اگر پول داری می‌توانی بازیگر سینما بشوی!

لیلا بوشهری، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون، در خصوص فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: «به تازگی بازی در فیلم سینمایی با موضوع کودکان را به کارگردانی علی پویان را به پایان رسانده‌ام، اما این روزها بیشتر به فکر این هستم که خودم وارد عرصه کارگردانی و ساخت اثر شوم. پیش از این سابقه کارگردانی تئاتر را داشته‌ام، اما این نخستین تجربه تصویری من خواهد بود.»

اگر پول داری می‌توانی بازیگر سینما بشوی!
پول و دیگر هیچ
لیلا بوشهری معتقد است که «همه چیز در سینمای ایران پول است و پول. شما پول داشته باشید یک روزه بازیگر و کارگردان می‌شوید.»

می‌شود به این باور تا حدی شک کرد، چرا که در صنعت سینما، مثل هر صنعت دیگری، برند و حرفه‌ای بودن نقش موثری در فروش و کسب سود دارد. چطور ممکن است در سینمای ایران با بازیگر یا کارگردانی بی‌تجربه فیلم ساخت، مگر آنکه تولید کنندگان قصد آتش زدن سرمایه‌شان را داشته باشند!

مزیت زن مجرد بودن
لیلا بوشهری بازیگر می‌گوید: «اتفاق تاسف باری که این روزها بسیار دیده می‌شود این است که بازیگران زنی که شوهر دارند پیشنهادات بسیار کمی به آنها می‌شود و اگر شما مجرد باشید به راحتی برای نقش‌ها دعوت می‌شوید.»

به این باور نیز باید حدی شک کرد. در دنیا و در سینمای حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای جهان که چنین قاعده و قانونی رایج نیست. کاش خانم بوشهری برای ما توضیح دهد که چرا تهیه کنندگان سینمای ایران رغبت بیشتری به زنان مجرد دارند تا زنان متاهل‌.

اگر پول داری می‌توانی بازیگر سینما بشوی!
پارتی‌بازی
لیلا بوشهری به لابی بازی در سینما اشاره می‌کند و می‌گوید: «روابط، در سینمای ایران بیداد می‌کند. شما باید برای حضور مداوم، رابطه داشته باشید و اگر نه، سال‌ها باید در انتظار پیشنهادات خوب بمانید. وضعیت سینما، سال‌هاست که این چنین شده و کاری نمی‌توان کرد، اما من همیشه گلیم خود را از آب بیرون کشیده‌ام.»

خوشحالیم که با وجود همه موانعی که لیلا بوشهری سر راهش می‌ببند همیشه می‌تواند گلیمش را از آب بیرون بکشد!

منبع:
خبرگزاری میزان

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments