طرح کارآفرینی و مسکن سازی بجای طرح ازدواج اجباری

چندی پیش شایعه ارائه طرح ازدواج اجباری به مجلس نقل محافل شد و در نهایت یکی از اعضای هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: «اصلا چنین طرحی در مجلس از سوی هیچ‌ کدام از نمایندگان مطرح نشده و مباحث مطرح شده، فضاسازی علیه نمایندگان است» و موج این طرح خوابید… اما مشکل ازدواج هم چنان پابرجاست!

طرح کارآفرینی و مسکن سازی بجای طرح ازدواج اجباری

ازدواج و دشواری‌هایش
به عقیده بسیاری از کارشناسان انسان‌های سالم ازدواج می‌کنند، چون ازدواج و فرزندآوری بخشی از طبیعت جانوران است، و کسانی که ازدواج نمی‌کنند، به همین دلیل ذاتی، از نظر روانی کم و بیش بیمار و افسرده و عقده‌ای می‌شوند!

اما برای ازدواج کردن، برای ازدواج موفق، به حداقل‌هایی چون کار و مسکن و حقوق مناسب و سواد و دانش همسر داری و دانش تربیت فرزندان، و نیز سواد و دانش و فرهنگ عمومی و اجتماعی و سیاسی و غیره نیاز است!

برای رفع این نیازها نیز به سرمایه و مدیریت کارآمد و زمان نیاز است و همین جوری و از بالا نمی‌شود حکم به ازدواج اجباری کرد و پسامدهای این کار را نادیده گرفت!

با توجه به فرهنگ مردانه‌ای که داریم و این نگاه که نان آور خانواده باید مرد باشد و مردها باید برای ازدواج پا پیش بگذارند، و به احتمال زیاد، مردان مجرد در صورتیکه امکانات مالی و مادی محترمانه‌ای داشته باشند در این مورد پا پیش می‌گذارند، باید برای تمامی مردان مجرد کار و مسکن مناسب فراهم شود.

اما چون برای کارآفرینی و مسکن سازی دولت محترم فاقد سرمایه لازم می‌باشد، لذا باید یک جوری پول مورد نیاز فراهم شود!

ما در راستای طرح‌سازی پیشنهاد می‌کنیم که نصف حقوق تمامی خانم‌ها، چه ازدواج کرده، چه ازدواج نکرده، چه طلاق گرفته و چه شوهر مرده را اختصاص به ساخت مسکن و کارآفرینی و آموزش زناشویی و همسر داری و عشق و عاشقی و کودک داری بدهند!

طبعا بسیاری از خانم‌ها مخالف این طرح خواهند بود ولی همانطور که تن به پوشیدن شلوار و مانتو و حجاب اجباری دادند تسلیم این طرح نیز خواهند شد!

پس نوشت
ما در همین راستای طرح‌سازی یک عالمه طرح در مورد آموزش زنان و مردان مجرد و متاهل داریم که اگر طرح بالا اجرا شد بقیه طرح‌ها را خدمتتان ارائه خواهیم کرد!

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments