فقط شوهرآزاری را کم داشتیم!

اخطار: این یک نوشتۀ ضد زن است!

فقط شوهرآزاری را کم داشتیم!
فقط شوهرآزاری را کم داشتیم!

از میان نامه‌های رسیده

به قلم شوهر نگونبخت:

«مادرسالاری

مادر سالاری شیوه حکومتی منقرض شده مربوط به هزاران هزار سال پیش است و آنچه که رفت باز نمی‌گردد! [گفتیم و تاکید می‌کنیم تا خانم‌ها صابون به دلشان نمالند]

اگر بپرسید هزاران هزار سال پیش چگونه زنان که ضعیف‌تر و ظریف‌تر از مردان بودند، بر جامعه حکم می‌راندند و سلطه داشتند، یک مثال کوچک می‌تواند راهنمای شما باشد.

اگر پرسش‌نامه تهیه کنید و بین گربه‌ها پخش کنید و بپرسید پدرت کیست، عمویت چه نام دارد، پدر پدر تو چه شخصیتی داشت، هیچ گربه‌ای پیدا نمی‌کنید که پاسخ این پرسش‌ها را بداند، اما همه شان می‌دانند مامانشان کیست!

گربه‌ها بصورت دسته جمعی و قبیله‌ای زندگی نمی‌کنند اما اگر اینگونه زندگی می‌کردند حتما رئیس قبیله‌شان یک زن بود، زنی که مادر خیلی‌هایشان بود یا مادر بزرگشان!

در دوران مادرسالاری قبیله‌ها بر این اساس جمع می‌شدند و شکل می‌گرفتند که همه افراد یک قبیله، فرزندان یک مادر بودند.

تربیت و تعلیم و قانون‌گذاری و رتق و فتق امور بر عهده مادران و بزرگ مادر قبیله بود و بیشتر وقت و زندگی مردان به شکار و ماهی گیری و گردش می‌گذشت.

زمانه‌ای بود که مردان وقتی مرد می شدند دلبسته و وابسته زنان نمی‌شدند و آزاد بودند و آزاد زندگی می‌کردند و با زنان همانقدر رابطه و دوستی داشتند که گربه‌های نر امروزه دارند!

اگر چه دوران زن سالاری بود، اما مردان با زرنگی خارج از سلطه زنان زندگی می‌کردند.

گذشت و گذشت

چقدر وضعیت اقتصاد تاثیر داشت و چقدر مکر و حیله زنان، کسی نمی‌نداند، اما می‌دانیم که آزادی را از مردان گرفتند و به زور و کلک کردندشان شوهر و پدر!

حالا رسیدیم به زمانی که مردان توی تاریک روشنای خروس خون باید بروند دنبال یه لقمه نون و تا تاریک روشنای شغال خون سگ دو بزنند، و زنان توی خونه بخوابند و بروند گردش و مویشان را رنگ کنند و حنا ببندند و جمع شوند و غیبب کنند و جوک بسازند و شب برنج و خورشت مونده ظهر را بگذارند جلوی آقای خونه!

چون مردان نان آور هستند و قدرت در پول و توان اقتصادی است مردان سالار هستند و حاکم بر زنان!

این وسط، به صورت خیلی نادر، مردانی بودند که گاهی از شدت یاس و خشم و هر دلیل دیگر زنشان را کتک می زدند و همگان دانند که «پشت سر هر مرد بد، یک زن بد وجود دارد»!

گذشت و گذشت

رسیدیم به زمان حال، تفاوتی که زمان حال با صد سال قبلش دارد این است که زنان تحصیل می‌کنند و کار می‌کنند و گاه بیشتر و بهتر و بالاتر از مردان حقوق و درآمد و سواد دارند!

مردان صد سال پیش معرفت نان دادن و حمایت و سرپرستی خواهر و مادر و پدر و برادر خود و زنشان را داشتند اما زنان این زمانه اهل و مال این رفتارها نیستند و رفتاری ماشینی و ماشین‌زده دارند!

اگر وقتی فقط مردان نان آور بودند، زنان از طلاق و بی سرپناهی وحشت داشتند، حالا زنان با قدرت اقتصادی‌ای که بدست آورند بیشتر می‌خواهند.

بی خود نیست که طلاق گرفتن و طلاق دادن و فروپ‍اشی ستون و بنیاد خانواده‌ها بحرانی شده است.

شوهر آزاری

شوهرآزاری
شوهرآزاری

بدتر از همه چیز شوهرآزاری است که رشد صعودی دارد، خبرگزاری ایرنا از ۲۱ درصد شوهرآزاری بیشتر از مدت مشابه سال گذشته در استان مازندران خبر می‌دهد و می‌شود حدس زد که صدها برابر بیشتر از مازندرانی‌ها، زنان استان تهران شوهرشان را آزار می‌دهند.

روزنامه شهروند به نمونه‌ای به نام مجید اشاره می‌کند که از همسرش در دعواهای زناشویی چند مرتبه سیلی خورده اما شکایتی نکرده است: «برم کلانتری چی بگم. بگم زنم من را می‌زند. کم توی خانه و در و همسایه مسخره شدم، حالا برم خودم را سوژه خنده ماموران پلیس کنم. اصلا کسی باور نمی‌کند که مرد از زنش کتک بخورد. مامور کلانتری از من نمی‌پرسد تو با ١٠٠ کیلو وزن چطور از یک زن ۶۰ کیلویی کتک خوردی؟»

شوهرآزاری فقط کتک زدن نیست، بد اخلاقی و بی‌محلی و شلختگی و بد پوششی و کوچک کردن و دشنام دادن و هزار راه و روش موذیانه دیگری هست که زنان استاد آن هستند و یک جوری پدرتان را در می‌آورند که نفهمید از کجا خوردید!

زنان، حتی ابایی ندارند که از روش‌های ناجوانمردانه شوهر آزاری کنند، مانند تغییر یواشکی داروی شوهر و مسموم کردن تدریجی‌اش، وارد کردن خسارات مالی، و سوءاستفاده از شبکه‌های مجازی در بدنام‌کردنش!

ساماندهی شوهران
فکر نمی‌کنم در حال حاضر دولت فعلی یا دولت آینده برنامه‌ای برای کمک به شوهران و ساماندهی وضعیت آن‌ها داشته باشد و باید شوهران و مردان گرامی خودشان برای نجات خودشان چاره ای بیندیشند.

اخطار
ما در حال گذار کامل از مرد سالاری هستیم مطمئن باشید که زنان به برابر سالاری قانع نخواهند بود و طمع «زمین بدون مردان» را در سر می پرورانند و فناوری روز می تواند آنان را به خواسته شان برسانند.

به هوش باشید و پیش از آنکه دیر شود تدبیری بیندیشید!»

 

مطلب مرتبط:
در سال گذشته بیش از ۴ هزار زن ایرانی شوهرانشان را کتک زدند!

1
لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar
1 نظرات مستقل
0 پاسخ به دیگران
0 دنبال کنندگان
 
نمایش نظرات بیشترین امتیاز
نمایش نظرات با بیشترین پاسخ
1 تعداد نظر دهندگان
اکبر نویسندگان آخرین نظرات
تازه ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اکبر
مهمان
اکبر

گناه داره ازیتشون نکنید –