هشتگ جازموریان تنها نیست

سدسازی‌های غیر کارشناسانه و برداشت بی رویه آب از منابع آب زیر زمینی و کمبود بارندگی و خشکسالی پایان خوشی را برای ایران و مردمش در پی ندارد، اگر هر چه سریعتر گام‌های موثری در این راه برداشته نشود.

خشک شدن تالاب جازموریان و زندگی مردم محروم این منطقه، برخی از هنرمندان و دلسوزان را به تکاپو انداخته تا از طریق فضای مجازی یادآور شوند که جاموزریان را از یاد نبرید.

 

تصاویری از کودکان زیبای این منطقه و هشتگ جازموریان تنها نیست و شعار با ما در پویش ‏‎«هشتگ جازموریان تنها نیست همراه شوید» به همین جهت شکل گرفت.

هشتگ جازموریان تنها نیستسروش صلواتى نوشته: «جازموریان برای خیلی‌ها فقط یک نام گنگ و ناشناس میان صفحات کتاب جغرافیست، وقتی که تالاب‌ها را می‌خوندیم.
منطقه جازموریان، بین دو استان سیستان بلوچستان و کرمان واقع شده. مردم این منطقه بلوچ هستند، کوچ نشین و کپرنشین هستند، حتی کپرهای اونها غالبا اجاره‌ایه. این منطقه هیچ نداره، هیچ دقیقا یعنی هیچ. آبِ لوله کشی، برق، گاز و تا نزدیکترین مرکز بهداشت ٢٠٠کیلومتر فاصله ست…»

سروش صلواتى نوشته: «محرومیت جازموریان آنقدر زیاد است که از روی نقشه هم می‌شود فهمید.
‏‎جبر جغرافیایى، کمبود آب، تبعیض اجتماعى، نا آگاهی اجبارى، کم توجهى و … تعداد زیادى انسان ایرانى بى‌شناسنامه، بى هویت، بدون هیچ گونه امکانات بهداشتى و آموزشى را به وجود آورده است.
‏حتى از داشتن کمترین سواد (شمارش اعداد از یک تا ده)، شناخت روزهاى هفته و فصل‌ها و… محرومند و ‎خوراکشان اغلب نانِ خالى است.
‏‎سالانه تعداد زیادى به علت دورى راه از گزیدگى مار و عقرب می‌میرند.»

A post shared by سروش صلواتى (@s.slvt) on


سروش صلواتى هفته پیش نوشت: «حدود یک ماه از پویش که آغاز کردیم گذشته است، در این مدت شاهدِ عینى مهربانى و وحدت و دل نگرانى شما برای فرزندان ایران بوده‌ایم، ساکنان محروم، مهمان‌نواز و پاک‌سرشت جازموریان.
ما پویش را آغاز کردیم، شما به ما پیوستید. ما تنها بودیم و حالا دیگر تنها نیستیم. گروه بزرگ و مهرورزى از هموطنان داخل و خارج، با گرایشات مختلف، مذاهب متفاوت و طرز فکرهاى متنوع همراه ما شدند. آنچه ما را به هم پیوند داد یک چیز است: ما تبعیض را بر نمی‌تابیم و عشق به مردم محروم از ما خانواده‌ای متحد ساخت.
در این میان، گروهى از هنرمندان، ورزشکاران و چهره هاى سرشناس ایران به ما پیوستند.
ما با افتخار سفیر شما هستیم و اکنون، کودکان جازموریان، ساکنان این تالاب خشک شده دلتنگ پیامی براى شما دارند:
قدردان مهربانى و یکدلى شما هستیم، تنهایمان نگذارید.
این پویش ادامه دارد و اکنون نهالیست جوان.
به امید شکوفا شدن عشقى که شما کاشته‌اید❤️»

هشتگ جازموریان تنها نیست
«ي» عربی و «ی» فارسی
تا این لحظه ۴۴۹ نوشته با هشتگ «جازموريان تنها نيست»، با ي عربی، در اینستاگرام ارسال شده است.
تا این لحظه ۴ نوشته با هشتگ «#جازموريان_تنها_نیست»، با «ي» عربی در کلمه «جازموريان» با «ی» فارسی در کلمه «نیست»، در اینستاگرام ارسال شده است.

هشتگ جازموریان تنها نیست
5 (100%) 3 votes
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar