عنکبوت‌های سمنانی ۴۸ ساعت قبل از وقوع، زلزله در ژاپن را پیش‌بینی می‌کنند!

باب‌الله عابدین‌زاده می‌گوید که با زیر نظر گرفتن حرکات عنکبوت‌های میامی سمنان می‌تواند حتی شدت زلزله‌ای که بین چهار و نیم تا شش و نیم ریشتر است را پیش‌بینی کند.

عنکبوتاو می‌گوید: «من ثابت می‌کنم که ۴۸ ساعت قبل از وقع زلزله می‌توان آن را پیش‌بینی کرد»!

باب‌الله عابدین‌زاده
باب‌الله عابدین‌زاده

مصاحبه با پیشگوی زلزله

خبرآنلاین: واقعا می‌شود زلزله را پیش‌بینی کرد؟ همه ما از زمانی که بچه بودیم شنیده‌ایم که حیوانات تنها موجودات زنده‌ای هستند که می‌توانند زلزله را تشخیص بدهند‌، آن هم فقط چند ثانیه قبل از آن. شما دستگاهی ساخته‌اید؟ روش تشخیص‌تان چیست؟

باب‌الله عابدین‌زاده: من نزدیک به ۱۲ سال است که دارم تحقیق می‌کنم. از دیدگاه خودم به نتایجی هم رسیده‌ام. چند سالی است که با موسسه ژئوفیزیک دارم کار می‌کنم. همه می‌دانیم که زلزله قابل پیش‌بینی نیست اما من ثابت می‌کنم که ۴۸ ساعت قبل از وقع زلزله می‌توان آن را پیش‌بینی کرد!

چطور؟ دستگاهی ساخته‌اید؟

بعضی‌ها تصور می‌کنند که بله زلزله قابل پیش‌بینی است، با جادو و جمبل و خواب و از این چیزها. از این بحث‌ها بیرون بیایید؛ زمانی که می‌خواهد زلزله بیاید گازهایی از پوسته زمین بیرون می‌آید مثل آرگون و نئون، اگر اشتباه نکنم، این گازها تولید موج می‌کند، جلوتر از اینها یک سری موجوداتی هستند که عکس العمل نشان می‌دهند.

یعنی شما با بوی آن گازها و موجودات زنده متوجه وقوع زلزله می‌شوید؟

من که بو را متوجه نمی‌شوم، اما از روی حرکات حیوانات تشخیص می‌دهم.

چه حیواناتی هستند؟

تا زمانی که ثبت نشده نمی‌خواهم اسم آنها را بگویم.

قورباغه ها زلزله را پیش از وقوع حس می کنند
قورباغه ها زلزله را پیش از وقوع حس می کنند

این حیوانات در همه کشورها هستند؟

در همه کشورها هستند. اگر زلزله ریشترش بالا باشد تا پاکستان و ژاپن و از این طرف تا آرژانتین را هم می‌شود تشخیص داد.

نمی‌شود اسم یکی از این موجودات را بگویید؟

عنکبوت یکی از آنهاست. این حشره آنقدر حس قوی‌ای دارد که خیلی‌ها آن را متوجه نمی‌شوند. شما می‌توانید با حرکاتی که انجام می‌دهد ریشتر زلزله را هم تشخیص بدهید.

عنکبوت چه کار خاصی می‌کند؟ این حشره معمولا تار می‌تند، طعمه‌اش را شکار می‌کند یا هر از گاهی از دیوار آویزان می‌شود و…

شما چون کار نکرده‌اید و دقت نکرده‌اید حرکات دیگرش را ندیده‌اید.

اگر زلزله بیاید عنکبوت چه کار می‌کند؟

خلاف جهت زلزله فرار می‌کند! من در میامی سمنان زندگی می‌کنم، در منطقه میامی، از اینجایی که هستم اگر قرار به تقسیم کردن باشد جنوب می‌شود بندرعباس، شمال هم که هست، شرق هم می‌شود پاکستان و ژاپن. می‌توانم شدت زلزله ای که بین 4.5 تا 6.5 را ریشتر هست را پیش‌بینی کنم.

در شرایط فعلی که قرار نیست زلزله‌ای در ایران بیاید؟

فعلا نه، اما من زلزله چند روز پیش که در پاکستان آمده بود را تشخیص دادم.

پاکستان را هم از همین جا تشخیص دادید؟

بله. ژاپن را هم از همین جا گفتم. من عکس العمل‌های این موجودات را می‌بینم و می‌گویم. کاش نزدیک‌تر بودید تا از روی تصاویر به شما توضیح می‌دادم. خیلی از چیزها را شفاهی نمی‌توان گفت. هر چه کره زمین وسط‌تر باشد فاصله ما با ژاپن نزدیک‌تر است به همین دلیل تشخیص نزدیک‌تر می‌شود.

شما با ژئوفیزیک و مراکز زلزله‌نگاری همکاری دارید؟

من هر اتفاقی که بخواهد بیفتد را به ستاد بحران اعلام می‌کنم. موسسه ژئو فیزیک و زلزله نگاری سمنان می‌گوید باید این حرف شما سندیت داشته باشد یا به صورت ابزار باشد اگر نه قبول نیست. ۵ سال است که با ژئو فیزیک دارم کار می‌کنم اما آنها ابزار می‌خواهند. چند وقت پیش دانشگاه جندی شاپور آمد دستگاه ساخت و ۵۰ میلیون تومان پول گرفت اما این دستگاه فقط یک پاندول است. من می‌گویم تشخیص زلزله نیازی به دستگاه ندارد و از روی علائم مختلف می‌تواند همه چیز را پیش‌بینی کرد. زلزله آذربایجان را من ۴۸ ساعت قبل پیش‌بینی کردم اما کسی به حرفم گوش نداد!

به چه کسانی گفتید؟

به ستاد بحران استان سمنان. هیچ کدام قبول نکردند. به زلزله نگاری تهران رفتم و گفتند ما نمی‌توانیم این اخبار را که سندیتی ندارد پخش کنیم.

خودتان مدرک تحصیلی‌تان چیست؟

من فوق لیسانس مدیریت دارم. شما شماره تلفن همراه‌تان به بنده بدهید ۴۸ ساعت قبل از وقوع هر زلزله‌ای در جهان برایتان پیامک می‌زنم که در فلان جا قرار است زلزله بیاید. کار من دو مرحله دارد. مرحله دوم به صورت آنلاین است که بعدا درباره‌اش حرف می‌زنم.

برای ثبت جهانی اقدامی کرده‌اید؟

فعلا باید در ایران ثبت کنم اما راهکار ثبت جهانی را بلد نیستم. من کلی هم مقاله در این مورد نوشته‌ام. در هر صورت می‌خواهم بگویم که زلزله قابل تشخیص است و من می‌توانم این کار را انجام بدهم.

***

نظر خوانندگان

این آقا که ۱۲ سال دارند تحقیق می‌کنند و کلی مقاله نوشتند، یک کانال تلگرام بسازند و پیش‌بینی‌های خود را قبل از وقوع ثبت کنند تا بطور عملی و در دوره زمانی حقیقت کلام ایشان اثبات شود، یا…!