چگونه عمر باتری موبایل را افزایش دهیم

همه کسانی که از تلفن همراه استفاده می‌کنند دوست دارند که باتری گوشی آن‌ها عمر بیشتری داشته باشد و مجبور به خرید باتری جدیدی نشوند. این نوشته نکاتی را به شما گوشزد می‌کند تا باتری گوشی شما بیشتر عمر کند.

چگونه عمر باتری موبایل را افزایش دهیم

به گزارش بروز نیوز، می‌توان با اجتناب از مواردی که عمر باتری گوشی‌های هوشمند را به شدت کاهش می‌دهند، عمر مفید باتری موبایل خود را به میزان قابل توجهی افزایش داد.

محیط سرد و گرم
یکی از مهم‌ترین عواملی که موجب می‌شود، طول عمر باتری گوشی به شدت کاهش یابد، قرار دادن موبایل در محیط‌های زیاد از حد سرد یا گرم است که در برخی از موارد حتی باعث می شود دستگاه مورد نظر هنگام مجاورت هوای بسیار گرم منفجر شود.

بنابراین توصیه می‌شود که کاربران به هیچ عنوان از قرار دادن گوشی همراه خود در زیر پنجره، مجاورت با آفتاب مستقیم، داخل خودرو، کنار وسائل گرمایشی نظیر بخاری، اجاق گاز و غیره خودداری کنند.

شارژ شبانه
یکی دیگر از فاکتورهای خطر برای کاهش طول عمر باتری موبایل، شارژ کردن آن از شب تا صبح است به گونه‌ای که گوشی بیش از ظرفیتش شارژ شده و دیگر آن بازدهی مورد نظر و مطلوب را نخواهد داشت.

افتادن گوشی بر روی سطوح سخت
افتادن گوشی از دستانتان می‌تواند اثر مخرب و منفی بزرگی برروی نحوه عملکرد باتری و شارژدهی گوشی هوشمندتان داشته باشد. بنابراین توصیه می‌شود که کاربران تا حد امکان مراقب باشند موبایلشان از دستانشان نیفتد و گرنه باید در انتظار خراب شدن و مشکل پیدا کردن باتری آن باشند.

۱۰۰ درصد شارژ کردن گوشی
با اینکه عجیب و غیرقابل باور است اما باید قبول کنید که شارژ ۱۰۰ درصد گوشی نیز به باتری آن آسیب‌های زیادی وارد خواهد کرد. به عقیده بسیاری از مهندسان فناوری اطلاعات، ایده آل‌ترین میزان بیشینه شارژ گوشی ۹۵ درصد است و کاربران هنگام مشاهده این عدد، باید گوشی را از پریز برق و شارژ بکشند. از طرفی کمترین میزان شارژ گوشی نیز نباید کمتر از ۱۰ درصد باشد.

بدون شارژ ماندن گوشی بیش از چند ساعت
به گفته کارشناسان فعال در حوزه تکنولوژی، کاربران نباید بگذارند که گوشی‌شان بیشتر از چند ساعت بدون شارژ بماند چرا که این باتری‌های لیتیوم یونی بعد از گذشت چند ساعت بدون شارژ ماندن، به اصطلاح دشارژ می‌شوند و عمر مفید آن‌ها به شدت کاهش پیدا می‌کند.

سرعت شارژ
بعضی از دستگاه‌های شارژ کننده قادر هستند که باتری را در عرض چند دقیقه شارژ کنند و این موضوع باب دل بسیاری است که عجله دارند، اما متاسفانه شارژ سریع باتری ظرفیت ذخیره سازی آن را کاهش می دهد. به عنوان مثال، شارژ کردن گوشی در عرض پنج دقیقه در مقایسه با دو ساعت استاندارد می‌تواند ظرفیت باتری را بیش از ۲۰ درصد کاهش دهد.

چگونه عمر باتری موبایل را افزایش دهیم

منبع:
خبرگزاری ایسنا

چگونه عمر باتری موبایل را افزایش دهیم
به این مطلب امتیاز دهید
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar