دو داعشی که قصد فرار با لباس زنانه را داشتند دستگیر شدند

عاقبت کار جنایتکاران داعشی به آنجا رسیده که لباس زنانه می‌پوشند تا بتوانند از چنگال عدالت فرار کنند!

دو داعشی که قصد فرار با لباس زنانه را داشتند دستگیر شدند

به گزارش پایگاه اینترنتی دیلی میل؛ دو عنصر انگلیسی گروه تروریستی داعش که به واسطه جدا کردن سر مخالفان به «بیتلز» (سوسک‌ها) شهرت یافته بودند در تلاشی ناموفق حین فرار شبانه از مرز‌های سوریه با لباس و برقع زنانه شناسایی و بازداشت شدند.

دو داعشی که قصد فرار با لباس زنانه را داشتند دستگیر شدند

«الکساندا کوتی» ۳۴ ساله و «الشافی الشیخ» ۲۹ ساله از آخرین اعضای خارجی داعش هستند. آن‌ها در حالی که لباس زنانه به تن داشتند و چهره خود را با برقع (حجاب چهره) پوشانده بودند، در صدد فرار از مناطق جنگی سوریه و ورود به خاک ترکیه بودند که توسط نیرو‌های کُرد شناسایی و دستگیر شدند.

آنها در بریدن سر‌های دو خبرنگار آمریکایی به نام‌های «جیمز فولی» و «استیون ساتلاف» در سال ۲۰۱۴ دست داشتند و مدتی در بازداشت نیرو‌های ائتلاف به رهبری آمریکا به سر می بردند.

به گفته مقامات کُرد، این دو عنصر انگلیسی داعش ماه گذشته با پرداخت رشوه موفق به فرار شده بودند. آنها سعی داشتند با ورود به خاک ترکیه به مسیر خود برای سفر به انگلیس ادامه دهند. این در حالی بود که دولت انگلیس در بیانیه‌ای با ورود آنها به این کشور مخالفت کرده بود.

پیش از این «گاوین ویلیامسون»، وزیر دفاع انگلیس اعلام کرد گروه شکنجه‌گر موسوم به بیتلز، بدترین بدترین‌ها هستند و هرگز حق ندارد به خاک انگلیس قدم بگذارند.

با فروپاشی گروه تروریستی داعش بسیاری از عناصر انگلیسی این گروه خواستار بازگشت به کشورشان شدند. این نخستین بار نیست که اعضای این گروه تروریستی با پوشش زنانه سعی در فرار از مناطق جنگی دارند.

بروز رسانی در مهر ۱۳۹۸
به گزارش ایسنا، به نوشته وال استریت ژورنال، پس از حمله ترکیه به کردها در سوریه، ارتش آمریکا این دو زندانی داعشی را که در یکی از زندان‌های شمال شرق سوریه محبوس بودند، تحویل گرفت و به مکانی نامشخص در عراق منتقل کرد تا مانع از فرار آن‌ها شود.

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments