حضرت فاطمه(س) بهترین الگو برای مردان و زنان

امروز ۲۹ اسفند [٢٠ جمادي الثانيه] سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز زن است.

ولادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

به گفته «امین الدین طبرسی» «مشهور در روایات شیعه این است که حضرت فاطمه زهرا (علیها السلام) در سال پنجم بعثت بیستم جمادی الاثانی در شهر مکه متولد گردید.

حجت الاسلام فیروز علی خسروی در گفتگو با اشاره به ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: این بانوی بزرگوار الگوی مناسبی از تمام ابعاد مختلف اجتماعی، سیاسی و اعتقادی و اخلاقی برای عموم جامعه هستند.

وی اظهار کرد: این بانوی بزرگوار تنها در تربیت فرزندان مدبر بود بلکه در صحنه های اجتماعی و سیاسی هم حضور بسیار پر رنگی داشتند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان گفت: پیامبر اکرم (ص) می فرمایند که زیبایی های دنیا و آخرت در چهره حضرت فاطمه زهرا (س) است و در این میان برای سعادت دنیا و آخرت و تشکیل زندگی هستند باید به این بانو تمسک جویند.

خسروی با بیان اینکه هر مومنی باید مطاله عمیقی در خصوص ائمه اطهار و به خصوص حضرت زهرا داشته باشد، گفت: حضرت فاطمه(س) بهترین الگو برای مردان و زنان است و سبک زندگی فاطمی را در زندگی الگو قرار دهیم.

وی افزود: شناخت  شاسنامه ای ائمه اطهار کافی نیست بلکه باید یک مومن شناخت عمیقی از حوزه زندگی چهارده معصوم داشته باشد و سبک زندگی فاطمی را در زندگی الگو قرار دهیم و تنها فرهنگی در عرصه امروزی خود را به صورت نور جلوه کرده و دیگران در پناه مصون باشند فرهنگ غنی اسلامی و عترت فاطمیاست و به این امر مهم تمسک جوییم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان اظهار داشت:  حضرت زهرا(س)  گرانبهاترین و عظیم ترین گنج است و پیامبر اکرم(ص) آن حضرت را ام ابیها لقب داده اند و این مسئله به اهمیت جایگاه حضرت زهرا (س) اشاره دارد و خداوند به این طریق راه سعادت و خوشبختی را با الگو قراردادن آن حضرت به انسانها معرفی کرده است.

خسروی  به برنامه های سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) اشاره کرد و گفت: در این ایام جشن های مختلف در تمام مساجد محوری و مساجد و مراکزی که روحانیون مسقر هستند و مساجدی که مزین به نام حضرت زهرا است برنامه های مختلف و جشن برگزار می شود.

وی افزود: به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) در ۵۰ مسجد شهری و روستایی و ۲۵۰ هیئت مذهبی شهرستان زنجان برنامه های ولادت حضرت زهرا برگزار می شود و  در تمام مساجد شهری و روستایی که مزین به نام حضرت زهرا هستند برنامه های جشن و سرور برگزار می شود و روحانیون به فضایل و سیرت این بانوبزرگوار می پردازند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان ابراز کرد: به همین مناسبت تبلیغات شهرستان زنجان کلاسهای عفاف گرایی در۳۰ مرکز را با محوریت ابعاد شخصیتی آن بزرگوار را برگزار می کند و همچنین اجرای برنامه های سبک زندگی اسلامی در۳۰ مرکز برگزار می شود.

خسروی از برگزاری  ۷۳ گفتمان های دینی  با موضوع اقتصاد مقاومتی، اخلاق در خانواده و آسیبهای اجتماعی مد نظر مقام معظم رهبری در خصوص طلاق اعتیاد و حاشیه نشینی که اولویت های سازمان هم است برگزار می شود و  ۷۰ مبلغ به مساجد و مراکز مختلف شهری و روستایی در ایام ولادت حضرت زهرا در شهرستان زنجان اعزام می شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

حضرت فاطمه(س) بهترین الگو برای مردان و زنان
5 (100%) 1 vote
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar