هیچ حیوانی فرار نکرده است!

دو روز پیش، باشگاه خبرنگاران از قول مالک باغ وحش ارومیه خبر داد که بر اثر وزش تند باد شدید دیواره‌های باغ وحش ارومیه فرو ریخت و ۸ نوع حیوان وحشی فرار را برقرار در باغ وحش ترجیح دادند. این حیوانات عبارت بودند از: یوز ایرانی، غاز زرد، کل، بز، قوچ و میش، کرکس و روباه!

هیچ حیوانی فرار نکرده است!

تکذیب خبر اما با حیواناتی دیگر
به گزارش صدا و سیما، مدیر کل حفاظت از محیط زیست آذربایجان غربی فرار را تکذیب کرد و گفت:

«بر خلاف شایعاتی که در فضای مجازی مطرح شده، تمام حیوانات وحشی از جمله شیر، خرس، کرکس، گربه و میمونها در باغ وحش ارومیه هستند و فقط قفس گرگها با مشکل مواجه شده بود» اما این گرگ‌ها نیز «بدون شک از باغ وحش خارج نشدند و ماموران محیط زیست در حال جستجو برای پیدا کردن آنها هستند».

این مدیر کل همچنین گفت:

«نبايد با انتشار اخبار کذب باعث نگرانی مردم شویم.»

تایید خبر، اما با حیواناتی دیگر
به گزارش خبرگزاری ایسنا، خطری شهروندان ارومیه را تهدید نمی‌کند. به گزارش ایسنا، پرویز آراسته، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی، ضمن تایید فرار برخی حیوانات وحشی از باغ وحش ارومیه در پی وزش باد شدید در این شهر، گفت:

«بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته، دو قوچ ارمنی، چهار قلاده گرگ، یک بال کرکس و یک گربه وحشی از باغ وحش بیرون رفتند.»

تکذیب خبر
امروز سایت صدا و سیما خبر داد که:

«قفس حیوانات باغ وحش اروميه سالم است!» و «در پی وقوع تندباد در ارومیه شایعاتی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر فرار حیوانات از باغ وحش منتشر شد که مسئولان تکذیب کردند.»

خبر راست
می‌گویند خبر راست را باید از بچه‌ها شنید، اما متاسفانه بچه‌ها را مسئول و مدیر و خبرنگار نمی‌کنند و ما آخرش نفهمیدیم آیا حیوانی موفق شده از دست قفس‌های باغ وحش بگریزد یا نه، و اگر حیوانی فرار کرده چه حیوانی بوده، اما اینکه غاز زرد و کل و بز و قوچ و میش در دسته حیوانات وحشی جای داشته باشند، نیز موضوع جالبی است!

منبع:
باشگاه خبرنگاران
خبرگزاری ایسنا
صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments