داریوش اسدزاده: عاشق بازیگری و خواندن کتاب

«فرمول یک» برنامه صبحگاهی شبکه یک سیما با اجرای سیدعلی ضیاء و تهیه کنندگی افشین حسین خانی است که از شنبه تا چهارشنبه‌ها شنبه از ساعت شش و نيم صبح تا هشت و ده از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

سیدعلی ضیاء
سیدعلی ضیاء

به گزارش سایت خبری تفریحی به روز نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، سیدعلی ضیاء دوشنبه ۱ آذر در  پانزدهمین قسمت از اجرای فرمول یک، میزبان کریم جانبخش سفیدکمر مسئول برق پروژه‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی بود.

جانبخش در این گفتگو درباره کارش توضیح داد: از سال ۶۸ در این کارم و استخدام اداره برق هستم. در همان سال های اول کارم بود که وقتی متوجه شدم عوامل سینما و یا تلویزیون برای راه انداختن کارشان احتیاج به کمک اداره برق دارند و در بیشتر مواقع به خاطر نداشتن مهارت نه تنها به وسایل و تاسیسات سازمان آسیب می رسانند بلکه جان خودشان را هم به خطر می اندازند، تصمیم گرفتم به آنها کمک کنم.

وی افزود: تلاش می کنم برای کسی از عوامل اتفاقی نیفتد و به عنوان یک برق بان از شبکه توزیع برق حفاظت می کنم.

کریم جانبخش سفیدکمر
کریم جانبخش سفیدکمر

جانبخش یادآور شد: تا قبل از فیلم «دختری با کفش های کتانی» هیچ وقت اجازه ندادم اسمم در تیتراژ فیلم ها و سریال ها بیاید. راستش را بخواهید فکر می کردم اگر کسی بفهمد شغل دوم دارم برایم حرف و حدیث در می آورند اما بعد از فیلم دختری با کفش های کتانی بود که اجازه دادم اسمم در تیتراژ بیاید.

مسئول برق بیش از ۴۰۰ پروژه سینمایی و تلویزیونی یادآور شد: نحوه کارمان اینگونه است که روابط عمومی صداوسیما به روابط عمومی اداره برق نامه می زند و اعلام می کند که ما می خواهیم یک سریال بسازیم و مثلا ۱۰ تا لوکیشن داریم و من می روم سر این لوکیشن ها تا وقتی می خواهند از برق برای تجهیزاتشان استفاده کنند مشکلی پیش نیاید.

جانبخش در پاسخ به این سوال ضیاء که آیا تا به حال او را برق گرفته، اظهار کرد: خیلی پیش آمده برق مرا بگیرد. اما بدتر از این برق گرفتگی در خواب است. آنقدر که در روز با برق سر و کار دارم که خیلی وقت ها پیش می آید در خواب هم برق مرا می گیرد.

وی که رکورددار ثبت اسمش در تیتراژ فیلم و سریال هاست، یادآور شد: مردم در خیابان مرا می شناسند و پیش می آید با آنها عکس یادگاری می گیرم. حتی گاهی می آیند پشت صحنه و سراغ مرا می گیرند. خیلی وقت ها که به خرید می روم وقتی فاکتور می خواهم و اسمم را می گویم مردم مرا می شناسند. در سینما و تلویزیون هم عمو جهان صدایم می کنند.

گفتگو با اسدزاده به مناسبت تولدش در ابتدای آذر

در ادامه برنامه به مناسبت تولد داریوش اسدزاده که متولد اول آذر ۱۳۰۲ است آیتم «بدون کات» روی آنتن رفت که با او در خانه اش گفتگو شده بود.

داریوش اسدزاده
داریوش اسدزاده

این بازیگر پیشکسوت در این گفتگو بیان کرد: قرار است بدون کات حال این روزهایم را برایتان تعریف کنم. کار من اینطور است که یا باید بخوانم یا بنویسم. تا جایی که حال داشته باشم در کتابخانه ام می نشینم و مشغول خواندن کتاب هایم می شوم و گاهی هم در اتاق استراحت دراز می کشم و با کتاب هایم زندگی می کنم.

وی افزود: این روزها «یتیم خانه ایران» با بازی من در حال اکران است. کمتر کار می کنم چون توانی ندارم مثل قبل فعالیت کنم. از زمانی که خودم را شناختم از سن ۱۵، ۱۶ سالگی مطالعه را آغاز کردم. زندگی با کتاب خواندن شیرین است. خودم هم تا به حال سه جلد کتاب نوشته ام و حالا دارم چهارمین کتابم را می نویسم.

حافظه ام کم کم به غارت می رود

اسدزاده تصریح کرد: حافظه ام به تدریج دارد به غارت می رود بعضی وقتها اسم همسرم را هم یادم می رود. دیالوگها را باید ۷ دقیقه بخوانم تا حفظ کنم.

وی در پایان گفت: هرکسی در زندگی یک جور عاشق می شود من هم اینطوری عاشق شدم؛ عاشق بازیگری، خواندن، نوشتن، دنیا را هم دیدم. خوشحالم که بین شما هستم. ما مردم خوبی داریم.
هوای خانواده شهدای مدافع حرم را داشته باشیم.

ضیا در این قسمت از برنامه همچنین از برخی از مردم خواست نحوه رفتارشان با خانواده شهدای مدافع حرم را تغییر بدهند، به شایعات توجه نکنند و قطعا کسی حاضر نیست به خاطر پول جان خود را از دست بدهد.

خیّری که زندانیان را آزاد می کند

ضیا در ادامه پای صحبت های محمد شهرکی نشست که به عنوان خیّر تا به حال بسیاری از زندانیان حتی ۶ نفر از کسانی را که به اعدام محکوم بوده اند نجات داده است.

وی در پایان به مناسبت روز تلویزیون با منوچهر لطفی کلکسیون دار تلویزیون گفتگو کرد.

«فرمول یک» شنبه تا چهارشنبه ها هر روز ساعت ۶:۳۰ تا ۸:۱۰ با تهیه کنندگی افشین حسین خانی و با خوانندگی تیتراژ حامد همایون روی آنتن شبکه یک سیما می رود.

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments