چه اتفاقی می‌افتد اگر تمام درختان قطع شوند؟

روی کره زمین حدود سه تریلیون درخت وجود دارد و هر سال حدود ۱۵ میلیارد درخت برای مصرف در صنعت چوب قطع می‌شوند. بنابر این آمار، و با یک حساب دو دوتا چهار تا می‌شود به این نتیجه رسید که اگر شرایط تغییر نکند ۲۰۰ سال بعد هیچ درختی روی زمین نخواهد بود.

اگر شما به هر شخص ۱۵ الی ۶۵ ساله یک اره برقی بدهید و همه شروع کنند به قطع درختان، به احتمال تا سال آینده موفق می‌شوند که همه درختان را قطع کنند!

خوب… حالا که خیالمون راحت شد و همه درختان قطع شدند، ببینیم چه اتفاقی می‌افتد؟

چه اتفاقی می‌افتد اگر تمام درختان قطع شوند؟

هشتاد درصد از حیوانات و گیاهان زمین در جنگل‌ها زندگی می‌کنند و بیشتر آن‌ها بدون درختان می‌میرند.

درختان همچنین زمین را مرطوب و سرد نگه می‌دارند و به چرخه آب در طبیعت کمک می‌کنند. یک درخت تنومند می‌تواند سالانه ۱۵۰ تن آب را در جو قرار دهد و این آب‌ها با بارش باران به جنگل‌ باز می‌گردند و زندگی ادامه پیدا می‌کند.

بدون درختان، زمین گرم و خشک می‌شود و آتش‌سوزی‌های فراوانی رخ خواهد داد که دوده‌های آن‌ها مانع از رسیدن نور خورشید به زمین می‌شوند، و چند سال بعد از نبود درختان، روی زمین هیچ نوع خوراکی وجود نخواهد داشت.

انسان و درخت
انسان برای زنده ماندن به اکسیژن نیاز دارد، اما انسان‌ها اکسیژن تولید نمی‌کنند، درختان علاوه بر مواردی که در بالا گفته شد، اکسیژن نیز تولید می‌کنند. هر هفت یا هشت درخت، اکسیژن مورد نیاز یک انسان را برای مدت یک سال تولید می‌کنند.

کشتن درخت‌ها، کشتن زندگی است!
کشتن درخت‌ها خودکشی است!

منبع:
science focus

guest
2 نظر
تازه ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments
Azad
Azad
3 ماه پیش

برا انشا بهم کمک کرد

بروز نیوز
مدیریت
بروز نیوز
3 ماه پیش
در پاسخ به  Azad

انشای کلاس چندم؟