سرت تو کار خودت باشه!

با گرم شدن هوا، و مثلا برای صرفه‌جویی در مصرف برق، قرار گذاشتند که دولتی‌ها و غیر دولتی‌ها ۶ صبح سر کار حاضر شوند.

یک بنده خدایی که برای اولین بار در عمرش کله سحر بلند شده بود تا ساعت ۶ صبح برسد به محل کارش، مشاهدات خود را به رشته تحریر در آورده تا دولت نیز هوای هدردادن‌های آب و برق از سوی پایینی‌هایش را داشته باشد، با هم بخوانیم:سرت تو کار خودت باشه!

«امروز صبح زود از خواب بیدار شدم و خواستم به عنوان یک کارمند مرتب ساعت شش سر کارم حاضر باشم و در حین عزیمت به محل کار به صورت پیاده مواردی به شرح زیر را مشاهده کردم:

یک- تمام چراغ‌های معابر روشن بود و در حال گذر از بوستان شقایق نارمک بودم که با چشمان خود دیدم که کلیه چراغ‌های بوستان روشن بود!!!

دو- وقتی به اداره رسیدم تازه متوجه شدم که اداره ما قرار نیست ساعت شش شروع بکار کنه و ارباب رجوع منتظر شروع کار ما بودند و من هر لحظه باید جواب می‌دادم!

سه- به هنگام گذر از میدان پانزده نارمک و بوستان شقایق نارمک با چشمان خود دیدم که برادری با تابعیت غیر ایرانی یک شیلنگ آب را که می‌توانست باغی مثل باغ مغان و گرمی را آبیاری کند همین جوری گرفته بود روی چمن وبه دختر خاله‌اش در آنطرف مرز فکر می‌کرد!! (به راستی چرا شهرداری آبیاری را به هنگام شب و آنهم بصورت قطره‌ای انجام نمی‌دهد؟!

چهار- ضلع شرقی میدان، یک شیر آب وجود دارد که هیچ قفل و بستی هم ندارد و یک شاگرد اتوبوس مشغول شستن یک اتوبوس بود!!!

پنج- سر راهم یک باشگاه ورزشی را دیدم که در سمت ورودی خود چهار عدد پروژکتور روشن کرده بود و هر کس می‌دید فکر می‌کرد اینجا یک منطقه امنیتی است!»

یک بنده خدای دیگر هم در جوابش نوشته:

«الان شما سر کار هستی و داری اینها رو تایپ می‌کنی؟؟؟؟؟
عزیز من بجای اینکه دیگران رو نصیحت کنی اول خودت کارت رو درست انجام بده»

چند انتقاد و پیشنهاد و نق و نوق کاربران

یک: ساعت شش واقعا خنده داره!
.
دو: این طرح بی‌مطالعه هم مانند سایر طرح‌های مسئولین باعث درد سر و آزار کارکنان شده!
.
سه: طرح خیلی خوبیه… ما که تا خود هشت رو صندلی چرت می‌زنیم!
.
چهار: یکدفعه ساعت رسمی کشور را در فصل بهار و تابستان دو ساعت به جلو بکشید!
.
پنج: فکری هم برای امنیت خانم‌هایی که باید ساعت چهار صبح از خیابان‌های خلوت و ناامن کرج و شهریار به تهران بیایند بکنید!
سرت تو کار خودت باشه!
پیشنهاد کارشناسان فوق تخصصی سایت بروز نیوز

پیشنهاد اول
بنا بر اعلام مرکز پژوهش‌های مجلس، ساعت کار مفید روزانه کارمندان ایرانی، نزدیک بیست دقیقه در روز است، یعنی هفته‌ای ۲ ساعت کار مفید. اگر هزینه‌های حقوق و مزایای کارکنان دولت را با هزینه‌های اداری و آب و برق و استهلاک خودرو و مصرف بنزین و موضوعات مرتبط با آمد و شد کارمندان، مانند آلودگی هوا و ترافیک، را جمع بزنیم، به این نتیجه می‌رسیم که زیان بودن کارمندان بیشتر از نبودنشان است و بهتر آنست که همه کارمندان را مانند فوتبالیست‌ها به دیگر کشورها بفروشیم و از شرشان خلاص شویم!

پیشنهاد دوم
با گرم شدن هوا و کمبود باران، که کشور را دچار کم‌آبی و کمبود برق نموده است، بهتر است که سه چهارم مردم ایران را به دیگر کشور‌ها بفروشیم و مشکل آب و برق و بیکاری و مسکن و ترافیک و آلودگی هوا را به صورت بنیادین و ریشه‌ای حل کنیم!

 

 

آیا با فروش همه کارمندان و سه چهارم جمعیت ایران، وضعیت ایران خوب می‌شود؟ یعنی ازدواج جوانان و محیط زیست و آب خوردن و کار و اشتغال جوانان و مسکن هم آفتاب تابان می‌شود؟

نع‌ع‌ع‌ع برادر… با این دولت نمی‌شود، بهتر است که مثل سر مربی کی‌روش، یک دولت آکبند و تمام عیار و همه فن حریف و فرز و چابک و چالاک و ارگانیک از کشور  ژاپن وارد کنیم… و شاید بعد از چند ماه هم مجبور شویم همان کارمندان و سه چهارم جمعیت فروخته شده خود را باز خرید کنیم و برگردانیم به خانه و کاشانه‌شان و مملکتی که گل و بلبل شده!

قبل از اینکه شما بگویید «برو بابا دلت خوشه» و «سرت تو کار خودت باشه»، ما می‌رویم توی لاک خودمون و چراغ اداره را خاموش می‌کنیم که برق کمتری مصرف بشه!

سرت تو کار خودت باشه!

منبع:
خبرگزاری ایسنا
سایت تابناک

سرت تو کار خودت باشه!
5 (100%) 2 votes

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar