آیا واقعا ترامپ حاضر است بدون پیش شرط با روحانی دیدار کند؟

به گزارش خیرگزاری فارس، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در کنفرانس خبری مشترک با نخست‌ وزیر ایتالیا خبر داده که حاضر است بدون هیچ‌پیش‌شرطی با مقام‌های ایران دیدار کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، دونالد ترامپ در پاسخ به سوال یک خبرنگار درباره تمایلش به دیدار با رئیس جمهور ایران گفته:

«حاضرم بدون هیچ پیش‌شرطی با روحانی ملاقات کنم. در هر کجا و هر زمان که آن‌ها بگویند. قطعا مایلم با آن‌ها (مقامات ایران) ملاقات کنم. اگر آن‌ها بخواهند ملاقات کنند، من هم می‌خواهم. هیچ پیش‌شرطی هم نمی‌گذارم!»

آیا واقعا چنین چیزی ممکن است، یا این دام و بازی جدیدی است؟

 

خواستگاری
آیا واقعا ترامپ حاضر است بدون پیش شرط با روحانی دیدار کند؟
بد نیست با یک مثال، روشن کنیم که گفتگو بدون پیش شرط یعنی چه.

فرض کنید یکی از بازاریان ثروتمند و قدرتمند، دختر دم بخت و بسیار زیبا و خوش اندام و خوش اخلاق و دارای مدرک دکترا دارد و یک روز صبح این آقای بازاری خبر می‌دهد که حاضر است بدون پیش شرط دخترش را به «شما» بدهد.

فرض کنید که «شما» یک پسر جوانِ فقیرِ بیکاری هستید که نه خانه دارید و نه خودرو و نه آینده درخشانی در انتظارتان است.

شما حتما از شنیدن این خبر خوشحال می‌شوید و چند تا از گل‌های خر زهره کنار خیابان را می‌چنید و با هزار امید و آرزو می‌روید خانه اعیانی حاج آقا.

در می‌زنید و سلام و علیکی می‌کنید و گل‌ها را می‌دهید دستشان و بعد تمام اعتماد به نفس‌تان را جمع و جور می‌کنید و می‌گویید خواستگار دخترشان هستید.

مادر دختر با مهربانی می‌گوید: چه کسی بهتر از شما، همانطور که خبر دادیم ما هیچ پیش شرطی نداریم و مبارکه، دختر ما مال شما، خیرش را ببینید!

شما با چشمان گرد شده در افق دور می‌بینید که دست زیبا ترین دختر شهر را در دست گرفتید و در خیابان‌های دودآلود تهران قدم می‌زنید که صدای پدر دختر را می‌شنوید.

او می‌گوید: ما پیش شرطی نداریم، اما پس شرط داریم. باید پس از ازدواج توانایی مالی یک زندگی لاکچری را برای دختر عزیز ما داشته باشید، یعنی حداقل یک خانه ویلایی هزار متری، حداقل یک خودروی هنسی ونوم جی‌تی، حداقل ماهی دوبار مسافرت به پاریس و رم و نیویورک…، حداقل یک… کجا داری می‌ری پسر جون، هنوز پس شرط‌های ما تمام نشده؟

شما پاسخی نمی‌دهید و با سری افتاده و چهره‌ای حزین از خانه اعیانی‌شان خارج می‌شوید!

آیا واقعا ترامپ حاضر است بدون پیش شرط با روحانی دیدار کند؟
به این مطلب امتیاز دهید

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar