افزایش قیمت بنزین و سهمیه‌بندی شدن آن

بعد از مدت‌ها که شایعه افزایش قیمت بنزین و سهمیه‌بندی بنزین و دو نرخی شدن بنزین سر زبان‌ها بود، حالا ظاهرا قرار است که این موضوع عملی شود!

افزایش قیمت بنزین و سهمیه‌بندی شدن آن
افزایش قیمت بنزین
به گزارش خبرگزاری فارس «براساس تصمیم شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا، کمتر از یک ماه دیگر بنزین دو نرخی و مجددا سهمیه‌بندی خواهد شد.» و «قیمت بنزین سهمیه‌بندی افزایش چندانی نخواهد یافت و میزان این افزایش احتمالا کمتر از ۳۰ درصد خواهد بود. در عین حال قیمت دوم بنزین نیز فاصله زیادی با قیمت اول نخواهد داشت.»!

سهمیه بندی بنزین
به گزارش خبرگزاری فارس، «رئیس انجمن جایگاه‌داران سی‌ان‌جی با اشاره به افزایش قیمت سی‌ان‌جی از ابتدای خرداد ماه گفت: برای بنزین نیز سهمیه به خودرو از ۶۰ لیتر برای خودروهای شخصی تا ۱۸۰ لیتر برای عمومی در نظر گرفته خواهد شد.» و «مقرر شده قیمت CNG با افزایش ۴۰ تومانی از ۴۱۵ تومان به ۴۵۴ تومان برسد.»

 

اما بعد…

اطلاعی ندارم
به گزارش خبرگزاری تسنیم، عبدالله سامری نماینده مردم خرمشهر و عضو کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: «اطلاعی از تصمیم شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا در خصوص دونرخی شدن و بازگشت مجدد سهمیه‌بندی بنزین ندارم و چیزی در این باره نشنیده‌ام.»!

مشخص نیست
به گزارش خبرگزاری ایسنا، فرید عامری، مدیرعامل پیشین شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، گفت: «مشخص نیست اگر سهمیه‌بندی بنزین قطعی شود، چگونه اجرایی خواهد شد» و «چاره‌ای به جز سهمیه‌بندی وجود ندارد»!

تصمیمی گرفته نشده
به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: «در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی روی سناریو‌های محتلف قیمت بنزین بحث شد، اما تصمیم نهایی در این زمینه گرفته نشده است.»

… حکایت همچنان باقی است!

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments