راز کاهش ۹۴ کیلو اضافه وزن

مارکوس تیلور نویسنده و عکاس اهل شیکاگو است که با پیاده روی موفق شد ۹۰ کیلو از وزن خود را کم کند.

 

سفر به تندرستی

Marqus Taylor
وزن پیشین ۲۳۱ کیلو
وزن فعلی ۱۳۷ کیلو
قد ۱۸۲ سانتی متر
سن ۳۲ سال

مارکوس تیلور با یادآوری از گذشته می گوید: به خاطر سنگین بودنم، از پوشیدن هر نوع کت و شلواری بدلیل راحت نبودن نفرت داشتم!

راز کاهش ۹۴ کیلو اضافه وزنگفتگوی زیر در سال ۲۰۱۵ توسط سایت Everyday Health انجام شده و سایت سلامتیسم آن را به فارسی برگردانده است.

 

– چه انگیزه‌ای شما را به این کار واداشت؟
دیگر از اینکه لباس‌هایم به راحتی قابل پوشیدن نبودند، از اینکه قادر به انجام فعالیت‌های روزمره نبودم یا از چیزهایی مثل شنا، غواصی یا حتی یک سفر ساده با هواپیما محروم بودم، خسته شده بودم. من کلا هیچ‌وقت راحت نبودم و اغلب با چند قدم راه رفتن، نفسم می‌گرفت.

– کی شروع کردی به از دست دادن وزن؟
از تابستان سال ۲۰۱۱ که کار با یک مربی را شروع کردم. ماه اول من ۱۲ کیلوگرم وزن کم کردم و متوجه شدم که چقدر احساس بدنم هم تفاوت کرده است. از همانجا فست‌فود، شکر، نوشابه و سودا را از برنامه غذاییم حذف کردم و برعکس مقدار مصرف پروتئین، سبزیجات، میوه‌ها و آب را افزایش دادم. من با یک مربی شروع کردم به پیاده‌روی روزانه تا اینکه توانستم بدون اینکه سریع از نفس بیرون بیفتم، مسافت‌های بیشتری را کار کنم.

– بزرگترین چالش شما چه بود؟
بزرگترین چالش برای من متمرکز باقی‌ماندن بود. من می‌توانستم با رسیدن به یک وزن خاص، خیالم آسوده شود و تمرکز هدفم را از دست بدهم. من هنوز هم تمرین می‌کنم، اما اگر ذهنم را در جاهای دیگر متمرکز کنم، بدنم به طور کامل از تمرین سود نمی‌برد. همچنین می توانم با خیال راحت غذا بخورم و به عادت انتخاب غذاهای غلط برگردم.

– آیا هیچ‌وقت دلتان خواسته که ورزش را ترک کنید؟ چه چیزی انگیزه شما را حفظ کرده؟
بارها و بارها احساس کردم دوست دارم از ورزش دست بکشم و احساس کردم که دارم وقتم را هدر می‌دهم. اما وقتی عمیق‌تر فکر کردم، متوجه شدم که این وزن را یک‌شبه پیدا نکردم که یک‌شبه هم از دستش بدهم. مربی من نیز با تشویق‌های خودش، کمکم کرد تا این مراحل سخت را پشت سر بگذارم.

– اگر در کاهش وزن به یک روند ثابت برسید، چگونه از یکنواختی بیرون می‌آیید؟
ابتدا مربی خودم را مطلع می‌کنم. او برنامه روزمره دیگری را به من خواهد داد که کمکم کند تا به کاهش وزن ادامه دهم و سریع‌تر به وزن ایده‌آل برسم.

– روال برنامه فعلی تمرینات شما چیست؟
علاوه بر کار کردن با مربیانم دو تا سه بار در هفته، برنامه آموزش‌های اردوگاهی و ورزش‌های غیرهوازی انجام می‌دهم.

– رژیم روزانه شما چطور است؟
صبح‌ها جو دوسر، توت‌فرنگی و شیِک پروتئین می‌خورم. به عنوان میان‌وعده، یک تکه پروتئین و قدری میوه (معمولا توت‌فرنگی) دارم. موقع ناهار، یک همبرگر بوقلمون بدون خامه، سیب‌زمینی سرخ شده، اسفناج یا کلم و میوه می‌خورم. میان‌وعده بعد از ظهرم شامل میوه و پروتئین است. برای شام هم ماهی قزل‌آلای کبابی، برنج قهوه‌ای و کلم بروکلی می‌خورم. من در طول روز همچنین ۲ تا ۳ فنجان قهوه سیاه و حداقل یک گالن آب می نوشم.

– میان‌وعده‌های غذایی سالم مورد علاقه شما چیست؟
شیک پروتئین، توت‌فرنگی و کره بادام زمینی

– چطور کاهش وزن شما زندگی‌تان را تغییر داد؟
حالا خیلی شادتر هستم و کاملا طرز نگرش و احساسم عوض شده است. احساس پرانرژی بودن و لذت بردن از آن خیلی عالی است!

– آیا برای کسانی که سعی در از دست دادن وزن دارند توصیه‌ای دارید؟
اول و مهمتر از همه، باور داشته باشید که خواستن توانستن است. بدون باور ذهنی و قلبی هیچ رژیم غذایی، هیچ تمرین و هیچ مربی شخصی نمی‌تواند به شما کمک کند. از برنامه تمرینی و رژیم غذایی خود لذت ببرید! سالم شدن قطعا یک مسئله جدی است، اما از آن لذت ببرید. هنگام تمرین فعالیت‌های مختلفی انجام دهید و عاشق سوزاندن کالری باشید!

راز کاهش ۹۴ کیلو اضافه وزناینستاگرام مارکوس تیلور
instagram.com/ajourney2health

راز کاهش ۹۴ کیلو اضافه وزن
5 (100%) 1 vote
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar