امروز، روز پایان فتنه ۹۶ است

سردار جعفری: خدا دشمنان ایران اسلامی را احمق آفریده است

 

پایان ناآرامی‌‌ها

سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، روز چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ خبر داد که « امروز می توانیم بگوییم روز پایان فتنه ۹۶ است.»

در همین روز، اسماعیل جبارزاده معاون سیاسی وزیر کشور درباره آخرین وضعیت شهرهای کشور گفت: «آنچه در طول چند روز گذشته در کشور رخ داد، توسط نیروهای انتظامی و مردم در اغلب شهرها جمع شده است.»

روز سه‌شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی انتظامى وزیر کشور گفت: در بیشتر مناطق کشور شرایط عادی است و با همکاری مردم و با تلاش نیروهای تأمین کننده نظم و امنیت ناآرامی‌های اخیر در برخی مناطق به زودی پایان می‌یابد.

 

امروز، روز پایان فتنه ۹۶ استمشکلات اقتصادی
سرلشکر جعفری با ابراز اینکه مشکلات اقتصادی، گرانی و بحث بیکاری همیشه دغدغه ملت ایران بوده است و در مقاطعی از زمان وضعیت از این دوران هم سخت‌تر بوده است، گفت: مردم باید دردها و مشکلاتشان توسط مسئولان به‌خوبی شنیده شود و بدانند مسئولان به‌فکر حل مشکلات مردم هستند.

وی افزود: اگر انصاف داشته باشیم می‌بینیم رشد طبقه متوسط در کشور ما قابل توجه است و آمار جهانی نشان می‌دهد بخشی از طبقه محروم وارد طبقه متوسط شده‌اند اما سبک توسعه و تبلیغات و شیوه مصرف در کشور ما به‌سمتی است که نگاه بیشتر مردم به قشر مرفه است و برای همین نیازها هیچ‌گاه تمام‌شدنی نیست.

 

تجمع و اعتراض در مشهد و برخی مناطق دیگر
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به سؤالی پیرامون ادعای برخی مسئولان استان خراسان رضوی مبنی بر دخالت جریان منسوب به یکی از مسئولین سابق در آغاز این تجمع و اعتراض در مشهد و برخی مناطق دیگر که در ادامه از دست رها شد و به اغتشاش و فتنه رسید گفت: این موضوع با فراخوان یکی از سایت‌هایی صورت گرفت که وابسته به شخصی است که این روزها زبان به مخالفت‌خوانی نسبت به اصل و ارزش‌های نظام گشوده است.

سرلشکر جعفری تأکید کرد: نیروهای امنیتی درحال بررسی این مسئله هستند و اگر به دخالت این مسئول سابق برسند قطعاً متناسب با وضعیت و درخواست ناجا با او برخورد خواهند کرد.

 

منافقین و سلطنت‌طلبان
سرلشکر جعفری گفت: بیشترین اجتماع شهری در این فتنه در اوج آن تجمعی هزار و پانصد نفری بود و در کل کشور در اوج اغتشاشات نیز حدود ۱۵ هزار نفر حضور داشتند.

وی گفت: حضور همیشگی مردم در صحنه‌های سخت و بحران‌های انقلاب از جمله فتنه اخیر باعث شد که کار فتنه‌گران، سخت‌تر شود و نیروهای امنیتی به‌سرعت بتوانند حلقه‌ها و سرحلقه‌های ‌گران را شناسایی و دستگیر کنند.

سرلشکر جعفری افزود: بسیاری از اغتشاشگرانی که از روز جمعه به بعد در مرکز فتنه بودند همه آموزش‌دیده ضدانقلاب و منافقین بودند که دستگیر شدند و به‌شدت با آنان برخورد خواهد شد.

سرلشکر جعفری خاطرنشان کرد: علاوه بر ۵ هزار نیرویی که خانم کلینتون اعلام کرد برای ایجاد آشوب و فتنه و ناامنی در ایران آموزش داده‌اند، تعداد قابل توجهی دیگر از عوامل ضدانقلاب، سلطنت‌طلب و منافقین داخلی مأموریت یافتند اغتشاش و فتنه را گسترش دهند.

 

مطالبات مردم پس از پایان اغتشاشات
محمدباقر قالیباف شهردار سابق تهران که برای بازدید از اقدامات گروه‌های جهادی در کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه به روستاهای این استان سفر کرده بود، با اشاره به آشوب‌های چند روز اخیر، گفت: انباشت مشکلات اقتصادی، معیشتی و آسیب‌های اجتماعی باعث نارضایتی مردم شده است و فسادها و سوءاستفاده‌‌، رانت‌خواری و رفتارهای تبعیض‌آمیز کسانی که من به آن‌ها می‌گویم «فرصت طلبان ۴ درصدی»، سبب شده که احساس تبعیض، بستری اجتماعی برای سوءاستفاده دشمنان قسم خورده ایران اسلامی ایجاد کند.

قالیباف تأکید کرد: پس از رفع اغتشاش، باید زمینه این فرصت‌طلبی‌ها را، که همان مشکلات معیشتی است، برطرف کرد، نگرانم که مشکلات و مطالبات اصلی مردم در این فضای ایجاد شده فراموش شود، لذا همه باید بعد از آرام شدن فضا، از واقعیت‌های جامعه دور نشویم و در حل مسائل مردم تعلل نکنیم.

منبع:
خبرگزاری مهر
خبرگزاری فارس
خبرگزاری تسنیم

امروز، روز پایان فتنه ۹۶ است
2 (40%) 1 vote
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar