امیر جدیدی دلخور از پرچم ایران ساخت چین

امیر جدیدی، بازیگر سینما و تئاتر، در اینستاگرامش، در مورد ساخت چین بودن پرچم ملی ایران نوشته: «اسفناک ترین»!

امیر جدیدی دلخور از پرچم ایران ساخت چین

مهدی کوشکی، بازیگر تئاتر و سینمای ایران، نیز در همین مورد در اینستاگرام خودش نوشته: «خِفَت از اين چى تر بگم!؟ #حمايت_از_توليد_داخلى»!

امسال که سال تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی است، اما سال ۱۳۹۴ خبرگزاری باشگاه خبرنگاران، از قول یکی از تولید کنندگان پرچم در ایران توضیح داد که وزن پرچمی که از چین وارد می‌شود یک سوم استاندارد است و دوخت آن مناسب نیست حتی نوشته‌های پرچم وارد شده نیز اشکالات املایی دارد و این پرچم‌ها به عنوان پارچه و منسوجات وارد کشور می‌شوند!

امیر جدیدی دلخور از پرچم ایران ساخت چین

این چه نوحه و عزا و ماتم است

سال ۱۳۸۸ نیز خبرگزاری ایسنا خبر داد که علاوه بر جانماز و تسبیح و چادر و مقنعه و صلوات شمار و رکعت‌شمار، حتی پرچم‌ و سربندهای سبز ویژه مراسم تاسوعا و عاشورا، و دیگر ملزومات دسته‌های عزادار امام حسین (ع)، از کشور کمونیست چین وارد می‌شود!

ساخت چین با برچسب ساخت ایران
سال‌هاست که برخی از تولیدکنندگان و واردکنندگان ایرانی بجای تولید ملی، کالای چینی را با برچسب «ساخت ایران» وارد و توزیع می‌کنند، و دلیل و بهانه‌شان برای اینکار، ارزان‌تر شدن هزینه‌ها و سود بیشتر و قیمت مناسب‌تر می‌باشد!

برای چینی‌ها هم آنچه بیشتر اهمیت دارد تولید و فروش محصولاتشان است تا برچسب «ساخت چین»!

عرق ملی
فقط بخش خالی لیوان را نبینیم، همینکه هموطنان هنوز دوست دارند کالایی را بخرند که برچسب «ساخت ایران» دارد، باعث افتخار است، نع؟

 

پرسش از شما
آیا ساخت پرچم ایران توسط چینی‌ها اسفناک‌ترین چیزی است که در ایران رخ داده است؟

 

اینستاگرام امیر جدیدی
instagram.com/amirjadidi

هانیه در اینستاگرام امیر جدیدی نوشته: «خود در گیری داره مملکت، مثل همین چند روز پیش همایش حمایت از تولید ملی با اسپانسری پپسی??»

همایش «روز ملی صنعت» در «مشهد مقدس» با تبلیغات «پپسی»
همایش «روز ملی صنعت» در «مشهد مقدس» با تبلیغات «پپسی»
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments