… این اتوبوس در همین ساعت [ازدحام] فعالیت می‌کند و در باقی ساعت‌ها، اتوبوسی در این محدوده تردد نخواهد داشت.»

روز ۱۵ آذر ماه، خبرگزاری فارس از قول پیمان سنندجی نوشته که گاهی اوقات در نقاطی از شهر تقاضا برای یک مسیر اتوبوس زیاد ایت اما دایر کردن خط دائمی برای آن به صرفه نیست، «به عنوان مثال می‌توان به برگزاری نمایشگاه‌های خاص مسابقات ورزشی یا سرریز مسافر در خطوط تاکسیرانی در ساعاتی از روز اشاره کرد که در چنین مواقعی نیازی محدود به سرویس‌دهی با مد اتوبوس پیش می‌آید که برای پاسخ به این نیاز DRT بهترین گزینه است».

سنندجی توضیح داده که: «شیوه کار در DRT به این صورت است که مسافران از طریق اپلیکیشنی که روی گوشی خود دارند از وجود چنین سرویسی در مکانی که هستند مطلع می‌شوند و اقدام به پرداخت و رزرو صندلی خود می‌کنند»!

امان از شیطان
شامگاه جمعه ۱۵ آذر ماه، محسن پورسید آقایی، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری، تهران با بیان اینکه توضیح نامناسب و شیطنت یک خبرگزاری در فضای ملتهب فعلی باعث بدفهمی از یک ایده استارت‌آپی شد، گفت:

«اصلا شهرداری قرار نیست چیزی را در خدمات موجود خود تغییر دهد… تاکید می‌کنم که کسی بیخود نگرانی درست نکند. اتوبوس‌رانی چه خصوصی و چه بی‌آرتی حق ندارد یک ریال به قیمت بلیتش اضافه کند. خطوط موجود اتوبوس‌رانی و صندلی‌ها هم متعلق به همه مردم است و هیچ‌کس حق ندارد چه با پول و چه بدون پول، صندلی اتوبوس‌های فعلی را رزرو یا اختصاصی کند.
هیچ طرحی برای افزایش هیچ‌گونه هزینه‌ای به شهروندانی که از اتوبوس استفاده می‌کنند نداریم و بلیت اتوبوس هم تا پایان امسال ریالی افزایش نخواهد یافت»!

برخورد می‌کنیم
انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران، در توییترش نوشت: «هرگونه طرح صندلی فروشی از سوی سازمان اتوبوسرانی شهرداری تهران بدون هماهنگی با فرمانداری؛ شورای شهر و هیات تطبیق مصوبات غیرقانونی بوده و با متخلفین در هر جایگاهی بشدت برخورد می شود»!

عقل سلیم ندارند!
پیروز حناچی، شهردار تهران، دیروز در توییترش نوشت: «خبر و بحث‌های جانبی مطرح‌شده درباره فروش صندلی‌های اتوبوس غلط است و موضوعیت ندارد» و سپس به گزارش خبرگزاری ایلنا، امروز ۱۶ آذر ماه، شهردار تهران «در خصوص انتشار خبری در مورد فروش صندلی اتوبوس‌های بی‌آر‌تی با بیان اینکه اصل خبر اساسا درست نیست و این خبر هم درست منعکس نشده بود، گفت: در این شرایط سخت هیچ عقل سلیمی به دنبال فروش صندلی و افزایش کرایه نیست و چیزی که توضیح داده شده بود با خبری که منعکس شده بود متفاوت است.»

شهردار تهران گفته: «این صحبت در حاشیه یک برنامه در مورد استفاده از ظرفیت‌های استارت‌آپی بیان شده و عنوان شده بود که می‌توان از ظرفیت اتوبوس‌های خصوصی برای تقاضاهای انبوه بر از طریق اپلیکیشن اقدام کرد و این ربطی به فروش صندلی‌های اتوبوس‌های بخش عمومی ندارد»!

عقل سلیم یعنی چه؟
به نوشته ویکیپدیا، عَقلِ سَلیم یعنی توانایی فهمیدن و قضاوت کردن دربارهٔ موضوعات و اشیاء به صورتی که تقریباً بیشتر انسان‌ها به‌طور منطقی آن را انجام می‌دهند!

DRT یعنی چه؟
دی‌آر‌تی مخفف Demand responsive transport است، که یک چیزی می‌شود در این مایه: حمل و نقل بر اساس تقاضا!

صندلی اتوبوس می‌فروشیم؛ تکذیب می‌کنیم

التماس دعا
در بخش نظرات سایت فرارو و در همین ارتباط یک نفر نوشته:

«مسوولین محترم
تو رو خدا یه مدتی هیج کاری نکنید. هیچ طرحی ندین. هیچ فعالیتی نکنید. هیج حرفی نزنید. فقط حقوقتونو بگیرید. قول می‌دم خیلی از مشکلات حل بشه»!

کلمات کلیدی:
در این شرایط سخت، در فضای ملتهب فعلی، تکذیب، بدفهمی، شیطنت، نداشتن عقل سلیم، توییتر…

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments