گران شدن بنزین و نق‌نق مردم

گران شدن هر چیزی، مثل فرو کردن سوزن در پوست دردآور است، ولی مدتی که بگذرد، آدم درد سوزن را فراموش می‌کند، می‌ماند سوراخ و تورمی که در نتیجه سوزن زدن بجای مانده، که آن نیز می‌گذرد!

با گران شدن هر چیزی، چند روزی در فضای مجازی و غیر مجازی نق‌و نوقی زده می‌شود و بعد مردم آرام می‌شوند و نیش و درد و تورم ناشی از سوزن خوردن را فراموش می‌کنند.

اما متاسفانه بدی گران کردن بنزین این است که پس لرزه دارد، و افزایش قیمت بنزین، قیمت‌ خیلی چیزهای دیگر را نیز بالا می‌کشد، و بالا رفتن هر قیمتی مثل فرو کردن سوزن جدیدی در بدن است و این قصه سر دراز دارد!

گران شدن بنزین و نق‌نق مردم

روحانی: افزایش نرخ بنزین به نفع مردم است!
البته دکتر حسن روحانی، در مورد گران کردن بنزین نظر دیگری دارند، به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری «رئیس‌جمهور گفت: افزایش نرخ بنزین به نفع مردم و اقشار تحت فشار جامعه بوده و می‌تواند در حل مشکلات آنان مفید و موثر باشد.»

دکتر روحانی در مورد علت گران کردن بنزین توضیح داد: «هدف اصلی از این اقدام این بود که از یک طرف فشار زیاد به مردم وارد نشود و از سوی دیگر برای کسانی که مصرف روزانه معمول دارند نرخ بنزین گران نشود»!

برای مردم گران کردیم!
رئیس جمهور در مورد افزایش نرخ بنزین تاکید فرمود: «باید این را برای مردم توضیح دهیم که این اقدام به نفع آنان خواهد بود» و «این کار به نفع مردم و اقشار تحت فشار جامعه بوده و می‌تواند مفید و موثر باشد.»!

منت یا تهدید: بنزین ۵ هزار تومانی
رئیس جمهور توضیح داد: «برخی معتقد بودند که قیمت انرژی در ایران با قیمت آن در کشورهای منطقه فاصله زیادی دارد که البته این موضوع موجب ایجاد مفاسدی از جمله قاچاق خواهد بود و اگر بخواهیم این معضل را از بین ببریم باید به گونه ای قیمت را افزایش دهیم که تقریبا با قیمت انرژی در کشورهای همسایه برابری داشته باشد و ما با آن مخالفت کردیم.»

«این اقدام از سوی دولت انجام نشد به خاطر این بود که معتقد بودیم این افزایش قیمت به نرخ هایی مثل ۵ هزار تومان برای هر لیتر بر زندگی مردم تاثیر مستقیم داشته و موجب افزایش تورم خواهد بود»!

ایجاد فساد؟!
دکتر روحانی چند سال پیش در توییتر نوشت: «بنزین دو نرخی ایجاد فساد می‌کرد و به همین دلیل آن را تک نرخی کردیم.»، حالا که بار دیگر بنزین را دو نرخی کردند، این به معنای ایجاد فساد است؟!

گران شدن بنزین و نق‌نق مردم

بنزین سوپر لیتری ۳ ریال
مگه می‌شه؟ ۳ ریال؟ نه بابا باور نکن! فتوشاپه!

گران شدن بنزین و نق‌نق مردم

گران شدن بنزین و نق‌نق مردم

نگاهی می‌کنیم به نظرات چند نق‌نقوی توییتری در این ارتباط:

مصطفی: «خب خدا رو شکر به مرحله‌‌ای رسیدیم که نرفتن سر کار ارزون‌تر از رفتن سرکار در میاد.»!
.
هنگامه: «به نظرتون حالا که بنزین گرون شد دیگه شوهر پیدا می‌شه؟ همه چی گرون بشه کی دیگه زن می‌گیره؟
روحانی کو رونق اقتصادی که می‌گفتی؟ شما که روغن مردمو درآوردی!»
.
صدرِاحوال: «بنزین سه‌هزار تومنی یعنی ما آدم معمولیا باید قید آرزوهامونو بزنیم»!
.
مجتبی: «توییتر شده یه محیط بسته و محدود برای خالی کردن خشم ماها.
برای هر داستانی هم همین اتفاق می‌افته»!
.
سپهر محسنیان: «همین الان بیرون دیدم ظهر جمعه‌ای پمپ بنزینا شلوغ بود! نکنه ترسیدن زلزله بیاد بعد از گرونی بنزین؟»!
.
زهرا: «رفته بودم میوه بخرم، اونجا فهمیدم هنوز خیلی از مردم از قیمت جدید بنزین خبر ندارن»!
.
گوهر مراد: «من حرفم این نیست که بنزین گرونه یا ارزون یا منطقی؛ کجای دنیا یک کالای اساسی را یک شبه دویست درصد گران می‌کنند؟!»
.
بشرا: «قیمت بنزین رو با فرانسه مقایسه می‌کنن،
قیمت کالاهای اساسی رو با انگلیس،
ارزش پول رو با ونزوئلا،
تعداد وعده‌های غذایی رو با چین،
و میزان درآمد رو با زیمباوه!»
.
بیمار در حال بهبودی: «برای آمبولانس‌ها هم سهمیه بنزین تعیین کردند، یعنی برای بیمار شدن هم باید برنامه ریزی کنیم، که حتما در اوایل ماه بیمار بشیم و الا آمبولانس بنزین‌دار گیرمون نمیاد»!

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments