افزایش فرار دختران ایرانی از خانه

به گفته حسین اسدبیگی، رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی، امسال دختران بیشتری از خانه‌شان فرار کردند.

افزایش فرار دختران ایرانی از خانه

به گفته وی، در سال ۱۳۹۵، اورژانس اجتماعی از فرار ۵ هزار و ۳۸ مورد خبردار شد، اما در نیمه نخست سال جاری بالغ بر ۳ هزار دختر از منزل فرار کرده‌اند.

اسدبیگی می‌گوید: در سال گذشته یک هزار و ۱۱۸ مورد از طریق مراکز مداخله در بحران، یک هزار و ۱۴ مورد از طریق خدمات سیار، دو هزار و ۵۷۹ مورد از طریق برقرار تماس با خط ۱۲۳ و ۲۵۹ مورد نیز از طریق پایگاه‌های خدمات اجتماعی پذیرش شده‌اند.

رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در مورد آمار دختران فراری در شش ماه ابتدایی ۱۳۹۶ اشاره گفت: طی زمان اشاره شده از طریق مرکز مداخله در بحران ۶۴۴ مورد، خط ۱۲۳، یک هزار و ۷۲۷ مورد، خدمات سیار ۵۱۵ مورد و در نهایت از طریق مرکز مداخله در بحران نیز ۱۴۴ مورد پذیرش شده‌اند.

در حال حاضر چهار مرکز برای نگهداری دخترانی که در شهر تهران فرار می‌کنند، پیش بینی شده است، و این افراد حداکثر سه هفته در مراکز اشاره شده نگهداری می‌شوند و در نهایت و در صورت تشخیص مددکار اجتماعی، فرد به خانواده بازگردانده می‌شود و در غیر این صورت موضوع از طریق قضایی پیگیری می‌شود.

به گفته مدیر کل بهزیستی استان تهران آمار فرار دختران از منزل روز به روز در حل افزایش است و سالانه ۱۰ الی ۱۵ درصد از دختران بین ۱۴ تا ۱۸ سال از منازلشان فرار می‌کنند.

منبع:
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس

***

سه روز بعد

تکدیب فرار بیش از سه هزار دختر
به گزارش خبرگزاری ایلنا، حسین اسدبیگی، رییس اورژانس اجتماعی اطلاع داد که فقط ۶۴۴ دختر فراری در ۶ ماهه اول سال داشتیم. وی گفت: ۱۰۰ پسر در ۶ ماهه نخست سال ۹۶ از خانه فرار کرده‌اند!

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments