زن‌مان را بکُشیم یا طلاق دهیم؟!

در شبکه‌های اجتماعی به شوخی یا جدی نوشته‌اند با گران شدن قیمت سکه طلا، بهتر است که آدم زنش را بکُشد تا طلاق دهد، آیا این سخن درست است؟

زن‌مان را بکُشیم یا طلاق دهیم؟!

دیه زن
دیه کامل یک مرد بین ۲۳۱ تا ۳۰۸ میلیون تومان است و چون دیه زن نصف دیه مرد می‌باشد پس دیه زن حدود ۱۱۵ الی ۱۵۴ میلیون تومان است و این اختلاف مربوط به این است که در چه ماهی می‌خواهید زنتان را روانه آن دیار کنید، ماه‌های غیر حرام ارزان‌تر است.

سکه طلا
قیمت یک سکه طلا، این روزها، حدود دو میلیون تومان است.

نتیجه گیری
پس اگر مهریه همسر شما بیشتر از ۶۰ سکه است، از نظر و نگاه اقتصادی به صرفه شما است که همسرتان را بکُشید!

نصیحت
زندگی خصوصی شما به ما مربوط نیست، اما دوستانه خدمت شوهران اقتصاددان عرض می‌شود که توصیه ما به شما این است زن خود را نکُشید، نه به این دلیل که زن شما لیاقت زنده ماندن را دارد، بلکه ممکن است حکایت شما حکایت آقا رضا شود:

حکایت آقا رضا
در خرداد ماه سال ۸۷، رضا ۲۶ ساله بود که زن باردارش را، در یک درگیری زناشوی می‌کشد و دستگیر می‌شود و به زندان می‌افتاد و به قصاص و اعدام محکوم می‌گردد!

۱۰ سال بعد
امسال، ۱۰ سالی می‌شود که رضا در زندان است و در انتظار روزی که طناب دار را بر گردنش بیندازند، تا اینکه اواخر فروردین ماه توانست با پرداخت یک میلیارد تومان رضایت اولیای دم را جلب کنند و از مرگ نجات یابد.

دادگاه، طبق ماده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی، رضا را به ۱۰ سال زندان با احتساب روزهای بازداشت محکوم کرد و شاید امروز آزاد شده باشد!

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments