مسئله این است: شورت ابوبکر البغدادی

پس از آنکه بارها خبر کشته شدن ابوبکر البغدادی، رهبر گروه جنایتکار داعش، منتشر و بعدا تکذیب شد، بالاخره راستی راستی ابوبکر البغدادی کشته شد، نشان به نشانی شورت ایشون!

مسئله این است: شورت ابوبکر البغدادی

شبیخون باریشا
به گزارش بی‌بی‌سی و گاردین، در بامداد ۲۷ اکتبر ۲۰۱۹، آمریکایی‌ها خبر دادند که خبردار شدند که ابوبکر البغدادی، رهبر داعش، در تونلی، در روستای باریشا، در شمال غربی سوریه، پنهان شده و گفتند که نزدیک بود تا وی را زنده دستگیر کنند، اما ابوبکر البغدادی، پیش از دستگیری‌اش، بمبی را که به خود بسته بود منفجر کرد و خودش و دو کودک زیر دوازده سال که همراهش بودند کشته شدند.

آمریکایی‌ها برای اینکه مطمئن شوند که این شخص خودِ واقعی ابوبکر البغدادی است، پیش از این شبیخون شورت وی را بدست آوردند و به آزمایشگاه فرستادند و با مقایسه دی‌ان‌اِی شورت وی با نمونه‌ای که در سال ۲۰۰۴ بدست آورده بودند، مطمئن شدند که این بار خودِ خود ابوبکر البغدادی است!

معمای شورت رهبر داعش
نشریه آلمانی اشپیگل در گزارشی درباره پیدا کردن البغدادی نوشته که «بغدادی بر اساس DNA که از شورتش به دست آمده، شناسایی، مکان‌یابی و کشته شده»، بر این اساس جاسو‌س‌ها هنگامی که ابوبکر زنده بوده شورتش را دزدیدند و بعد که مشخص شد صاحب شورت خود واقعی ابوبکر البغدادی است به سراغش رفتند!

نشریه اشپیگل توضیح نداده که چگونه شورت رهبر داعش را دزدیدند و آیا اولین بار است که در میدان جنگ شورت کسی را می‌دزدند یا شورت دزدی سابقه دارد!

اسکای نیوز خبر داده که شورت رهبر داعش سه ماه پیش از کشته شدنش سرقت شده؛ همچنین خبر داده که سه کودک همراه رهبر داعش کشته شدند که هر سه فرزندان وی بودند!

اسکای نیوز همچنین به نقل از رئیس ستاد مشترک آمریكا خبر داده که قبل از دفن البغدادی، بقایای وی را به یک مرکز امن بردند و با آزمایش DNA پزشکی قانونی هویت وی کاملا تأیید شد.

شورت رهبر داعش و سگ آموزش دیده
در خبرها آمده که شورت کثیف رهبر داعش را به یک سگ آموزش دیده می‌دهند تا بو کند، و بعد این سگ سربازان را به محلی که رهبر داعش پنهان شده بود هدایت می‌کند!

محبوبیت سگ عملیات
نژاد سگی که باعث شد تا این یورش با موفقیت همراه شود مالینوای بلژیکی است و به گزارش ای‌بی‌سی نیوز، پس از این عملیات درخواست‌های بسیاری برای خرید این نژاد از سگ دریافت شده، هر چند این نوع سگ مناسب خانواده‌ها نیستند!

به گزارش ای‌بی‌سی نیوز، یک فرمانده آمریکایی در مورد این سگ خبر داد که در این یورش وی کمی زخمی شده اما حالش رو به بهبودی کامل است، و چون این سگ به عنوان بخشی از یک واحد نظامی طبقه بندی شده انجام وظیفه می‌کرد نمی‌تواند نام و هویت آن را فاش کند!

شورت ۲۵ میلیون دلاری
به گزارش صدای امریکا، شخصی که لباس زیر بغدادی را به سرقت برد، ممکن است برای دادن اطلاعاتی که منجر به دستگیری بغدادی شد، پاداش ۲۵ میلیون دلاری دریافت کند.

تایید خبر مرگش
خبرگزاری فارس نیز به نقل از داعش کشته شدن رهبرشان را تایید کرد و نوشت که از این به بعد «ابو ابراهیم الهاشمی القُرشی» رهبر داعش است!

دفن جسد ابوبکر البغدادی
خبرگزاری رویترز خبر داده که باقیمانده جسد رهبر داعش، طبق آداب و رسوم اسلامی، در دریا دفن شده، توضیح بیشتری در این مورد وجود ندارد.

اما ببینیم نظر کارشناسان توییتر در مورد شورت رهبر داعش:

سورن: «شورت مگه حریم خصوصی نبود که درش می‌آرن تشخیص می‌دن ابوبکر بغدادی هستی؟»
.
مهدی: «این داستان شورت بغدادی هم عجیبه‌ها»!
.
سهیل: «آدم دیگه به شورت خودش هم نمی‌تونه اعتماد کنه»!
.
رحمت ایزدی: «نقش لباس زیر در سیاست بین‌الملل: شورت دزدیده‌شده‌ی ابوبکر بغدادی وسیله‌ی شناسایی‌اش بود!»
.
قاشق نشسته‌ی برون‌گداز: «کاش بدونم برند شورت بغدادی چی بوده که بعد از خودانفجاری سالم مونده. آخه شما که غریبه نیستید، من شورت‌هام خیلی زود به زود پاره می‌شه.»!
.
ایمورتال: «بغدادی اصلا شورت نمی‌پوشید! اینا دشداشه می‌پوشن، دم و دستگاه رو ول می‌کنن همون زیر هوا بخوره» !
.
جلال سعیدی: «الان سوالی که پیش میاد اینه که منبع کردها چطوری تونسته شورت ابوبکر بغدادی رو از پاش در بیاره؟ چون شورت تمیزِ شسته شده که دی ان ای نداره. مگه اینکه خلیفه به شستشوی شورت با مواد شوینده اعتقادی نداشته و پهن می‌کرده جلوی آفتاب فقط.»
.
حسین غضنفری: «دبستان که بودیم روی خودکار و دفتر و پاک‌کن اسم‌مان را می‌نوشتیم که این لوازم اشتباه گرفته نشود. شاید بغدادی هم روی شورتش‌ اسم خود را نوشته بود که با قاطعیت می‌گویند شورت متعلق به رهبر خلافت اسلامی بوده است»!
.
الهه شرقی: «آمریکا جسد ابوبکر بغدادی رو انداخته تو دریا، آخه چرا دریا؟! خب تبعیدش می‌کردید به شهرستان ملارد، قول می‌دادم خودش از دیدن فسادهای ملارد خودکشی می‌کرد، دریا هم آلوده نمی‌شد»!
.
م‌زاحم السلوم با ارسال تصویر یک شورت فولادی کلید دار نوشته: «صورة السروال الداخلي للشيخ ابو ابراهيم القريشي، الخليفة الجديد، و قائد تنظيم داعش.»!
.
مارتین فورد: «من کاملا گیج شدم که آیا بغدادی در اثر خودانفجاری مُرد، یا در اثر صدها بمبی که نیروی هوایی روی او رها کردند!»
.
راشمی د موهانتی: «پس از کشته شدن وحشیانه البغدادی؛ گروه‌های تروریستی تصمیم گرفتند برای تأمین امنیت لباس زیر رهبران خود، گروهی ویژه استخدام كنند. حتی کاگ‌ب و سی‌آی‌اِی نیز تصمیم گرفته‌اند كه بودجه تحقیق و توسعه خود را در مورد تحقیقات لباس‌زیر افزایش دهند تا بتوانند تروریست‌ها را به راحتی اسیر کنند»!
.
کارمند پاکستانی: «یکی از گماشتگان بغدادی لباس زیر وی را می‌دزدد و برنده ۲۵ میلیون دلار می‌شود!
من هنوز حقوق ماه گذشته خود را نگرفته‌ام، اما دسترسی کامل به کمد لباس حافظ محمد سعید و ژنرال قمر جاوید باجوہ دارم.
عزیزان سازمان سیا برای دریافت اطلاعات بیشتر با من تماس بگیرند!»

***

باور نکنید
به گزارش خبرگزاری ایسنا سردار سرلشکر رحیم صفوی، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا روز ۱۳ آبان گفت: «باور نکنید البغدادی کشته شده، نه سازمان ملل و نه روس‌ها، هیچ کس باور نکرده، این را دروغ بزرگ ترامپ می‌دانند زیرا آثار و شواهدی نشان نمی‌دهند.»!

***

معنی شورت:
شُرت، زیرشلواری، زیرشلواری کوتاه، شلوار کوتاه، تنکه، پایین پوش، شلوارک.

short, underpants, underwear.

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments