بار دیگر دختر پرسپولیسی یواشکی به استادیوم آزادی رفت

با وجود منع ورود زنان و دختران به استادیوم آزادی و با وجود افزایش سخت گیری برای شناسایی بانوانی که ریش و سبیل می‌گذارند تا مجوز حضور در ورزشگاه و تشویق تیم‌شان را بیابند، زهرا خوشنواز، هوادار دو آتشه پرسپولیس، توانست بار دیگر از سد پلیس‌ها بگذرد و شاهد بازی تیم محبوبش از نزدیک باشد.

بار دیگر دختر پرسپولیسی یواشکی به استادیوم آزادی رفت

زهرا خوشنواز در توییتر نوشت:

«تو کشوری که به عنوان جنس دوم شناخته می‌شم، یاد گرفتم که، باید قوی باشم که برای خواسته‌م، خودم تلاش کنم»!

او در اینستاگرام، با هشتگ «بیا حق حضورم را به ورزشگاه برگردان» و تصویر گریم مردانه‌اش، خواستار حق آزادی حضورش در ورزشگاه‌ها شد.

بار دیگر دختر پرسپولیسی یواشکی به استادیوم آزادی رفت

زهرا خوش‌نواز به یورونیوز گفته:

«ناخن‌هایم کاشت بود اما همه را کندم و موهایم را روز قبل بازی کوتاه کردم. از بازرسی اول گذشتم اما بالاخره گیر افتادم. از دست پلیس فرار کردم و خوشبختانه پسرها تا فهمیدند دختر هستم کمکم کردند تا پیدایم نکنند. در این بازی آن قدر استرس داشتم که بازی کوفتم شد. این که رفتم خوب بود اما ورود به هر بازی سختی‌هایی دارد.»

حکایت عشق

جالب است که میلیون‌ها مرد ایرانی که امکان رفتن به ورزشگاه‌ را دارند، تمایل یا علاقه‌ای به این کار، که برای برخی از زنان و دختران ایرانی، فعلا، آرزویی دست نیافتی شده، را ندارند و رفتار دخترهایی که خود را به آب و آتش می‌زنند تا ساعاتی را در ورزشگاه باشند، برایشان عجیب و غیر عادی است!

زهرا خوش‌نواز می‌گوید:

«درست کردن جایگاه اختصاصی که کاری ندارد. یک سری که فوتبال دوست ندارند حرف ما را راحت نمی‌فهمند… شاید برای عده‌ای این کار سخیف باشد. برای من نیست. من برای دغدغه‌ام می‌جنگم. اینکه مشکلات اقتصادی زیادی داریم، درست اما دست کم دلمان خوش باشد که می‌توانیم بیاییم استادیوم و داد بزنیم و برای زندگی کردن انگیزه‌ای داشته باشیم.»

می‌گویند از مجنون پرسیدند:

«این لیلی نه رویی زیبا دارد و نه اندامی خوش، چرا تو چنین شیفته و عاشق او شده‌ای؟»

مجنون پاسخ می‌دهد:

«اگر بر ديده مجنون نشينی
به جز از خوبی ليلی نبينی

تو مو می‌‏بينی و من پيچش مو
تو ابرو، من اشارت‏‌های ابرو»!

خداوند مجنون‌ها را به آرزوی دلشان برساند!
آمین

بار دیگر دختر پرسپولیسی یواشکی به استادیوم آزادی رفت
به این مطلب امتیاز دهید

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar