فرج علی‌پور: ما اصلا کار سیاسی نمی‌کنیم!

۵ سال ممنوع‌التصویری نوازنده تراز اول کمانچه لری

فرج علی‌پور، خواننده و نوازنده کمانچه گلایه کرده که ۵ سال است به خاطر یک پیام تبریک که از شبکه ماهواره‌ای من و تو پخش شد، در صدا و سیمای تهران و لرستان ممنوع‌التصویر و صدا است.

به گزارش ایلنا، فرج علیپور در سال ۱۳۹۴نشان درجه یک هنری معادل دکترای موسیقی را از شورای ارزشیابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرده، و امسال نیز در مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره موسیقی فجر به عنوان چهره ماندگار موسیقی نواحی کشورمان مورد تقدیر قرار گرفت و به قول خودش مشکلی با ارشاد ندارد و همواره چه در لرستان و چه در استان‌های دیگر و حتی تهران کنسرت‌های‌شان را برگزار می‌کنند.

آدم درست

فرج علیپور می‌گوید «مدیرکلی اداره ارشاد استان لرستان برعهده یک روحانی به نام حجت‌الاسلام دکتر حمیدرضا حنان است که آدم درستی است و اتفاقا به موسیقی علاقه دارد و اجراهای گروه ما و بقیه گروه‌ها را نیز همیشه از نزدیک دیده است»!

پیام نوروزی
ما حدود ۵ سال قبل در آلمان کنسرتی داشتیم. شب عید بود. بعد از اجرای برنامه در رستوران نشسته بودیم که یک نفر با دوربین آمد و مثل خیلی‌های دیگر از ما خواست عید را تبریک بگوییم و ما هم یک تبریک ساده گفتیم. همین تبریک را به همراه فیلمی که از کنسرت ما در برلین گرفته بودند، در شبکه «من و تو» پخش کردند.

ما بعدها توضیح دادیم که خداوکیلی نمی‌دانستیم دوربین به دست‌ها از طرف کجا آمده‌اند و ما اصلا کار سیاسی نمی‌کنیم و از این چیزها هم اصلا سر در نمی‌آوریم. گفتیم کار ما موسیقی است و از بچگی هم فقط این کار را کرده‌ایم.

خدا وکیلی
حالا که ایشان خدا را وکیل صحت گفتارشان کردند عرض شود که:
این کنسرت در ماه مارس ۲۰۱۴ برگزار شد یعنی ۴ سال پیش!

فرج علی‌پور: ما اصلا کار سیاسی نمی‌کنیم!شبکه «من و تو» و مجریانش هر بدی که داشته یک خوبی نیز «خدا وکیلی» دارند و آن این است که ک‍پی رایت را محترم می‌دانند و رعایت می‌کنند و همین‌جوری و یواشکی و بی‌نام و نشان، نه فیلم می‌گیرند و نه کنسرت ایشان و همکارانشان را پخش می‌کنند!

کار سیاسی
خدمت ایشان که از این چیزها سر در نمی‌آورد و ادعا می‌کند که کار سیاسی نمی‌کند، عرض شود که ساز و آواز و کنسرت گذاشتن در ایران و تور هزار آواز در اروپا، در این دوره و زمانه، در کشور ما نوعی کار سیاسی است، و سیاست نیز تعیین می‌کند که ایشان در صدا و سیمایش بخواند یا نخواند!

آرزو برای آواز خواندن خانم‌ها
شاید استاد فرج علیپور این قسمت از حرف‌هایش که تبریک عید نبود یادش رفته باشد، اما حتما از یاد صدا و سیمای لرستان نرفته:

فرج علی‌پور: ما اصلا کار سیاسی نمی‌کنیم!تور کنسرت گروه «هزار آواز» در اروپا سال ۲۰۱۴
سرپرست گروه: آزاد میرزاپور
خوانندگان: فرج علیپور،سحر محمدی، ابراهیم برزی، پروین نمازی، آزاد میرزاپور
نوازندگان: آزاد میرزاپور (تار)، سورنا صفاتی (سنتور)، مریم خدابخش (عود)، مسلم علیپور (کمانچه)، فرشاد صارمی (کمانچه)، رضا دربندی (دف و سازهای کوبه‌ای)، سهیل رزاقی (تنبک)، صلاح‌الدین معمارزاده (ساز سه‌تار).

فرج علی‌پور: ما اصلا کار سیاسی نمی‌کنیم!
5 (100%) 1 vote
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar