با سیب زمینی لاغر شوید

تحقیقات جدید نشان داده که با رژیم سیب‌زمینی می‌شود چند کیلویی لاغر کرد. سیب زمینی دارای فیبر و پتاسیم و ویتامین C و فاقد چربی است.

با سیب زمینی لاغر شوید

وقتی صحبت از نسخه لاغری سیب زمینی می‌شود منظور سیب زمینی سرخ کرده و چیپس نیست! روشن است هر غذایی که در روغن فراوان سرخ شود نه تنها موجب چاقی می‌شود بلکه بیماری زا هم هست چه خیار باشد چه سیب زمینی فرقی ندارد.

نحوه مصرف سیب زمینی در کاهش وزن نقش کلیدی دارد. چاقی نتیجه عادت غذایی ناسالم، کم تحرکی عدم تعادل هورمون ارثی است، چربی‌های اضافه بدن معمولا با مشکلاتی از قبیل ناباروری، سرطان و مرز های قلبی همراه است پس برای کاهش وزن اضافه جای شکی نیست.

با رژیم سیب زمینی می‌توان در مدت سه روز در حدود ۵ کیلو وزن کم کرد. در این رژیم، سیب زمینی باید به تنهایی و بدون نان میل شود. همچنین باید سیب زمینی به صورت آب‌پز یا تنوری پخته شده باشد.

در این رژیم به مدت سه روز در تمامی میان وعده و وعده‌های اصلی باید سیب زمینی پخته مصرف شود.

رژیم تک بعدی، عبارت است از مصرف اشکال مختلف یک ماده غذایی خاص در کوتاه مدت است که افرادی به کار می‌برند که می‌خواهند سریعا به کاهش وزن دست یابند، انواع این رژیم‌ها، شامل رژیم مایعات، رژیم‌های کم کربوهیدرات یا با پروتئین و چربی بالا هستند یا از مواد غذایی ای تشکیل شده‌اند که کالری منفی ایجاد می‌کنند که در آنها به جای دریافت کالری از مصرف غذا، کالری بیشتری سوزانده می‌شود.

رژیم سیب زمینی، رژیمی است که ادعا می‌شود باعث کاهش وزن سریع می‌شود. اما این رژیم بجز داشتن فیبر کافی، فاقد تمامی ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری و نیز پروتئین است که از اجزای مهم تشکیل دهنده بدن است.

***

توجه داشته باشید که بهترین روش برای لاغری، تحرک کافی و اعتیاد به ورزش کردن روزانه، در کنار یک برنامه تغذیه‌ای مناسب است.

منبع:
اسپوتنیک

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments