خرید مواد مخدر ظرف چند دقیقه در تهران

مصرف کنندگان را به سمت هروئین هدایت کردیم!

مجازات شلاق برای خرده فروشان مواد مخدر

خرید مواد مخدر ظرف چند دقیقه در تهران
خرید مواد مخدر ظرف چند دقیقه در تهران

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر خبر داد که در سال‌های اخیر سن اعتیاد به مواد مخدر به بیست سال کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سردار زاهدیان در برنامه تیتر شبکه خبر با موضوع نقد عملکرد پلیس در امنیت اجتماعی و مبارزه با مواد مخدر در خصوص قیمت مواد مخدر افزود: قیمت مواد مخدر متفاوت است، به طوری که از شرق به غرب کشور شاهد روند افزایش قیمت هستیم.

وی با اشاره به تفاوت قیمت هروئین در ایران و خارج از آن افزود: قیمت یک گرم هروئین در افغانستان به عنوان مرکز تولید ۲ دلار، در ایران ۲۲ دلار و در اروپا ۶۵۰ دلار است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: مواد مخدر را نمی‌توان براساس گرانی یا ارزانی طبقه‌بندی کرد. در مراحل مختلف ناخالصی‌هایی به مواد اضافه می‌شود و در حقیقت مواد مخدر خالص به کشور وارد نمی‌شود و سودجویان با این اقدام مخاطرات زیادی را برای مصرف کنندگان ایجاد می‌کنند.

وی با اشاره به افغانستان به عنوان منشاء تولید مواد مخدر تاکید کرد: امسال حدود ۴۵۰۰ تن تریاک در افغانستان تولید شده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در خصوص قیمت مواد مخدر صنعتی خاطرنشان کرد: قیمت شیشه بین ۲۸ تا ۴۰ میلیون تومان است. قیمت شیشه در مقطعی به علت ضعف قانون و انجام فعل و انفعالات آشپزخانه‌ای در کشور ما ارزان شد.

وی تصریح کرد: با تصویب قانون و تشدید مجازات و هجمه نیروی انتظامی سطح تولید شیشه کاهش یافت. کاهش تعداد آشپزخانه‌هایی که طی سال‌های ۹۴ تا ۹۵ با آنها برخورد شده است باعث کاهش تولید داخلی شده است.

سردار زاهدیان گفت: هم اکنون نوع مصرف عوض شده است و مصرف کنندگان به سمت هروئین و ماری جوآنا رفته‌اند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد: با فشاری که روی تولید شیشه در داخل کشور آورده‌ایم توانسته‌ایم، ذائقه مصرف کننده را تغییر و از مصرف مواد صنعتی به مواد سنتی تغییر جهت دهیم.

سردار زاهدیان ادامه داد: شیشه پرخطرتر از هروئین است، ما در حال حاضر ترویج مصرف شیشه را در کشور کنترل کرده‌ایم.

وی در خصوص برخورد نکردن با سر منشاهای مواد مخدر گفت: تراکم پرونده‌ها در قوه قضاییه شاید سبب شده قدری تعلل در مجازات‌ها صورت گیرد.

سردار زاهدیان با اشاره به بحث اردوگاه‌ها در قانون تاکید کرد: بخش‌هایی از قانون هنوز به درستی اجرا نشده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: در خصوص سر منشاها هم، چون در جای مناسب برخورد مناسب صورت نمی‌گیرد و پلیس تمرکر خوبی روی سر باندها دارد.

وی گفت:در زمان اجرای احکام تاخیر داریم و در جاهایی این افراد عفوهایی می‌گیرند که باید بررسی شود.

سردار زاهدیان در پاسخ به سوالی مبنی بر کاهش سن مصرف کنندگان مواد مخدر در ایران خاطر نشان کرد: در سال‌های گذشته سن اعتیاد به مواد مخدر به ۲۰ سال کاهش یافته که این نگران کننده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: در تهران افراد می‌توانند ظرف ۵ تا ۱۰ دقیقه به مواد مخدر مورد نظر خود دست یابند.

وی اضافه کرد: در این بخش برای خرده فروشان مواد مخدر غالبا احکام شلاق صادر می‌شود و قانون مجازات سختی را برای آنها در نظر نگرفته است.

سردار زاهدیان تصریح کرد: مبارزه با مواد مخدر لایه‌های مختلفی چون برخورد با خرده فروشان، فروشندگان محلی، عبور دهندگان از مرز و سر منشا ها دارد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: در زمینه نگهداری این افراد مشکل وجود دارد.

وی افزود: در شش ماهه نخست امسال به میزان ده درصد، دستگیری‌ها رشد داشته و جمع آوری معتادان نیز ۲۹ درصد افزایش یافته است که این نشانه اشراف اطلاعاتی ما در شناسایی این افراد است.

سردار زاهدیان در خصوص برخورد با فروش مواد مخدر در فضای مجازی گفت: مرکز اطلاع فضای مجازی تشکیل شده است و با همکاری با پلیس فتا و بخش‌های بین المللی اشراف خوبی را ایجاد کرده‌ایم.

به گفته پرویز افشار سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر تاکنون ماده مخدر «زامبی» وارد کشور ایران نشده است.

خرید مواد مخدر ظرف چند دقیقه در تهران
به این مطلب امتیاز دهید

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar