یک روز برای بزرگداشت زنان خانه‌دار

سوم نوامبر روز زنان خانه‌دار است. منظور از زنان خانه‌دار کسانی نیستند که خانه دارند، بلکه کسانی هستند که در خانه کار می‌کنند، آشپزی و رُفت و روب و بچه‌داری. این روز بر تمامی این دسته زنان مبارک! خدا قوت!

یک روز برای بزرگداشت زنان خانه‌دار

خانه‌داری یک شغل ۲۴ ساعته است، بدون حقوق و مزایا و اضافه‌کاری و تعطیل، حتی وقتی خانم خانه‌دار همراه آقای خانه و بچه‌ها به مسافرت و تعطیلات می‌روند، او همچنان سر کارش است و باید وظایفش را انجام دهد، نام غیر محترمانه این شغل کلفتی است!

اما خانم‌های خانه‌دار دل ساده‌ و مهربانی دارند، و همیشه می‌شود با یک لبخند یا یک بوسه یا گفتن خسته نباشید خوشحالشان کرد.

بدبخت‌تر از زنان خانه‌دار، زنانی هستند که در بیرون کار می‌کنند، و بعد از ساعات کار و وقتی که به خانه می‌رسند، بجای رفع خستگی مشغول کار دومشان که خانه‌داری است می‌شوند!

امیدواریم یک روز، در سراسر جهان، خانه‌داری یک شغل حرفه‌ای محسوب شود، و دولت‌ها موظف باشند تا به آن‌هایی که در خانه کار می‌کنند حقوق و مزایا و حق بازنشستگی بدهند!

همچنین پیشنهاد می‌شود که قانونی تصویب شود تا هر ماه نصف حقوق مردانی که همسر خانه‌دار دارند به حساب همسرشان واریز شود!

در مورد مردانی که همسر شاغل دارند نیز پیشنهاد می‌شود که نصف حقوق شوهران به حساب همسرشان واریز شود و نصف حقوق زنان به حساب شوهرشان واریز شود، علاوه بر این در مورد زنان و مردانی که هر دو شاغل هستند، پیشنهاد می‌شود که کار در خانه، طبق قانون، بین زن و شوهر تقسیم شود!

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments