ایده استارت‌اپ پزشکی: دکتر کجایی؟

برای کسانی که به دنبال راه‌اندازی یک استارت‌اپ جدید و مفید هستند و سرمایه و توانایی لازم را دارند، پیشنهادی داریم: راه‌اندازی شرکت نوپای «دکتر کجایی؟»!

ایده استارت‌اپ پزشکی: دکتر کجایی؟

هدف از راه‌اندازی این استارت‌اپ دسترسی سریع‌تر و آسانتر و ارزان‌تر بیماران به پزشکان، و نوآوری در درمان می‌باشد.

این ایده نیاز دارد به:

  • اپلیکیشن ارتباط دهنده بیمار و دکتر
  • خودروهای ویژه برقی
  • موتورسیکلت‌های برقی

اپلیکیشن دکتر کجایی؟
در این طرح، اپلیکیشن دکتر کجایی، جای مطب پزشکان و درمان‌گران را می‌گیرد.

مثال یک:
فرض کنید شخصی دچار دل درد شده، از طریق موبایلش روی «دکتر کجایی» کلیک می‌کند و پس از چند پرسش و پاسخ نوشتاری در مورد بیماری‌اش، فهرستی از نزدیک‌ترین پزشکان مرتبط و آماده به مداوا را مشاهده می‌کند و از میان این فهرست یکی را انتخاب می‌کند.

پزشک انتخاب شده، بلافاصله تماس می‌گیرد و چند پرسش تخصصی‌تر را می‌پرسد، اگر با همان پرسش‌ها بیماری و درمان تشخیص داده شود، دکتر نسخه را تایپ می‌کند و در چند دقیقه توسط داروخانه و پیک موتوری طرف قرارداد، دارو بدست بیمار می‌رسد.

درصورتیکه که دکتر لازم بداند به بالین بیمار می‌رود و از نزدیک او را معاینه می‌کند، درمان اولیه را انجام می‌دهد و نسخه و دستورات لازم را سفارش می‌دهد [می‌شود با استفاده از فناوری‌های نوین این موضوع را به حداقل رساند، مثلا استفاده از موبایل‌هایی که فشار خون را اندازه‌گیری می‌کنند یا خون و ادرار را آزمایش می‌کنند]!

مثال دو:
فرض کنید که شخص بیمار دچار دندان درد یا جراحت شده و نیاز به عکسبرداری و ابزار و دستگاه‌های ویژه‌ای داشته باشد که در کیف یک پزشک نمی‌گنجد دارد، در این گونه مواقع، پس از گفتگوی تلفنی بیمار و دکتر، دکتر با خودروی ویژه عازم محل می‌شود. این خودروها می‌توانند بستگی به موارد مختلف به اندازه ون یا مینی‌بوس یا اتوبوس باشند و مجهز به تجهیزات مرتبط برای آزمایش یا عکسبرداری و جراحی و غیره و همراهی افراد متخصص مورد نیاز باشند.

دکترها
مانند هر ایده جدیدی ممکن است که برای بسیاری از پزشکان این ایده دشوار و ناخوشایند بنظر آید و بهتر است فقط با پزشکان و درمانگران جوان قرارداد بسته شود.

برای سرعت عمل در تردد باید پزشکان و درمانگران طرف قراداد، ازموتورسیکلت‌های برقی استفاده کنند که مجهز به چراغ و آژیر باشند.

استفاده از این طرح برای همه آزاد است!

مطالب مرتبط:
کلیک کنید

ایده استارت‌اپ پزشکی: دکتر کجایی؟
به این مطلب امتیاز دهید
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar