عکس افتضاح کارت هوشمند ملی

بسیاری از مردم از عکس‌های گرفته شده در دفاتر پست راضی نیستند، مقامات می‌گویند عکس‌ها باید زنده و بدون دستکاری باشد، ولی تقریبا همه مردم، پس از آمدن موبایل‌های دوربین دار، آنقدر تجربه عکاسی دارند که بگوبند بدون رتوش و درستکاری هم می‌شود عکس زیبا و طبیعی گرفت.

آیا می‌توان عکس کارت ملی هوشمند را تغییر داد؟

بله می‌شود. حتی اگر این کارت‌ها هوشمند نیز نبود، می‌شد عکس را تغییر داد، اما باید طبق قانون فیزیک فشار وارد کرد تا شاهد عکس‌العملی شد.

 

چگونه عکس‌های بهتر بگیرند

سیف‌الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور می‌گوید: «عکس کارت ملی هوشمند نباید روتوش شده باشد و از فرد در لحظه، همان گونه که هست باید گرفته شود.»

به عقیده محسن زین‌العابدینی از جامعه عکاسان کشور، عکس‌های گرفته شده حداقل استانداردها را برای عکاسی پرتره ندارند، لنز نامناسب، نور نامناسب، فاصله نامناسب دوربین، فضای پر ازدحام و استرس‌دار، شتاب و عجله، کارمند ناوارد سبب می‌شود تا اینگونه عکس‌ها کمترین نزدیکی را با واقعیت چهره افراد داشته باشند.

برای گرفتن عکس محترمانه و قابل قبول از هر نظر، می‌شود در همان دفاتر پستی یا دفاتر پیشخوان دولت از عکاسان حرفه‌ای و ابزار حرفه‌ای و صبر و حوصله و برنامه و مدیریت کارا استفاده کرد، حتی می‌شود عکس‌های متعددی گرفت و یکی را به انتخاب مردم برای کارت هوشمند برگزید.

عکس افتضاح کارت هوشمند ملی

چند دیدگاه زنانه در این مورد:

گل گلاب: «من کارتم را گرفتم این قدر زشت شده. اصلا آدم روش نمی‌شه جایی نشون بده.»

شیوا : «اره بدجنسا، من آخر وقت نوبتم شد، یه دختره عکس می‌گرفت، هی می‌گفت وااااااااااااای این رژت خیلی پر رنگه، من هی پاک کردم، هی گفت پر رنگه، آخرش از کیفم دستمال مرطوب در آوردم کل صورتمو پاک کردم، گرم هم بود خیس عرق شده بودم، خلاصه یه عکس وحشتناک ازم گرفت… عین زامبی افتادم»

مامان نی‌نی: «زیاد ناراحت نباشید امریکا همه جاش اینطوریه، یه عکس فوری می‌گیرن و همه مثل زندانی ها میوفتن»

شکوفه بهار: «آغا ما دهه شصتی‌ها کلا بدشانسیم، زمان گرفتن کارت ملی و شناسنامه کلی سبیل و ابرو داشتیم، الان که خواستیم برای کارت ملی جدید جبران کنیم اینطوری شد»

ملودی: «من شبیه قاتل‌های زنجیره‌ای افتادم تو عکس کارت ملی»

منبع:
خبرگزاری فارس
باشگاه خبرنگاران
نی‌نی سایت

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments