در ایران روزی چند نوزاد معتاد به دنیا می‌آید؟

خبر رسید که در کشور ما، روزانه ورودی ۲۰ کودک معتاد به این دنیا را داریم٬ خبری از این مسخره‌تر و دردآورتر وجود ندارد، کودکان بی‌گناهی که ناخواسته، معتاد به دنیا می‌آیند!

در ایران روزی چند نوزاد معتاد بدنیا می‌آیند؟در ایران روزی چند کودک معتاد بدنیا می‌آید؟

به گزارش آرمان، اسفند ۹۶، و به گفته حمیدرضا صرامی، مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر «حدود ۷۵۰۰ نفر در سال نوزادان معتاد به دنیا می‌آورند»، یعنی روزانه حدود ۲۰ نوزاد معتاد!

متاسفانه آمارها در کشور ما معمولا دقیق نیستند و حتی وقتی دقیق به دست می‌آیند به دلایلی بالا و پایین می‌شوند، متاسفانه و به ظاهر در این مورد خاص، یعنی تولد با برچسب اعتیاد، نیز هیچ تحقیق علمی و میدانی انجام نشده که به طور دقیق نشان دهد سالانه چه تعداد نوزاد معتاد در کشور ما به دنیا می‌آیند.

سال ۹۵ علیرضا نوروزی، رییس اداره پیشگیری و درمان سوءمصرف مواد مخدر وزارت بهداشت، خبر داد که «سالانه حدود ۷۰ هزار نوزاد معتاد در ایران به دنیا می‌آیند» یعنی حدود روزی ۱۹۱ نوزاد معتاد!

به نوشته آرمان، خرداد ۹۶، «بنابر اعلام مسئولان شورای شهر و وزارت بهداشت روزانه ۲۰ تا ٢۰۰ نوزاد معتاد در ايران متولد می‌شوند.»

حتی به دنیا آمدن یک کودک معتاد در سال نیز تلخ است، متاسفانه بسیاری از کودکان و نوجوانان و جوانان جامعه ما نیز که صحیح و سالم به دنیا می‌آیند، بعدا درگیر مواد مخدر می‌شوند.

چه کسی باید پاسخگوی این سیه روزی و کودک‌آزاری در کشور اسلامی ما باشد؟

در ایران روزی چند نوزاد معتاد بدنیا می‌آیند؟