تحریم صدا و سیما توسط برخی از سلبریتی‌هایش

شیلا خداداد و نیوشا ضیغمی و پولاد کیمیایی در اینستاگرامشان خبر داده‌اند که در اعتراض به توهین و بی‌ادبی و شیوه مدیریتی صدا و سیما دیگر در تلویزیون بازی نخواهند کرد!

شیلا خداداد در اینستاگرامش نوشت:

«واژگان جدیدی که این روزها در تلویزیون ملی ایران درباره بازیگران گفته می‌شود را شنیده‌اید؟ واژه هنربند خائن، یه لیبریتی، نیم لیبریتی و غیره… عجیب نیست که رسانه ملی یک کشور راجع به هنرمند همون کشور همچین رفتاری رو می‌کنه؟ پس چرا از همین هنرمندان برای جذب مخاطب استفاده می‌کنید، آیا همگی باید مانند عروسک دست‌ساز فقط فکر و عمل شما را اطاعت کنند و اگر کمی همسو با شما نباشند اینچنین مورد بی‌احترامی قرار بگیرند!
من به شخصه به‌خاطر بی‌احترامی‌های اخیر صدا و سیمای کشور در هیچ سریالی که از تلویزیون پخش شود بازی نخواهم کرد»!

نیوشا ضیغمی تندتر رفته و در اینستاگرامش نوشت:

«سال هشتاد و دو شروع کار حرفه‌ای من با سریال فاخر در چشم باد اتفاق افتاد… آن روزها تلویزیون ملی حرمت داشت جای هرکسی نبود، از کارگردان و بازیگر و مجری و تهیه کننده تا مدیران همه به فکر فرهنگ سازی و تولید محتوی‌هایی بودند که آینده فرهنگی مردم سرزمینمان را رقم خواهد زد.
امروز این رساله ملی تبدیل به رسانه شخصی شده، رسانه‌ای که هیچ چیز سر جایش نیست، نه از اسم کارگردان‌های بزرگی همچون جوزانی و فتحی و لطیفی و برومند و طهماسب و… خبری هست و نه مجریانی همچون فردوسی پور و حسنی و رشیدپور… و نه مدیرانی که حتی شبیه آن سال‌ها باشند.
امروز آنتن تلویزیون تعلق به کسانی دارد که نه تنها فرهنگ نمی‌سازند بلکه بی‌فرهنگی و بی‌ادبی را رواج می‌دهند، از آقای منفی‌باف و منفور برنامه هفت بگیر تا جوجه مجریان بی‌ادبی که با توهین و تحقیر کسانیکه سالها برای هنر زحمت کشیده‌اند می‌خواهند خودنمایی کنند و بزرگ شوند.
این رویه یعنی ترویج پرخاشگری و فحاشی به جای گفتگو و نقد این یعنی به زوال بردن نسلی که ادبیات سخن گفتن را از شما می‌آموزد.
برایتان باید تاسف خورد، همین و بس، و امروز به عنوان کسی که همیشه سرم را بالا گرفتم و با افتخار عنوان کردم که شروع کارم با صدا و سیما بوده، مانند همکارانم به این شکل رفتار رسانه شما اعتراض دارم و نه تنها در تلویزیون شما کار نخواهم کرد، بلکه به فرزندم هم اجازه تماشای برنامه شما را نخواهم داد زیرا:
بی‌ادب را به زر مگو که نکوست
ادب مرد به ز دولت اوست
یا حق»

پولاد کیمیایی در اینستاگرامش نوشت:

«ترویج چند همسری سریال‌های آبکی که لمپنیزم را ترویج می‌کنه، اخبار یک طرفه توهین به هنرمند (نه سلبریتی)، گرو گشی پخش مسابقات فوتبال، بی‌کار کردن و فراری دادن استعدادهای کشور، بیرون کردن کارشناسان فوتبال، پول کلان گرفتن و مافیای تبلیغات کی تیزر داشته باشه کی نه… همه اینا و بیشتر، یعنی ننگ ما صدا و سیمای ما، من هم مثل خانوم شیلا خداداد، آقای پرستویی… تلویزیون ملی کشورم رو تحریم می‌کنم و دیگه با تلویزیون همکاری نمی‌کنم.
#نه_به_تلویزیون »

احسان کرمی، نرم و لطیف‌تر در اینستاگرامش نوشت:

«… بنده به واسطه مشغله‌هاى هنرى بیرون از سازمان صدا و سیما اولا فرصت همکارى با آن رسانه محترم را ندارم و در ثانى با توجه به رویکرد عجیب و گاه توهین آمیز رادیو تلویزیون نسبت به هنر و هنرمندان به هیچ عنوان قصد همکارى با آن سازمان را چه به عنوان بازیگر، چه مجرى، چه خواننده، چه نویسنده، و چه مهمان برنامه ندارم…
تنها اگر گروه سازنده کلاه قرمزى روزى تصمیم به ساخت مجموعه‌اى جدید براى تلویزیون بگیرند با جان و دل منت پذیرم و در خدمت خواهم بود.
همچنین از طرف خود، و نه گروه نوشه، اعلام می‌کنم که پخش آثار موسیقایى گروه ما بلامانع است…»!

 

شبنم فرشادجو نیز در اینستاگرامش نوشته که در اندیشه کوچ است!

 

واکنش روزنامه کیهان

در واکنش به اقدام این افراد روزنامه کیهان نوشته:

«تعدادی از بازیگران درجه سه سینما که برخی از آنها اصلا در حد بازیگری در تلویزیون نیستند، اعلام کردند که به خاطر انتقادات صداوسیما از سلبریتی‌ها دیگر در سریال‌های تلویزیونی نقش‌آفرینی نخواهند کرد…»

و حکایت کرده:

«ماجرای تحریم صداوسیما توسط این بازیگران، یادآور یک حکایت قدیمی است:
حاکم شهر در جست‌وجوی شوهری مناسب دخترش می‌گشت و در فراخوانی از جوانان شایسته خواسته بود که برای این امر، خودشان را معرفی کنند.
ناگهان پیرمردی که هیچ یک از ویژگی‌های ذکر شده در فراخوان را نداشت، به قصر حاکم آمد و خودش را معرفی کرد!
وقتی به او گفتند که چرا علی‌رغم نداشتن هیچ یک از ویژگی‌های اعلام‌شده، مزاحم اوقات حاکم شده، او جواب داد: من هم برای این آمده‌ام که بگویم، ویژگی‌های همسر مطلوب دختر حاکم را ندارم تا یک وقت روی من حساب نکنید!»

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments