شلوار ریش ریش و مانتوی شیشه‌ای ممنوع

در شهر شیراز پوشیدن شلوار پاره پوره، مانتوی کوتاه و چسبان و شیشه‌ای، و چسباندن آرم و پرچم بیگانه ممنوع است.

سرهنگ سید موسی حسینی، رئیس پلیس امنیت عمومی استان فارس در این باره گفت: طرح برخورد با فروش پوشاک نامتعارف در شهر شیراز را اجرا می‌کنیم.

برخورد با فروش پوشاک نامتعارف
برخورد با پوشاک نامتعارف

پوشاک نامتعارف مکشوفه جمع آوری و معدوم می‌شود و با متصدیان برابر قانون برخورد و ضمن پلمب واحد صنفی، پرونده متشکله به دادسرای عمومی و انقلاب شیراز ارسال می‌گردد.

شلوار مردانه و زنانه زخمی یا ریش ریش، دارای آرم و پرچم بیگانه، و مانتو و پوشاک مبتذل، کوتاه، چسبان، شیشه‌ای، بدون دکمه و با نوشتار خارجی جزو پوشاک نامتعارف است.

به علاوه رعایت ظواهر و پوشش اسلامی از سوی متصدی، مباشر و فروشندگان در واحدهای صنفی الزامی، و استفاده از زیورآلات، لباس نامتعارف و کراوات و پاپیون ممنوع است.

وی گفت: اخیرا لباس‌هایی با علائم و مشخصات نامتعارف و اهداف خاص در برخی از فروشگاه‌ها توزیع می‌شود که طرح برخورد با پوشاک نامتعارف در دستور کار پلیس فارس قرار دارد و طی روزهای آینده با جدیت تمام در شهر شیراز اجرا می‌شود.

رئیس پلیس امنیت عمومی استان بیان کرد: استفاده از مانکن‌های نامتعارف و مبتذل در واحدهای صنفی و فروش لباس های دست دوم (تاناکوارا) هم ممنوع است.

حسینی بیان کرد:برای حفظ شان و حقوق شهروندان، رعایت استتار کامل واحدهای صنفی فروش پوشاک زنانه (لباس زیر) به صورتی که از بیرون قابل مشاهده نباشد الزامی است و حضور متصدی مرد و استفاده از فروشنده مرد در قسمت لباس زیر زنانه ممنوع است.

وی بیان کرد: به کارگیری اتباع خارجی غیرمجاز، مشمولین غایب و سربازان فراری در واحدهای صنفی ممنوع است و با مسئولان این واحدها برخورد قانونی می‌شود.
ایرنا

شلوار ریش ریش و مانتوی شیشه‌ای ممنوع
5 (100%) 2 votes
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar