موتورسیکلت پرنده هاورسرف

شعار بر و بچه‌های روسی هاورسرف «آینده نزدیک تر از آنی است که بنظر می‌آید» است و محصولشان موتورسیکلت پرنده است.

موتورسیکلت پرنده هاورسرف

تصور کنید سوار سریع‌ترین و قدرتمندترین خودروی جهان هستید، ولی با سرعت لاکپشتی در ترافیک سرسام‌آور تهران یا یکی دیگر از شهرهای بزرگ ایران حرکت می‌کنید، و یه بچه پولدار سوار بر موتورسیکلت پرنده‌اش، پوزخند زنان، از بالای سرتان می‌پرد و پوست تخمه می‌ریزد روی سر خودروی گران قیمت شما!

کمی بعد هم یک دانه مامور پلیس راهنمایی رانندگی را مشاهده می کنید که سوار بر موتورسیکلت پرنده‌اش بالای سرتان می‌پرد و داد می‌زند: حرکت کن! حرکت کن!

آینده پرواز خودروهای تک سرنشین چندان دور نیست و به احتمال زیاد، زودتر از آنکه همت کنند تا اوضاع نابسامان ترافیک شهرهای بزرگ را سر و سامانی بدهند، خودروهای پرنده خیابان‌ها را خلوت می‌کنند!

هر چند پرواز کردن با خودروهای وارداتی پرنده برای ما خیلی آسان است، اما نیاز به تدوین مقرارات و قوانین تازه و نظم و انظباط خاصی دارد که کاری کارستان خواهد بود.

موتورسیکلت پرنده هاورسرف

موتور سیکلت پرنده

مهم نیست روی این موتور سیکلت پرنده چه اسمی می‌گذارند: «موتور-پهپاد» یا «اسکورپیون 3» یا «عقرب ۳» یا «هاوربایک» یا «کوادکوپتر»، مهم این است که قسمت شود روزی ما هم چنین خودرویی داشته باشیم و بپریم!

این خودروی پرنده می‌تواند تا ۱۲۰ کیلوگرم وزن را تحمل کند و تا سرعت ۵۰ کیلومتر در ساعت و تا ارتفاع ده متری بالا رود و تا حدود نیم ساعت اون بالاها بماند.

نگران نیم ساعت نباشید، این اول راه است و در آینده نزدیک می‌شود بیشتر در هوا چرخ زد و ترتیبی خواهند داد که بدون سوخت هم فرود نرم وروانی داشت و مثل یک سنگ آسمانی نیفتید روی سر مردم!

قیمت این خودرو فعلا ۱۵۰ هزار دلار است و رانندگی با آن بسیار ساده و مثل آب خوردن است، اگر چه به کمی دل و جرات نیاز دارد!

موتورسیکلت پرنده

چند روز پیش کمپانی خودروسازی بی‌ام‌دبلیو نیز یک نمونه اولیه از موتورهای پرنده خود را با نام «هاورراید» رونمایی کرد.

آینده نزدیک تر از آن چیزی است که بنظر می‌آید!

منبع:

خبرگزاری مهر
hoversurf.com

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments