دختری که شبیه هرمیون جادوگر است

شبیه فرد دیگری بودن خوب است یا بد؟

بسیاری دوست ندارند شبیه فرد دیگری باشند، اما بسیاری از مردم نیز دوست دارند که شبیه یک شخصیت معروف باشند [فقط این شخصیت باید معروف باشد، مهم نیست محبوب یا مثبت باشد]!

کازپلی
کازپلی [کوسپلی یا کاسپلی] یعنی تلاش برای اینکه مشابه یک شخصیت معروفی بشوی، با پوشیدن لباس، با آرایش، با تقلید چهره و نگاه و نوع صحبت.

امتیازی که شبیه بودن، یا تلاش برای شبیه شدن شخصیت‌های مشهور و ستاره‌های عالم سینما یا سیاست، دارد این است که فرد مشابه، [بدون اینکه هنری داشته باشد] چند روزی یا چند ماهی مشهور و محبوب می‌شود، و حتی اگر کمی زرنگ باشد می‌تواند چند دلاری هم کاسب شود.

برای بسیاری از مردم که دستشان به اصل مطلب نمی‌رسد عکس و سلفی گرفته با مشابه نیز غنیمت است.

هرمیون گرنجر
هرمیون جین گرنجر [هرماینی] نام یکی از شخصیت‌های مجموعه داستان‌های هری پاتر است. این شخصیت بهترین دوست رون ویزلی و هری پاتر به شمار می‌رود.

اما واتسون
اِما شارلوت دوئر واتسون، بازیگر و مانکن بریتانیایی زادهٔ فرانسه است. او با بازی در نقش هرمیون گرنجر در مجموعه فیلم‌های هری پاتر به شهرت رسید.

مشابه هرمیون گرنجر
می‌دانیم که بعضی‌ها مثل این خانم دوست دارند شبیه یک بازیگر معروف شوند، اما بعضی‌ها مثل ماریا دوست دارند که شبیه شخصیت نمایشی در یک فیلم باشند یعنی شبیه نقشی که یک بازیگر در یک فیلم بازی می‌کند و نه شبیه خود بازیگر!

شبیه یکی دیگه: هرمیون گرنجر
جستجوی عبارت Hermione Cosplay [مشابه هرمیون] در گوگل

ماریا
ماریا اینطور که در اینستاگرامش نوشته ۲۶ ساله و مجرد و معلم و کمی خل و چل و ساکن لندن است. ?

شبیه یکی دیگه: هرمیون گرنجر

ماریا دوست دارد که لباسی مشابه هرمیون به تن کند و مشابه او عصایی بدست بگیرد و جادو کند‌ [این آخری را فقط در خواب انجام می‌دهد]!

شبیه یکی دیگه: هرمیون گرنجرشبیه یکی دیگه: هرمیون گرنجر

ماری جدا از تقلید هرمیون، به گفته خودش: «من واقعا دوست دارم خود را شبیه دراکو مالفوی و لوسیوس مالفوی بکنم. می‌خواهم خودم را در شبیه شدن به شخصیتی مردانه به چالش بکشم.» [لوسیوس مالفوی و دراکو مالفوی، دو شخصیت منفی رمان هری پاتر هستند]

شبیه یکی دیگه: هرمیون گرنجر

A post shared by Marie (@maresclop) on

منبع:
ویکیپدیا
metro.co.uk
اینستاگرام ماریا
instagram.com/maresclop

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments