بازدید صدهاهزار ایرانی از سایت‌های غیر اخلاقی

به نوشته فارس و به نقل از مدیر موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران «در سال‌های گذشته بیش از یک‌میلیون کاربر ایرانی از سایت‌های غیراخلاقی بازدید کرده‌اند»!

کاربران ایرانی تلگرام چند نفرند؟

«محمدمهدی فتوره‌چی» مدیر موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران معتقد است که ۲۸ ‌میلیون ایرانی شب و روزشان را با معروف‌ترین پیام‌رسان تلفن همراه در ایران، یعنی تلگرام می‌گذرانند!

در نشستی خبری مدیر «موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران» به استقبال جوانان ایرانی از فضای مجازی اشاره کرد و گفت جوانان ایرانی دنبال دوست‌‎یابی و تعاملات مجازی هستند.

محمدمهدی فتوره‌چی رفتار ایرانی‌ها و فرانسوی‌ها در شبکه‌های اجتماعی را مقایسه کرد و توضیح داد که «کشور فرانسه بین کشورهای اروپایی جایگاه چهارم را از لحاظ تعداد کاربران و نحوه استفاده از شبکه‌های مجازی دارد. شاید دو سوم مردم فرانسه از اینترنت برای انجام امور روزمره و حدود ۹۰‌درصد دانش‌آموخته‌ها از اینترنت با کارکردهای مختلف استفاده می‌کنند.»

به گفته وی «تحقیقات نشان می‌دهد کاربردهای فرهنگی مثل استفاده از موسیقی یا استفاده از بازی‌های مجازی، در اولویت کاربران نوجوان است. کاربردهای ارتباطی بین جوانان ۱۸ تا ۲۵‌سال بیشتر است و بیشترین وابستگی کاربران نوجوان فرانسوی مربوط به بازی‌های خلاقانه است اما در ایران جوانان دنبال دوست‌یابی و تعاملات مجازی هستند.»

بازدید از سایت‌های غیراخلاقی

بازدید صدهاهزار ایرانی از سایت‌های غیر اخلاقی

شیوه استفاده از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، موضوعی است که بلافاصله پس از پیدایش این فضا، مورد بحث کارشناسان فرهنگی و اجتماعی قرار گرفت و همچنان نیز این بحث ادامه دارد.

مدیر گروه موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران به اهمیت جامعه و شرایط در شیوه استفاده از اینترنت نیز اشاره کرد و در این‌باره گفت: «کاربری اینترنت بسته به این‌که در چه جامعه و در چه شرایط فرهنگی است، متفاوت است. یک نظریه‌پرداز معتقد است هر جامعه‌ای برای کاربردهای جدید ارزش خاصی قایل می‌شود و به سمت کاربری‌های جدید می‌رود.»

فتوره‌چی در ادامه آماری را منتشر کرد که پیش از این نیز بعضی از مسئولان درباره آن اعلام خطر کرده‌ بودند: «امیدواریم در سال‌های آینده وضع بهتری داشته باشیم اما در سال‌های گذشته بیش از یک‌میلیون کاربر ایرانی از سایت‌های غیراخلاقی بازدید کرده‌اند.»

البته این فقط بخشی از واقعیت ردیابی شده است و همگان دانند که کاربران ایرانی در شبانه روز، با آنچه که اسمش را نباید گفت، و شتربطور نامرئی، زیاد سفر می‌کنند به آن جاهایی که اسمش را نباید آورد! در ضمن یادتان باشد شتر دیدید ندیدید!

بازدید صدهاهزار ایرانی از سایت‌های غیر اخلاقی
5 (100%) 2 votes
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar