کشف اولین اثر هنری «لئوناردو داوینچی»

بتازگی کاشی سرامیک مربعی پیدا شده که به گفته پروفسور «ارنستو سولاری» توسط لئوناردو دواینچی ۱۸ و نیم ساله ساخته شده است و نخستین اثر این هنرمند می‌باشد.کشف اولین اثر هنری «لئوناردو داوینچی»

در خبر آمده که این کاشی به طرز معجزه آسایی از بیش از ۵۰۰ سال پیش تاکنون سالم باقی مانده، زمانی که «داوینچی» ۱۸ ساله در سال ۱۴۷۱ آن را خلق کرد.

به گزارش گاردین، کارشناسان هنری بر این باورند که این نقاشی که روی یک کاشی کوچک کشیده شده در واقع تصویر خود «لئوناردو داوینچی» در شمایل «گابریل» یا همان «فرشته جبرئیل» است.

پروفسور «ارنستو سولاری» که تاکنون مطلبی زیادی درباره «داوینچی» به عنوان نابغه عصر رنسانس نوشته، معتقد است که کاشی کشف شده دارای نشانه‌هایی است که به «داوینچی» ختم می‌شود. دست‌نوشته‌هایی رمزی شامل مجموعه‌ای از اعداد و امضای «داوینچی» روی این نقاشی حک شد که پس از رمزگشایی این عبارت ترجمه شده است: «من لئوناردو داوینچی، متولد ۱۴۵۲، در سال ۱۴۷۱ تصویر خودم را در شمایل جبرئیل به تصویر کشیدم».

پروفسور سولاری درباره این اثر می‌گوید که ارزش این کاشی قابل برآورد نیست!

اما «مارتین کمپ» متخصص معروف آثار «داوینچی» این ادعا را رد می‌کند. «مارتین کمپ» پروفسور تاریخ هنر در دانشگاه آکسفورد درباره این اثر می گوید: «احتمال این که این اثر متعلق به «لئوناردو» باشد زیر صفر درصد است!»

کشف اولین اثر هنری «لئوناردو داوینچی»

لئوناردو داوینچی
«لئوناردو داوینچی» دانشمند، نقاش، مجسمه‌ساز، معمار، موسیقی‌دان، ریاضی‌دان، مهندس، مخترع، آناتومیست، زمین‌شناس، نقشه‌کش، گیاه‌شناس و نویسنده و نابغه ایتالیایی دوره رنسانس بود که مشهورترین کارش تابلوی «مونالیزا» یا «لبخند ژکوند» و «شام آخر» می‌باشد.

منبع:
خبرگزاری ایسنا

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments