چه دسته گلی را به مادرمان هدیه دهیم؟

دوستداران و معتقدان به فال و طالع بینی، هر گلی را برای مادرانشان نمی‌خرند و قبل از گل خریدن نگاهی می‌اندازند به طالع و ویژگی‌خاص مادرشان!

گل مخصوص مادران هر ماه:

مادران متولد فروردین :
مادران متولد این ماه شجاع، پر حرارت، خونگرم و کنجکاو هستند و هیچ وقت انرژی درونیشان فروکش نمی‌کند ؛ گل‌های تیغ‌دار مثل رز یا لاله قرمز برای مادران فروردین مناسب هستند.
مادران فروردینی احساسات خود را راحت نشان می‌دهند و مطمئن باشید چشم‌های مادرتان به محض دیدن گل‌های زیبای شما از خوشحالی برق خواهد زد.

مادران متولد اردیبهشت :
مادران متولد اردیبهشت به اجسام زیبا و آرامش بخش علاقمند هستند؛ این خانم‌ها اغلب سرسخت و گاهی حتی یکدنده هستند ولی در عین حال قلبی نرم و مهربان دارند.
گل نیلوفر بدلیل ظاهر زیبا و بوی مطبوعی که دارد احساسات رومانتیک انسان را بر می‌انگیزد و در نتیجه گزینه بسیار خوبی برای این یک مادر اردیبهشتی است.

مادران متولد خرداد :
مادران متولد خرداد دوست دارند به فرزندانشان راه و رسم زندگی را بیاموزند و به آنها یاد بدهند از آنچه که دارند لذت ببرند؛ آنها شخصیتی شاد و پرتکاپو دارند و از قدرت تخیل زیادی برخوردارند.

گل‌های آفتابگردانی که در گلدانی رنگارنگ و زیبا قرار داده شده‌اند با شخصیت خلاق این خانم‌ها هماهنگ است؛ همین طور رزهای صورتی، نارنجی، زرد و سفید در کنار هم گزینه‌ای مناسب هستند.

مادران متولد تیر :
خانواده، اولویت اول این خانم‌های حساس و مهربان است‌؛ مادران متولد تیر ماه بسیار دلسوز و خوش قلب هستند و از دیدن گل‌هایی مثل زنبق سفید خوشحال می‌شوند.

گل‌ها به او نشان می‌دهند که چقدر قدردان زحمات و روح بزرگ او هستید؛ می‌توانید از گل‌های سوسن هم به عنوان نماد احترام استفاده کنید تا بداند چقدر شخصیتش را دوست دارید.

مادران متولد مرداد :
مادران متولد مرداد جذاب، با اعتماد به نفس، منظم و سخاوتمند هستند و همه اطرافیان از قدرت و جسارت آنها تعجب می‌کنند و از خود می‌پرسند چگونه ممکن است که شخصی در مدتی کوتاه به چنین موفقیت‌هایی در کار و زندگی شخصی‌اش دست پیدا کند.

گلی را انتخاب کنید که نمایانگر سخاوت و شخصیت بزرگ او باشد ، همه گل‌های زیبا او را خوشحال می‌کند به شرط اینکه به شکل یک دسته گل شیک تزئین شده و برازنده شخصی چون او باشد.

مادران متولد شهریور :
این خانم‌ها مادرانی منظم و وظیفه شناس هستند ؛ آنها به فرزندانشان یاد می‌دهند که چگونه در کارهای خود دقیق باشند و بهترین کیفیت را ارائه دهند.
مادران متولد شهریور افرادی ایده آل گرا هستند که همیشه در کنار فرزندانشان هستند و به آنها کمک می‌کنند ؛ گل مروارید یا آفتابگردان هدیه‌ای مناسب برای آنها است.

مادران متولد مهر :
این مادرها همیشه بچه هایشان را لوس می‌کنند ، آنها احساساتی، مهربان ، با هوش و دوست داشتنی هستند.

بامبو بهترین گلی هست که می‌توانید برای این مادران هدیه بیاورید؛ از آن جایی که آنها تحت تاثیر سیاره ونوس هستند مجموعه ای از گل‌های لاله هم خوشحالشان خواهد کرد.

مادران متولد آبان :
این مادران بهترین دوست، معلم و محافظ فرزنداشان هستند؛ این زنان با اراده همیشه به فرزنداشان در راه رسیدن به اهداف بزرگ کمک می‌کنند.

خیلی از آنها در زندگی بچه‌هایشان نقش رهبر را به عهده دارند؛ گل‌هایی گه گلبرگ‌‌های قرمز دارند، گل‌های سفید و گل‌های بزرگ آنها را خوشحال‌تر خواهد کرد.

مادران متولد آذر :
این خانم‌ها روشنفکر هستند و ذهنی باز و روحی مستقل دارند؛ همیشه محیط خانه را شاد و پرانرژی می‌کنند و دوست دارند فرزندانشان را به سفر و گردش ببرند.

برای آنها گل میخک ببرید چون این گل‌ها نشان دهنده عشق و علاقه هستند‌؛ میخک‌ها در رنگ‌های مختلف وجود دارند ، رنگی را انتخاب کنید که برای مادرتان جذاب‌تر است.

مادران متولد دی :
این مادران ظریف و حساس هستند و وظیفه مادری خود را کاملاً جدی می‌گیرند و آن را جزو اولین اولویت های زندگی خود قرار می‌دهند.

از ذهن خلاق و طنز بالایی برخوردارند و سعی می‌کنند شادی و نشاط را در محیط خانه حاکم کنند ؛ گل‌های ارکیده به دلیل زیبایی خاص و دوامی که دارند هدیه مناسبی برای مادران متولد دی ماه هستند.

مادران متولد بهمن :
این خانم ها مهربان و در عین حال منظم و مرتب هستند و مسائل و مشکلات را به راحتی با فرزاندشان مطرح می‌کنند؛ آنها در برقراری ارتباط با دیگران موفق هستند و هنگام بحث و جدل احساساتی نمی‌شوند.

مادران متولد بهمن می‌توانند دوستی وفادار و همیشگی باشند؛ گل‌های بنفشه نماد وفاداری هستند و آنها را بی‌نهایت خوشحال می‌کنند، همین طورگلِ رز یا گل فراموشم نکن می‌تواند هدیه خوبی برای آنها باشد.

مادران متولد اسفند :
داشتن مادر متولد اسفند یعنی آزادی فکر و بیان در محیط خانه؛ او به رویاهای شما گوش می‌دهد و به شما اطمینان می‌دهد که آرزوهایتان به حقیقت خواهد پیوست.

دسته گل‌های بزرگ او را چندان خوشحال نمی‌کند و در عوض ترجیح می‌دهد یک شاخه گل زیبا هدیه بگیرد؛ غنچه رز سفید یا زنبق زرد او را بی‌نهایت خوشحال خواهد کرد.

***

من مادر ندارم، چه کنم؟
اولا این قیافه ماتم‌زده را نگیرید، خیلی‌ها مادر ندارند، شما می‌توانید بجای مادر خودت به یک از افراد خانوده یا دوست و آشنا و همسایه که بنظرت مادر خوبی است هدیه بدهی یا اگر جنسیت مردانه داری به همسرت هدیه بدهی یا به دخترت!

همسر نداری یا نامزد؟ دوست دختر نداری؟ دختر هم نداری؟ همسایه و آشنا و فامیلی که مونث باشند هم نداری؟ هیچ دختر و زنی هم در نزدیک تو زندگی نمی‌کند؟ حتی گداهای محله‌تان همه مرد هستند؟

قبر مادرت و همه زن‌های فامیل‌تون در یه جای خیلی خیلی دور قرار دارد؟

و تو هنوز اینجا نشستی و کاسه چکنم دستت گرفتی که ما به تو بگوییم که روز مادر چه کنی؟

خوب، یک شاخه گل بخر، و اون را پر پر کن و به پرهای گل بگو بروند به نزد مادرت و به او بگویند که روزت مبارک مادر!

هنوز که اینجایی؟ پول نداری گل بخری؟ خوب این را از اول می‌گفتی، یک حکایت هست که می‌گوید: «آدم مفلس و مادر مرده روز مادر ندارد»، پاشو برو، بذار باد بیاد، ما هم به کاسبی‌مون برسیم.

خدا همه را به راست هدایت کند.
روز مادر مبارک!

چه دسته گلی را به مادرمان هدیه دهیم؟
5 (100%) 1 vote

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar