این دختر چند سالشه؟

ا‌ِما، دختری است که روز ۲۵ نوامبر امسال در آمریکا بدنیا آمد، امّا از رویانی که در ۱۴ اکتبر سال ۱۹۹۲ منجمد شده بود، آیا این نوزاد ۲۵ سال دارد؟

این دختر چند سالشه؟رویان چیست؟
رویان تخمک بارور شده است و از لحظه لِقاح تا پایان هفته هشتم، رویان (embryo) نام دارد و پس از آن جنین (fetus) نامیده می‌شود.

به گزارش یورونیوز، تینا گیبسون ۲۶ ساله به همراه همسرش بنجامین گیبسون ۳۳ ساله در ایالت تنسی آمریکا زندگی می‌کنند. آن ها هفت سال پیش ازدواج کردند و به دلیل ناباروری بنجامین شانسی برای اینکه بتوانند بطور طبیعی باردار و صاحب فرزند شوند نداشتند.

خانواده گیبسون در اوت ۲۰۱۶ درخواستی برای پذیرش رویان منجمد شده ارسال کردند و دیری نگذشت که به آنها خبر داده شد که رویانی از اهدا کننده‌ای نامعلوم و متناسب برای پیوند به بدن تینا گیبسون، یافت شده است.

این رویان در ۱۴ اکتبر سال ۱۹۹۲ میلادی منجمد شده بود یعنی زمانی که تینا گیبسون تنها ۱۸ ماهه بوده است. رویان برای مدتی بیش از ۲۴ سال در حالت منجمد نگهداری شد تا اینکه درنهایت در ۱۳ مارس ۲۰۱۷ به بدن تینا پیوند زده شد.

تینا پس از این پیوند، توانست در ۲۵ نوامبر سال ۲۰۱۷ میلادی دختر سالمی را به دنیا آورد که «اما» نام گرفت.

این دختر چند سالشه؟

«اما» رکورد طولانی‌ترین رویان منجمد شده‌ای که به دنیا آمده را نیز دارد. رکورد قبلی در سال ۲۰۱۱ میلادی به ثبت رسیده و متعلق به زنی اهل نیویورک است که پسر سالمی را از رویانی که به مدت ۲۰ سال منجمد شده بود، به دنیا آورد.

تینا گیبسون می‌گوید این موضوع که تولد «اما» رکورد جدیدی در جهان است مهم نیست؛ اما از نظر او بسیار جالب است که با احتساب سن دوران جنینی فرزندش، تقریبا با دخترش هم‌سن است.

این دختر چند سالشه؟

دکتر جفری کینان، که انتقال رویان را انجام داد، امیدوار است که این داستان الهام بخش والدینی باشد که قصد اهدای رویان را دارند.

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments