نماینده: کشتن هنجار شکنان طبیعی است

طبق آمار رسمی ۴ نفر در اغتشاشات اخیر در شهرستان دورود کشته شدند.

به گفته حبیب الله خجسته‌پور، معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان، هیچ تیری از ناحیه نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی ما به سمت مردم شلیک نشده است.

ماشاالله نعمتی، فرماندار دورود، بر اساس آنچه که از رئیس آتش نشانی شنیده است توضیح می‌دهد که یکی از ماشین‌های آتش‌نشانی توسط اغتشاشگران به زور گرفته می‌شود و روی پل «وحدت» آن را رها می‌کنند. این ماشین از بغل میدان وقتی که رد می‌شود متاسفانه یک فرد میانسال و یک بچه ۱۲ تا ۱۵ ساله را زیر می‌گیرد که متاسفانه این دو نفر کشته شدند.

نماینده: کشتن هنجار شکنان طبیعی استگفتگوی اعتمادآنلاین با سید حمیدرضا کاظمی عضو مجمع نمایندگان استان لرستان:

تجمعات شب گذشته و اتفاقاتی که افتاد را به چه دلیل می‌دانید و راهکار چیست؟

یک بخشی از جامعه مشکل دارند، مشکل اشتغال، معیشت و زندگی مردم واقعیتی است که وجود دارد. اما الان جمعیت ضد انقلاب خارج نشین از این مشکلات بهره برداری و موج سواری می‌کنند. آنها به دنبال این هستند که برای اهداف خودشان مردم و بخصوص جوانان را تحریک کنند و اینها به دنبال اهداف و سو استفاده خودشان هستند.

شب گذشت دو نفر در استان لرستان کشته شدند…

یک زمانی اعتراض در چارچوب قانون است. در این زمان اعتراض کنند و شعار دهند در چارچوب قانون است و خواسته‌هایشان را می‌توانند مطرح کنند و نیروی انتظامی خویشتنداری می‌کند و سعی می‌کند که هدایت کند اما زمانیکه هنجار شکنی می‌کنند و به حریم عمومی جامعه تعرض می‌کنند طبیعی است که باید برخورد کند.

یعنی طبیعی می‌دانید که شلیک شود؟

بله، اگر الان کسی در خیابان بیاید و هنجار شکنی کند شما چه کارش می‌کنید؟

یعنی راه دیگری جز شلیک کردن نبود؟

چه راهی شما بگویید تا ما بگوییم آن راه را انجام دهند.

می‌توانستند مردم را آرام کنند…

آرام کردن کسانیکه که که علیه همه مقدسات و جایگاههای قانونی نظام تخریب می‌کند و شعار می‌دهند؟ چطور باید آرامشان کرد. نیروی انتظامی هدایتشان می‌کند که شعار دادید متفرق شوید و آنها متفرق نمی‌شوند و شروع می‌کنند به آتش زدن، باید با آنها چه کار کرد. چهار تا آدم لاابالی که به اموال عمومی تعرض می‌کنند را که نمی‌توانیم بگوییم آرامشان کنید.

فقط دو نفر بودند که کشته شدند؟

من اصلا از جزییات اطلاعی ندارم و نپرسیدم.

قرار است که این موضوع در مجمع نمایندگان استان لرستان بررسی شود؟

بحث مشکلات مردم است که مجمع هر روز در این خصوص با دولتمردان می‌نشینند. بحث بیکاری، معیشت، مشکلات اقتصادی و رکود است که مجمع نمایندگان به دنبال حل این مشکلات است و در حال پیگیری است. واقعیت این است که زمانیکه در خارج می نشینند و ضد انقلاب تحریک می‌کند و وعده و قرار می‌گذارد که به خیابان ها بریزید و شعارهای این چنینی بدید طبیعی است که چنین اتفاقاتی بیفتد.

ولی باید مردم بدانند، یک زمانی در درون نظام خواسته‌هایی داریم که مطرح می‌کنیم و خیلی از گروه‌های مختلف صنفی هر روز جلوی مجلس شعار می‌دهند و نمایندگان در بین معترضین صحبت می‌کنند اما آنها به دنبال خواستشان در چارچوب قانون هستند.

اما اینها در چارچوب قانون نبوده و نیروی انتظامی هم وظیفه‌اش بوده که برخورد کند…

زمانیکه طرف به اموال عمومی تعرض می‌کند نیروی انتظامی باید چه کار کند؟ باید نگاه کند؟

جریان معاند در حال مدیریت ماجرا است و مردم باید مراقب باشند که از این فضا سازی که ضد انقلاب می کند و به دنبال بهره برداری برای خودش است سو استفاده نکنند.
با توجه به ضد انقلاب خارج نشین و هدایت بیگانگان که انجام می‌گیرد باید به مردم و بخصوص جوانان هشدار بدهیم که به دام جریان ضد انقلاب نیفتند.

گروههای معاند در تجمع شهر درود حضور داشتند یا مردم مورد سو استفاده این افراد قرار گرفتند؟

شاید یک سری افراد محدود باشند که با نظام و جامعه ما معاند هستند و این افراد در تجمع حضور پیدا می‌کند و تجمع را به سمت خشونت و تعرض به اموال عمومی می‌برند در این بین از چند جوان هم سوء‌استفاده می‌کنند.

 

 

تکذیب و تصحیح

به گزارش یافته، سید حمیدرضا کاظمی گفت: افرادی که می‌گویند بنده گفته‌ام که «پلیس به برهم زنندگان نظم عمومی در شهر دورود لرستان شلیک کرده است»، بدین گونه نبوده است بلکه بنده عرض کردم هر شخص یا گروهی که مطالبه‌ای دارد باید از طریق مسالمت‌آمیز آن را دنبال کند و از ضربه زدن به بیت‌المال خودداری کنند.

کاظمی گفت: تعرض به حقوق مردم و اموال عمومی قطعاً جرم تلقی شده و خیانت به مردم محسوب می‌شود و افرادی که دست به تخریب اموال عمومی می‌زنند قطعاً مدافع حقوق مردم نیستند.

عضو مجمع نمایندگان لرستان افزود: این جریاناتی که در فکر تخریب بیت‌المال و تعرض به حقوق مردم هستند قطعاً ریشه در خارج از کشور دارند و جوانان نباید در دام بیفتند زیرا که ملت با فرهنگ ایران اسلامی از طریق مسالمت‌آمیز می‌توانند مطالبات خود را مطرح کنند.

کاظمی افزود: ملت ایران و به تبع آن مردم شریف لرستان همواره پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی، ولایت‌فقیه و حافظ خون شهدا هستند و در دام اینگونه حرکات نخواهند افتاد.

نماینده: کشتن هنجار شکنان طبیعی است
5 (100%) 1 vote
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar